South match results for Sunday March 26

Bait-Tech Viaduct Fishery (Sun)
Campbell Lake (21 pegs)
1 P Hardwick, Bait-Tech Viaduct, 181-5-0
2 A Bishop, Bait-Tech Viaduct, 159-3-0
3 S Tucker, Garbolino/Bait-Tech, 149-6-0
Top silverfish weight: S White, Viaduct, 28-5-0

Dynamite Baits Oakfield Fishery Winter Matchman Final (Sunday)
Red Kite Lake (20 pegs)
A Final result:
1 Gary Thorpe, GOT Baits, 72-2-0
2 Jason Brewster, Dynamite Oakfield, 43-11-0
3 S Carter, Dynamite Oakfield, 30-1-0
4 R Young, Dynamite Oakfield, 26-12-0
B Final result:
1 Barry Eddy, Dynamite Oakfield, 50-3-0
2 Richard Ives, Ernest Turner, 35-2-0
3 D Hoare, Oakfield, 33-8-0
4 D Stratfull, Dynamite Oakfield, 22-12-0

Fish O’Mania Qualifier (Sun)
Coleman’s Cottage Fishery (92 pegs)
1 Richard Chapman, MAP, 92-8-0 Copse peg 5 maggot to island and dobbing carp 9lb F1s
2 Pat Cooper, Shimano/Dynamite Baits, 82-0-0 Wood peg 5 maggot and caster 6m carp F1s skimmers
3 T Sexton, London Fire Service, 77-0-0
4 B Emery, Dorking, 71-0-0
5 S Colclough, Browning, 69-0-0

Gillingham AA Spring Open (Sun)
Two Counties Lake (20 pegs)
1 John Candy, Todber Manor Fishery, 29-5-0 peg 8 dead maggot over groundbait 14m carp skimmers
2 Tony West, Gillingham AA, 21-3-0 peg 1 Method feeder meat carp
3 M Harper, Preston Innovations Thatcher’s, 15-6-0
4 R Webster, Gillingham AA, 12-8-0
5 D McCoy, Gillingham AA, 9-12-0
6 J Searle, Gillingham AA, 8-10-0

Gold Valley Lakes (Sun)
Gold Lake (17 pegs)
1 S Gent, Kennet Osprey, 51-0-0
2 N Smith, Gold Valley, 47-0-0
3 L Lumbston, Gold Valley, 30-10-0

Kent League (Sun)
Frant Lakes (44 pegs)
1 Jerry Morgan, Browning SE Xitan, 59-15-0 Horseshoe Lake pellet and corn 14m carp skimmers
2 Trev Froud, Preston Innovations Delcac B, 55-0-0 Horseshoe Lake pellet edge carp
3 R Taylor, Drennan/Van Den Eynde, 54-12-0
4 G Docker, APR, 47-12-0
5 I Ritchie, Blean Angling, 45-6-0
6 J Pantry, Browning SE Xitan, 44-12-0
Teams:
1 Browning SE Xitan, 36pts
2 Medway Tackle, 33
3 Preston Innovations Delcac A, 30
4 Blean Angling, 28
5 APR, 25
6 Maver Matchpack, 24
League:
1 Browning SE Xitan, 180pts
2 APR, 185
3 Preston Innovations Delcac A, 188
4 Medway Tackle, 178
5 Maver Cardinals Red, 169
6 Preston Innovations Delcac B, 166

Ockendon Bait & Tackle (Sun)
Puddledock Farm, Snake Lake (36 pegs)
1 Brian Rowden, Andy’s Mob, 104-12-0 peg 9 corn across and edge carp 8lb
2 Steve Mould, Ockendon Bait & Tackle, 101-4-0 peg 80 pellet across and track carp 7lb
3 S James, Ockendon Bait & Tackle, 96-0-0
4 K Attreed, Ockendon Bait & Tackle, 95-12-0
5 P Pike, Ockendon Bait & Tackle, 90-14-0
6 M Hood, Ockendon Bait & Tackle, 83-10-0

Redbridge Lakes (Sun)
Both lakes (15 pegs)
1 S Phung , Sniper Bros, 30-14-0
2 S Crawley, Redbridge Lakes, 30-3-0
3 M Phung, Sniper Bros, 30-1-0