Midlands match results from week ending 17.04.16

Cross Drove Fishery (Weds)
Hockwold (24 pegs)
1 Matt Arnold, Spalding, 63-9-0 peg 25 carp 8lb F1s 4lb 13m corn & meat
2 Richard Bond, Maver Image, 54-2-0 peg 53 carp 17lb F1s & skimmers 3lb 14.5m pellet & maggot
3 J Drakulic, Maver Image, 54-0-0
4 C Nicholls, Cross Drove, 50-3-0
5 V Easey, Stanjay Tackle, 49-10-0
6 B Norman, Kev’s Tackle, 46-13-0

Cross Drove Fishery Two Day Final (Sat & Sun)
Hockwold (60 pegs)
Saturday result: 
1 Hilton Kemp, Lowestoft, 37-3-0 carp 14lb 13m cat meat peg 22
2 Rodney Finch, Deben, 33-11-0 carp 10lb F1s 3lb 14.5m cat meat & pellet peg 25
3 S Parker, Daiwa Angling Direct, 29-6-0
4 S Bracey, Shimano/Dynamite Baits, 28-13-0
5 D Moore, Avenue Angling, 23-7-0
6 J Shepherd, Sensas Coleman’s Bait & Tackle, 20-15-0
Sunday result: 
1 Matt Pettit, Cross Drove, 48-10-0 carp 14lb 14.5m cat meat & pellet peg 12
2 Steve Drakulic, Maver Image, 36-14-0 carp 6lb F1s 2lb 13m pellet & maggot peg 23
3 A Moore, Avenue Angling, 36-5-0
4 L Coomber, Cross Drove, 33-10-0
5 B Norman, Kev’s Tackle, 29-7-0
6 K Turner, Cross Drove, 24-5-0
Overall result: 
1 Matt Pettit, Cross Drove, 50-0-0 wins £1,000
2 Ady Moore, Avenue Angling, 49-5-0 wins £500
3 James Drakulic, Maver Image, 48-14-0 wins £400

Daiwa Hallcroft Fishery (Sat)
Bridge & Croft Pools (20 pegs)
1 Jamie Wilde, Colmic, 110-7-0 peg 26 Bridge corn and pellet to the marginal reeds 26 carp to 6lb
2 Gordon Gibson, Max Tackle, 95-13-0 peg 2 Croft corn and pellet 5m and margins carp, skimmers and tench
3 D Whiting, Buttonhole AC, 71-6-0
4 S Clark, End Peg, 68-11-0
5 C Jones, Marukyu, 65-15-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Fri PM)
Moat Pool (18 pegs)
1 Jamie Wilde, Colmic, 146-1-0 peg 27 corn and pellet margins 21 carp 10lb
2 Steve Marshall, Leegem Angling, 122-12-0 peg 32 pellet 5m and edge carp 8lb
3 S Robbins, Leegem Angling, 119-10-0
4 D Stables, Worksop, 103-0-0
5 A Cordall, Briden AC, 96-14-0

Daiwa Hallcroft Fishery Vets (Thurs)
Moat Pool (38 pegs)
1 Ian Donaldson, Notts, 45-10-0 peg 22 pellet and maggot 5m carp and skimmers
2 Chuck Yves, Chesterfield, 35-10-0 peg 15 pellet 13m carp and skimmers
3 T Bray, Hallcroft, 33-11-0
4 R Toulson, Notts, 31-10-0
5 D Clegg, DJK Floats, 29-15-0

Decoy Lakes Over 55’s (Fri)
Beastie Lake (26 pegs)
1 Jay Richardson, Decoy, 80-4-0 peg 23 feeder pellet carp F1s
2 G Parker, Leicester, 74-8-0
3 M King, JVAC, 64-0-0
4 P Holland, Ramsey, 63-15-0 

Fish O’Mania Qualifier (Sat)
Barford Lakes (119 pegs)
1 Nathan Watson, Louth, 114-13-0 pellet waggler carp 13lb peg 13 Pleasure Lake
2 Sam Collett, Guru/Dynamite Baits, 84-13-0 long pole pellet & pellet edge carp 11lb peg 6 Top Lake
3 P Stone, SPRO, 81-15-0
4 B Smith, Wensum Valley Angling, 74-6-0
5 A Parker, 69-3-0
6 D Hull, Dynamite Baits, 68-8-0. 

