Midlands open match results

Cross Drove Qualifier (Sat)
Hockwold (33 pegs)
1 J Heaps, Chestnut Pool, 62-12-0; 2 R Bond, Bury, 58-0-0; 3 P Yeomans, Barford, 54-8-0; 4 D Pearce jnr, Wisbech, 46-2-0.

Daiwa Hallcroft
Moat Island Pool (22 Pegs)
1st A Favill, Tuxford, 102-0-0; 2 S Manterfield, Sheffield, 73-12-0; 3 D Oldham, Maltby, 64-12-0; 4 R Teigh, Handsworth, 48-15-0.

Daiwa Hallcroft Veterans Open (Thurs)
Moat Outer & Island Pool (39 Pegs)
1 A Sellars, Bankside, 94-14-0; 2 S Cook, Retford, 60-14-0; 3 M Boothby, Retford, 54-12-0; 4 G Leitch, Chesterfield, 52-4-0; 5 D Clegg, Brittannia,49-2-0.
 
Daiwa Hallcroft (Fri)
Moat Outer Pool (30 Pegs)
1S Shepherd, Map Leegem, 124-12-0; 2 A Tait, Hallcroft, 122-12-0; 3 S Pimperton, Sheffield, 98-12-0; 4 A Favill, Tuxford, 98-2-0; 5 M Brumpton, Tuxford, 84-0-0.

Daiwa Hallcroft Match Winner Grand Final (Sat)
Moat Island (25 pegs)
1 M White, Anston WMC, 80-8-0; 2 D Oldfield, The Plough AC, 78-7-0; 3 G Ball, Feathers AC, 74-5-0; 4 F Wood, Woodseats, 72-2-0.
 
 
Daiwa Hallcroft (Sun)
Moat/Bridge (42 pegs)
1 G Gibs on, Worksop, 115-8-0; 2 A Berisford, MAP Leegem, 105-13-0; 3 D Dare, Mansfield, 96-0-0; 4 G Hiley, Mansfield, 80-14-0.

Moon Lake Fisheries (Sat)
Manor Lake (15 pegs)
1 P Harsley, Dave’s Peg, 69-14-0; 2 N Underwood, Spilsby, 67-14-0; 3 S Wilcox, Dave’s Peg, 66-4-0; 4 P Underwood, Spilsby, 60-10-0.

Moon Lake Fisheries (Sun)
Moat Lake (13 pegs)
1 R Bond, Ruskington AC, 74-0-0; 2 P Mosley, Windmill Tackle, 64-6-0; 3 S Wilcox, Dave’s Peg, 61-13-0; 4 P Harsley, Dave’s Peg, 51-6-0.
 
Chris Markillie Memorial,
Willowcroft Lake, Sat (34 pegs)
1 R Clark, 27-4-0; 2 B Evison, 26-0-0; 3 A White, 24-7-0; 4 P Parlett, 23-14-0.

GTI Foston
Willow Lakes, Weds (15 pegs)
1 P Kimberley, Team Zimba, 101-8-0; 2 G Bennett, MAP, 74-0-0; 3 S Skelton, LVS, 70-0-0.

GTI Foston
Willow Lakes, Sat (20 pegs)
1 B Brown, Newark, 138-12-0; jt 2 P Morris Sn, Nathans and J Belcher, RAF, both 54-0-0.

Kobra Open
Dynamite Makins, Lake 2 (21 pegs)
1 C Harrison, Bailey’s of Warwick, 87-10-0; 2 J Shirley, Bailey’s of Warwick, 53-4-0; 3 T Phillips, Attleborough Angling, 50-10-0; 4 B Duggan, Warwick Portobello, 47-10-0; 5 P Twigg, Redfin Angling, 46-4- 0; 6 J Adamson, Kobra Feeders, 44-8-0. 

RAF EAWL,
Great Ouse Littleport, Weds (30 pegs)
1 R Whincup, FM Stanjay, 21-7-8; 2 G Welton, RAF Team Mosella, 16-1-8; 3 P Lambdin, Old Lag, 12-13-0.
Team: 1 Marham A, 4pts; 2 Wyton, 5.