Midlands match results for Sunday January 7

Angling Trust Tunnel Barn Farm Winter League (Sun)
New & Extension Pools (40 pegs)
1 John Carne, Tunnel Barn Farm Vets, 73-2-0 Extension peg 38 breadpunch 14.5m F1s
2 Steve Lovell, Mosella, 51-5-0
3 J Gallagher, Shakespeare Bait-Tech, 43-2-0
4 S Stockton, Haines Angling, 38-12-0
5 A Harper, Mosella, 37-6-0
6 M Taylor, Shakespeare Bait-Tech, 34-2-0
Teams:
1 Shakespeare Bait-Tech, 18pts
2 Generation 8, 24
3 Tunnel Barn Farm Vets, 24
4 Haines Angling, 25
5 Mosella, 27
Final league:
1 Shakespeare Bait-Tech, 9pts
2 Generation 8, 11
3 Mosella, 20
4 Haines Angling, 23
5 Tunnel Barn Farm Vets, 26

Browning Central Teams of Four Winter League (Sun)
Coventry Canal Gallagher Retail, Leicester Causeway, Matlock Road/Brooklyn Road & Canal View (68 pegs)
1 Darren Playle, Browning Central Xitan, 5-11-8 Sutherland House bloodworm and punch roach skimmers
2 Keith Brown, Browning Central Silverlite, 5-2-0 Canal View footbridge bloodworm joker roach perch skimmers
3 Kevin Perry, Shakespeare Bait-Tech Agility, 4-11-0
4 Rob Quinn, Browning Central Silverlite, 4-6-0
Teams: 
1 Mosella MGM, 23pts
2 Sensas Dams & Lock, 24
3 Browning Central Silverlite, 25
jt4 Browning Northants and Shakespeare Bait-Tech Agility, both 26
6 Drennan Leicester Sensas Acolyte, 28

Cadence UK Winter League (Sun)
Packington Somers, all lakes (55 pegs)
1 Phil Canning, Frenzee, 48-6-0 Little Geary’s peg 9 maggot feeder to island F1s
2 Jason Shirley, Solihull Angling Centre, 39-14-0 Molands Mere peg 27 maggot 12m skimmers F1s
3 D Lewis, Packington, 36-4-0
4 M Brayfield, Packington 32-0-0
5 S Stokes, Smithy’s Angling, 26-4-0
6 P Sutor, Smithy’s Angling, 24-2-0
League:
1 P Canning, 12pts
2 J Shirley, 15 (superior weight)
3 C Newton, 15
4 I Crossman, 16

Climax Wold View Fishery (Sun)
Silver Lake (19 pegs)
1 T Wood, Wold View, 23-8-0
2 I Sadler, Wold View, 11-13-0
3 T Booth, Wold View, 11-8-0

Colmic/Bag ‘Em Baits Larford Lakes Winter League (Sun)
Match & Specimen Lakes (56 pegs)
1 Darren Fisher, Allan’s Tackle, 72-11-0 Match Lake peg 35 corn edge carp F1s
2 Matt Blackmore, Garbolino/Dynamite Baits, 56-1-0 Match Lake peg 18 Method feeder pellet F1s carp
3 E Johnson, Vespe, 53-7-0
4 M Skidmore, Larford, 52-6-0
5 C Brooks, 49-0-0
6 R Wiltshire, Cwmbran Angling Nobblers, 43-3-0
Teams:
1 Cooky’s Monsters, 18pts
2 Muffers, 25 (superior weight)
3 Golden Reel Larford, 25
4 Garbolino, 25
5 Brian’s Boys, 26
League:
1 Bag ‘Em Baits Winter Wonders, 81pts
2 Cooky’s Monsters, 94
3 Muffers, 96
4 Sheila’s Boys, 103 (superior weight)
5 Brian’s Boys, 103
6 Golden Reel Larford, 111

Drennan Decoy Winter League (Sun)
Decoy Lakes (60 pegs)
1 Josh Pace, Frenzee, 120-13-0 Elm peg 12 maggot 14m down edge carp
2 Tony Evans, Decoy, 93-0-0 Beastie peg 30 maggot feeder carp F1s skimmers barbel
3 B Brighton, Boston, 71-7-0
4 W Shepherd, Decoy, 57-5-0
5 B Marlow, Decoy, 51-0-0
6 T Wallace, Decoy, 49-13-0