Leegem Angling League (round six)
Daiwa Halllcroft Fishery, Moat Pool (60 pegs)
1 Geoff Wilde, Fishing Republic, 77-3-0 peg 60 corn & pellet edge carp
2 Steve Clark, Mansfield, 77-2-0 peg 49 worm, pellet & meat edge carp skimmers
3 A Berisford, Leegem Angling, 70-15-0
4 J Skipper, Gainsborough, 60-14-0
5 T Furby, Hallcroft, 58-12-0

Little John Lakes (Weds)
Friar Tuck Lake (20 pegs)
1 Malc Kirkland, Little John, 131-2-0 peg 3 long pole corn carp 6lb
2 Geoff Bennett, MAP Mansfield, 108-14-0
3 P Turner, Little John, 86-10-0
4 S Beard, Little John, 54-4-0
5 G Westwater, Bag ‘Em Baits, 51-3-0
6 R Marlow, Little John, 51-1-0

Little John Lakes Vets (Fri)
Maid Marion Lake (21 pegs)
1 Steve Beard, Little John, 141-3-0 peg 1 chopped worm caster 13m carp 5lb ide
2 John Evans, Little John, 98-11-0
3 G Bennett, MAP Mansfield, 95-12-0
4 M Kirkland, Little John, 87-4-0
5 P Turner, Little John, 75-15-0
6 P Tatley, Little John, 61-6-0 

Little John Lakes (Sat)
Maid Marion Lake (22 pegs)
1 Leon Hardwick, Mosborough Tackle Box, 110-8-0 peg 16 pellet shallow 14m and meat 6m carp 8lb
2 C Wood, James Maude AC, 108-7-0
3 M Brownell, Mosborough Tackle Box, 103-8-0
4 G Bennett, MAP Mansfield, 102-15-0
5 D Smith, Little John, 99-10-0
6 S Butler, Notts AA, 68-2-0 

Manor Farm Leisure (Sun)
Island & Middle Pools (32 pegs)
1 Liam Dennick, Evesham Youth, 141-21-0 peg 20 Middle carp F1s bomb and pellet
2 Scott Poynton, Old Ghost, 92-12-0 peg 4 Island carp F1s bomb and 14m pole pellet
3 K Wood, Low Hills AC, 84-2-0  
4 S Partington, Arthur’s Angling Supplies, 75-10-0
5 T Rust, Arthur’s Angling Supplies, 74-0-0
6 J Morris, Stratford Fishing & Outdoors, 72-8-0

Maver Classic Qualifier (Sun)
Maver Larford Lakes, Specimen Lake (44 pegs)
1 Ray Lamb, Maver, 99-5-0 peg 87 pellet waggler carp to double figures
2 Mark Jones, Tredegar Tackle, 91-0-0 peg 76 pellet waggler carp to 9lb
3 F O’Reilly, Maver, 76-5-0
4 A Edge, Larford, 75-8-0
5 P Cook, Maver, 74-13-0
6 S Harris, Little Dawley, 73-13-0

Maver Classic Qualifier (Sat)
Maver Larford Lakes, Match & Arena Lakes (26 pegs)
1 Francis O’Reilly, Maver, 174-7-0 peg 42 Match Method feeder pellet carp 9lb F1s
2 John O’Sullivan, BC Gas Fitters, 126-2-0
3 M Jones, Tredegar Tackle, 99-6-0
4 S Holmewood, Scorpion, 85-9-0
5 M Pole, Larford, 47-4-0
6 G Lewis, Larford, 44-8-0 

Mick Varley Memorial (Sun)
Packington Somers, Molands Mere, Grats & Willow Pools 55 pegs
1 Paul Sanderson, Leicester, 39-3-0 peg 8 Grats £150 bonus peg pellet 13m crucians 8oz - 1lb
2 Andy Davies, Packington, 38-7-0 peg 15 Molands Mere 20 F1s edge maggot
3 D Tresigne, Alvechurch Fishery, 37-8-0
4 P Hull, Lane’s Bait, 37-3-0
5 D Clarke, Solihull Angling Centre, 34-1-0
6 D Hartshorn, Swan Baits, 34-0-0

Moorlands Farm (Sat)
Meadow, Bank & Island Pools (23 pegs)
1 Colin Pace, Colin Pace Academy, 80-1-0 peg 15 Meadow 40lb of carp on waggler and pellet shallow and 40lb of skimmers on maggot at 4m
2 Kevin Roderick, Colin Pace Academy, 66-10-0 peg 25 Island carp and F1s corn 4m
3 N Groves, Foster’s, 65-1-0
4 C Hill, Mosella, 56-11-0
5 D Jordan, Foster’s, 52-1-0
6 I Wood, Moorlands, 50-0-0

Moorlands Farm (Sun)
Silver & Middle Pools (21 pegs)
1 George Reynolds, Colin Pace Academy, 95-2-0 peg 24 Silver F1s 2lb maggot in the margins
2 Dave Highfield, Dave Highfield Academy, 89-0-0 peg 20 Silver F1s 2lb banded pellet in the margins
3 C Pace, Colin Pace Academy, 72-1-0
4 G Clarke, Smithy’s Angling, 70-9-0
5 D Kruckow, DECCA AC, 58-2-0
6 C Hill, Mosella, 56-5-0

