North match results for Saturday September 9

Blundell’s Fishery Rover (Sat)
All lakes (27 pegs)
1 Mitch Rawlinson, Fishing Republic, 201-9-0 peg 9 Trio caster shallow 10m carp 5lb F1s
2 Stuart Carroll, Matrix Leigh Tackle & Bait, 153-5-0 peg 61 Pine pellet edge carp 10lb
3 H Billing, Garbolino, 152-11-0
4 P Simpson, Team Tackle Saver, 145-13-0
5 A Pickles, Leigh Tackle & Bait, 141-9-0
6 K Webster, Team Tackle Saver, 120-3-0

Brookside Fisheries (Sat)
Snake Lake (24 pegs)
1 Nick Barlow, Ashton Angling Supplies, 79-11-0 peg 43 pellet 14.5m F1s
2 Ray Harris, Brookside, 51-3-0 peg 4
3 M Pleavin, Lionel’s Tackle, 49-0-0
4 T Dewhurst, Premier Driveways, 47-3-0
5 C Ruscoe, Parkfield Angling, 43-7-0
6 R Orme, Widnes Angling Centre, 42-0-0

Cunneries Fishery Teams of Three (Sat)
S-Canal & Hawk Lakes (30 pegs)
1 Stu Conroy, Drennan NW, 127-3-0 S-Canal peg 38 pellet 13m and maggot edge carp 5lb F1s
2 James Howarth, TGP, 110-15-0 S-Canal peg 36 pellet 13m and 5m carp F1s
3 W Kearney, Team LTD, 81-7-0
Teams:
1 TGP, 9pts (216-5-0)
2 Drennan NW, 9 (209-10-0)
3 Team LTD, 11
League:
1 Drennan NW, 13pts
2 TGP, 15
3 Mosella NW, 24

MAM Final (Sat)
Heronbrook Fisheries, Match, Island, New Canal, Bridge, Canal & Meadow Pools (90 pegs)
1 Ben Townsend, Matrix/Spotted Fin, 201-1-0, Canal peg 8 pellet 13m and meat 5m carp 6lb F1s
2 Dave Childs, Rugeley, 198-12-0 Meadow peg 12 pellet 14.5m and edge carp 9lb F1s
3 K Oldham, Connect Tackle, 193-9-0
4 L Riley, Bait-Tech, 190-6-0
5 R Griffiths, Preston Innovations, 188-4-0
6 P Truman, Rugeley, 178-4-0

Moorfields Farm (Sat)
Match Lake (18 pegs)
1 M Holmes, Matrix Halifax, 136-12-0
2 G Kinder, Kerr’s of Ossett, 114-8-0
3 B Whitehead, Moorfields, 93-4-0

Oaks Lakes (Sat)
Cedar Lake (25 pegs)
1 D Birdsall, The Oaks, 137-0-0
2 R Bennett, The Oaks, 129-8-0
3 P Newman, Daiwa Cleveland Angling Centre, 94-14-0

Old Hough Fishery (Sat)
Upper & Lower Benbo, Prospect & Lucky Dip Lakes (30 pegs)
1 Andy Williams, Old Hough, 120-13-0 Lower Benbo peg 18 pellet and corn 14.5m and edge carp 6lb
2 Alan Sharman, Old Hough, 107-0-0
3 A Dyson, Maver Midlands, 105-9-0
4 S Holmes, Edgeley Sports, 102-1-0
5 M Kaye, Garbolino Elton, 83-0-0
6 G Skerritt, Old Hough, 80-14-0

Partridge Lakes (Sat)
Covey Canal Lakes (62 pegs)
1 Ray Smith, Partridge Lakes, 99-3-0 peg 60 Canal 3 caster shallow 7m F1s carp
2 Mark Derbyshire, Partridge Lakes, 79-15-0 peg 58 Canal 3
3 M Tregear, Mosella Dynamite Baits NW, 76-5-0
4 P Tickle, Garbolino Elton, 74-14-0
5 J Turner, Ray’s Tackle, 69-9-0
6 A Martin, Burt Baits, 67-11-0

St Helen’s AA (Sat)
Carr Mill Dam (16 pegs)
1 G Rigby, St Helen’s, 23-6-0
2 D Bennett, Preston Innovations, 19-11 -0
3 D Sixsmith, Danny Sixsmith Pole Repairs, 18-6-0

Wigan DAA (Sat)
Leeds-Liverpool Canal, DW Stadium (22 pegs)
1 K Garry, Hindley MG, 8-8-0
2 L Killinger, Sensas NW, 6-10-0
3 S Wharton, Hindley MG, 5-8-0

Woodland Lakes (Sat)
Wagtail, Partridge & Skylark Lakes (42 pegs)
1 Macauley Pearson, Maver/Dynamite Baits, 184-14-0 Wagtail peg 16 pellet 6m and edge carp 15lb
2 Lee Bramham, Matrix Halifax, 169-0-0
3 S Keane, Colmic Woodlands, 136-0-0
4 D Hudson, Colmic Woodlands, 105-14-0
5 E Gaskell, Matrix NW, 99-4-0
6 I Fisk, Woodland Tackle, 94-12-0