Drennan Manor Farm Leisure (Sun)
Windmill, Middle & Island Pools (15 pegs)
1 S Partington, Manor Farm Leisure, 56-4-0
2 C Telling, Marukyu/Colmic, 53-12-0
3 L Dennick, Colmic, 22-12-0

HAJAC Winter League (Sun)
Factory Bank & Old River Nene, Benwick (66 pegs)
1 Rob Hewison, Preston Innovations Black Horse, 14-6-0 Benwick squatt and pinkie 9m roach perch rudd
2 Ashley Williams, Stanjay Tackle Gold, 13-11-0 Benwick squatt and pinkie 11m roach perch
3 A Curless, Preston Innovations Black Horse, 13-8-0
4 A Bates, Tackle & Bates A, 13-7-0
5 S Cable, Preston Innovations Black Horse, 12-5-0
Teams:
1 Tackle & Bates A, 24pts
2 Sensas Mark One White, 27
jt3 Preston Innovations Black Horse and Stanjay Tackle Silver, both 29
5 Bagpuss Select, 30

Hereford DAA (Sun)
River Wye, Hereford (20 pegs)
1 Martin Challenger, Sensas Nomads, 26-10-0 peg 91 bolo rod maggot dace chublets
2 Tony Birt, Cadence, 20-8-0 peg 90 bolo rod maggot dace chublets
3 A Grimes, Banbury, 16-10-0
4 P Pembridge, Hereford, 14-8-0
5 C Branson, Sensas Nomads, 11-1-0
6 T Chalk, Cadence, 10-0-0

Leamington AA (Sun)
Grand Union Canal (12 pegs)
1 T Bliff, Rugby Tackle, 3-4-0
2 J King, Rugby Tackle, 1-3-5
3 R Atkins, Rugby Tackle, 1-1-0

Meadowlands Fishery Teams of Three Winter League (Sun)
Warren & Lambsdown Lakes (45 pegs)
1 Geoff Ringer, Team Guru, 98-8-0 peg 51 Lambsdown Method feeder wafter carp
2 Kelvin Mills, KGB, 68-2-0 peg 5 Warren bomb pellet cone carp
3 P Caton, Captain Crooks, 64-0-0
4 A Kinder, Team Garbo, 57-8-0
5 G Merritt, Team Products, 57-2-0
6 N Russell, Tornadoes AC, 53-2-0
Teams:
1 Milton Keynes, 13pts
2 Team Garbo, 14
3 Carpet Baggers, 15

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Beech Pool (12 pegs)
1 A Bishop, Boldings, 37-3-0
2 C Reynolds, Bilston Angling Centre, 29-10-0
3 A Buckley, Boldings, 23-1-0

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Front & Back Deans Pools (18 pegs)
1 S Lawrence, WMT, 45-4-0
2 J Astle, Fisherman’s Friend, 29-0-0
3 R Wilson, St Steven’s, 22-8-0

Sherwood Forest Fishery (Sun)
Holmedale Lake (18 pegs)
1 P Bert, Kinky Pellet Club, 55-12-0
2 C Brown, Sherwood Forest Fishery, 38-12-0
3 P Ellis, Sherwood Forest Fishery, 12-9-0

Wensum Valley Angling Winter League (Sun)
Reepham Fishery, Main, Long & Lily Lakes (36 pegs)
1 James Broughton, Team Rodders, 61-10-0 peg 4 Main Lake maggot 14m carp
2 Glen Mason, Angling Direct, 54-13-0
3 D Brydon, Matrix Wensum Valley Angling, 38-14-0
4 S Crowe, Angling Direct, 33-0-0
5 W Anderson, Team Rodders, 30-9-0
Teams:
Jt1 Team Rodders, Angling Direct and Matrix Wensum Valley Angling, all 5pts
jt4 Muppets and No Ide Here, both 10
League:
1 Team Rodders, 15pts
2 Muppets, 21
3 Matrix Wensum Valley Angling, 22

Wigston AS Mick Holohan Memorial (Sun)
Grand Union Canal, Glen Parva & Kilby Bridge (43 pegs)
1 Tommy Boyce, Drennan Oxford, 22-4-0 Kilby Bridge basin breadpunch and chopped worm and caster 14.5m skimmers
2 Andy Pettit, Wigston AS, 7-2-0
3 J Oakes, Middy, 5-2-0
4 P Wootton, Wigston AS, 4-12-0
5 D Petch, Quorn AS, 4-1-0
6 J Wells, Wigston As, 3-14-0