Nisa (Thurs)
Guru Makin’s Fishery, Snake & Reptile Lakes (29 pegs)
1 Simon Skelton, Maver/Dynamite Baits, 149-6-0 long pole bread and pellet carp 8lb
2 Joe Griffin,     Parkside FC, 75-10-0 long pole corn carp 6lb
3 P Wellington, Makin’s Select, 69-12-0
4 D Dale, Army, 59-8-0
5 R Mazur, Makin’s Select, 59-6-0
6 S Greenfield, Manchester AC, 53-2-0

Packington Somers Vets (Thurs)
Little Geary’s, Grat’s & Willow Pools (36 pegs)
1 John Lowe, Tornadoes AC, 107-15-0 peg 16 Grats carp meat margins
2 Ray Quinney, Packington, 58-7-0 peg 21 Little Geary’s F1s long pole pellet
3 R Atkins, Ridgemere AC, 53-9-0
4 D Hartshorn, Swan Baits, 53-1-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sat)
Sycamore & Willow Pools (20 pegs)
1 Paul Wheeler, Boldings, 133-12-0 Sycamore peg 30 maggot and caster shallow 13m carp 7lb
2 Danny Ashington, Sensas, 78-13-0 Willow peg 16 maggot 13m carp 6lb barbel 5lb
3 S Forest, Nomads, 58-6-0    
4 A Jones, Drennan, 53-8-0 

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Beech, Larch & Oak Pools (39 pegs)
1 Shane Rogers, Oakengates Angling Centre, 138-9-0 Beech peg 14 maggot, bread & corn margins carp 8lb & skimmers 2lb
2 Dave Brown, Maver Midlands, 134-2-0 Oak peg 18 maggot & bread margins carp 7lb
3 D Emlyn, Oakengates Angling Centre, 126-7-0    
4 L Thompson, Matrix, 109-6-0    

Sherwood Forest Fishery (Sun)
Holmedale Lake (27 pegs)  
1 Rich Allen, Kinky Pellet Club, 115-6-0 peg 28 long pole pellet deck and shallow carp 7lb
2 Carl Roberts, Bag Up Angling, 79-7-0 peg 30 long pole pellet shallow carp 5lb
3 C Brown, Sherwood Forest Fishery, 78-8-0
4 P Shaw, Alfreton Angling, 63-15-0
5 S Sheldon, Kinky Pellet Club, 61-8-0
6 D Stayley, Woodhouse Angling Centre, 51-6-0

Sherwood Forest Fishery (Weds)
Holmedale Lake (24 pegs)
1 Carl Roberts, Bag Up Angling, 112-4-0 peg 17 long pole pellet carp 6lb
2 Richard Allen, Kinky Pellet Club, 101-15-0 peg 15 long pole pellet shallow 5lb
3 D Nicholls, Notts AA, 80-15-0
4 C Brazier, Gateford Angling Supplies, 77-14-0
5 S Gray, Gateford Angling Supplies, 75-7-0
6 P Unwin, Gateford Angling Supplies, 73-7-0

Sherwood Forest Fishery (Tues)
Sherwood Lake (20 pegs)
1 Dave Round, Woodhouse Angling Centre, 74-12-0 peg 56 caster 6m ide skimmers
2 Fred Bispham, Peg One Angling Centre, 55-3-0 peg 53 maggot 4m ide skimmers
3 J Urruty, Alfreton Angling, 54-11-0
j4 S Richards Woodhouse Angling Centre and A Nowakowski Sherwood Forest Fishery, both 41-0-0

Solihull Angling Centre (Weds PM)
Packington Somers, Molands Mere Pool (20 pegs) 
1 Chris Newton, Smithy’s Angling, 143-8-0 peg 29 F1s long pole maggot
2 Phil Canning, Solihull Angling Centre, 118-5-0 peg 46 F1s carp long pole maggot
3 D Tresigne, Alvechurch Fisheries, 104-13-0
4 J Mills, Ridgemere AC, 96-6-0

Starlets Northfield Veterans AS (Tues)
Moorlands Farm, Meadow & Bank Pools (27 pegs)
1 Paul Butler, Northfield, 93-0-0 peg 59 Meadow maggot shallow 6m and deck 13m carp 13lb
2 Boz Simmonds, Northfield, 74-15-0 peg 17 Bank corn margins carp
3 J Burton, King’s Norton, 52-7-0

