South match results for Sunday 11th December

Angling Trust Oxfordshire Winter League (Sun)
Oxford Canal, Kidlington - Oxford (48 pegs)
1 Mick Denton, Drennan Oxford, 15-9-0 Yarnton Lane bloodworm over joker 11m skimmers
2 Dave Johnson, Sensas A4, 12-1-0 St Edward’s School chopped worm & caster 12m bream skimmers perch
3 A Brown, Isis, 11-3-0
4 S Harwood, Drennan Oxford, 9-6-0
Teams:  
1 Drennan Oxford, 41pts
2 Drennan Oxford DAA, 34
3 Isis, 31
Final league:
1 Drennan Oxford, 8pts
2 Sensas A4, 15
3 Drennan Oxford DAA, 19

Bait-Tech Viaduct Silverfish Winter League (Sun)
Campbell, Cary & Lodge Lakes (50 pegs)
1 Mike Nicholls, Silver Fox, 30-3-0 Lodge peg 69 waggler caster skimmers
2 Dave Skarba, Mosella 22-0-0 Cary peg 78 long pole caster skimmers tench
3 P Curry, Bait-Tech Viaduct, 17-5-0
4 B Gullick, Mosella, 16-3-0
5 K Newman, Bait-Tech Viaduct, 16-0-0
6 S Powell, Tackle Trader, 15-0-0
Final league: 
1 Matt Tomes, 8pts (section wins)
2 Stuart White, 8 (section wins)
3 S Powell, 8
4 K Newman, 9 (section wins)
5 B Gullick, 9
6 M Saunders, 10

Coleman’s Cottage Fishery (Sun)
Wood Lake (29 pegs)
1 Jamie Fensom, Harlow Angling/Burt Baits, 71-8-0 peg 28 pellet 14.5m F1s carp skimmers
2 Bernie Fraser, Coleman’s Cottage, 55-0-0 peg 25
3 C Adams, Browning Wickford, 48-0-0
4 K Hollick, Coleman’s Cottage, 37-0-0
5 T Shirmer, Burnham on Crouch, 34-0-0
6 P Steward, Browning Wickford, 31-4-0

Dynamite Baits Oakfield Fishery (Sun)
Brook Lake (20 pegs)
1 D Wilson, Oakfield, 15-12-0
2 D Stratfull, Dynamite Oakfield, 14-10-0
3 A Foulkes, Dynamite Oakfield, 12-10-0
4 J Rogers, Frenzee/GOT Baits, 12-1-0
5 P Weston, Oakfield, 9-8-0
6 K Lucks, Oakfield, 7-5-0 

Gillingham AA Christmas Match (Sun)
River Stour, Stour Provost - Catholics (33 pegs)
1 Jason Mills, Garbolino Blackmore Vale MG, 13-14-0 peg 34 Trill Bridge stick float maggot chub roach dace
2 Pete Edwards, Gillingham AA, 13-13-0 peg 42 Trill stick float maggot chub dace
3 D Anders, Gillingham AA, 13-0-0
4 Mike Trevis, Gillingham AA, 10-6-0
5 Danny McCoy, Gillingham AA, 7-12-0
6 Richard Cake, Gillingham AA, 6-14-0

Gold Valley Lakes (Sun)
Gold Lake (22 pegs)
1 M Hayes, Medway Tackle, 58-8-0
2 G Green, Gold Valley, 58-1-0
3 S Hayes, Medway Tackle, 41-3-0

Ockendon Bait & Tackle (Sun)
Puddledock Farm, Snake Lake (41 pegs)
1 Mick Wallis, Ockendon Bait & Tackle, 69-2-0 peg 8 maggot 13m carp 6lb
2 Ross Harold, Matrix, 68-12-0 peg 59 maggot and pellet 14m carp 5lb
3 T Smith, Ockendon Bait & Tackle, 67-0-0
4 S James, Ockendon Bait & Tackle, 64-6-0
5 T Todd, Ockendon Bait & Tackle, 60-12-0
6 G Dack, Maver/SSP Baits, 55-8-0