Starlets Packington Somers Vets (Tues)
Molands Mere, Willow & Siblings A & B Pools (65 pegs)
1 Bob Calcott, Packington Vets, 40-3-0 peg 33 Molands Mere F1s skimmers long pole maggot
2 Brian Edwards, Packington Vets, 39-13-0 peg 15 Molands Mere F1s long pole meat
3 M Cotton, Lane’s Bait, 35-12-0
4 K Wynn, Lane’s Bait, 34-0-0

Steel City AC (Sun)
Ferry Meadows Country Park (46 pegs)
1 Phil Irving, Steel City AC, 79-4-0 bream 8lb peg 59 Gunwade groundbait feeder worm
2 Nigel Truman, Dynamite Baits, 70-0-0 peg 122 Overton 11 bream groundbait feeder worm
3 C Bennett, Peterborough, 59-7-0
4 C Singleton, Peterborough, 49-10-0
5 R Packwood, Leicester, 42-4-0
6 A Wakelin, Preston Innovations, 38-8-0

Tri-Cast Weston Pools Rover (Sat)
All lakes (20 pegs)
1 Nathan Spain, ABC Baits, 116-6-0 peg 2 Stretton pellet shallow 14m carp F1s
2 Richie O’Connor, Drennan NW, 106-9-0 peg 24 Belvedere maggot in the edge carp
3 K Jones, Maver, 93-6-0    
4 I Jones, Fishing in the North West, 72-10-0

Tri-Cast Weston Pools (Sun)
Belvedere & Stretton Pools (40 pegs)
1 Jamie Hughes, MAP/Bag ‘Em Baits, 93-2-0 peg 27 Belvedere caster shallow pellet edge carp F1s
2 Phil Barwell, Matrix Widnes Angling Centre, 61-8-0    
3 P Keeley, Drennan NW, 58-10-0
4 R Parry, Tri-Cast Weston, 60-10-0    
5 D Evans, Connah’s Quay, 60-8-0    
6 F Wright, Patricroft AC, 59-14-0

Tunnel Barn Farm Over 50’s (Tues)
High Pool (38 pegs)
1 Ron Notley, Tunnel Barn Farm Vets, 72-5-0 peg 38 pellet 13m and 4m F1s
2 Brian Hodgetts, Tunnel Barn Farm Vets, 68-6-0
3 G Makin, Miracle Baits, 66-11-0
4 P Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 64-14-0
5 T McGuire, Tunnel Barn Farm Vets, 58-14-0
6 S Stocks, Tunnel Barn Farm Vets, 56-14-0  

Tunnel Barn Farm (Sat)
New Pool (24 pegs)
1 Mark Taylor, Shakespeare/Dynamite Baits, 88-13-0 peg 17 meat 7m and 3m F1s
2 Dave James, Mosella, 77-13-0
3 A Jackson, Tunnel Barn Farm, 75-10-0
4 A Mansfield, MAP, 68-6-0
5 J Chan, Tunnel Barn Farm, 58-2-0
6 S Oakwell, Tunnel Barn Farm, 51-14-0

Tunnel Barn Farm Vets (Thurs)
High, Canal & Jenny’s Pools (63 pegs)
1 John Berry, Tunnel Barn Farm Vets, 101-6-0 peg 48 High F1s paste over pellet 5m
2 Steve Johnson, Tunnel Barn Farm Vets, 100-3-0 High Pool F1s pellet 6m and edge
3 J Stockton, Tunnel Barn Farm Vets, 94-1-0
4 D Kingerlee, Tunnel Barn Farm Vets, 88-3-0
5 D Purvis, Tunnel Barn Farm Vets, 85-5-0
6 P Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 81-13-0

Tunnel Barn Farm (Sun)
Top & New Pools (38 pegs)
1 Sean Little, MAP, 118-12-0 New peg 41 pellet to the island 11m and margins F1s & small carp
2 Dave Webster, Tunnel Barn Farm, 101-14-0 New peg 31 pellet 13m to the island and margins F1s
3 A Mansfield, MAP, 97-9-0
4 C Paul, Tunnel Barn Farm, 96-12-0
5 P Black, Foster’s, 89-9-0
6 C Hendricks, Daiwa, 87-3-0

Westwood Lakes Teams of Three (round three)
Skylark & Falcon Lakes (39 pegs)
1 Richard Kinnersley, Maver Madness, 120-12-0 peg 45 Falcon F1s pellet and maggot 6m and edge
2 Lee Cowlan, Miracle Baits, 119-0-0 peg 23 Falcon F1s pellet 6m and edge
3 L Morley, Stampy’s Three, 118-9-0
4 B Strowlger, Maver Madness, 108-0-0
5 M Stamp, Stampy’s Three, 101-4-0
Teams:
1 Stampy’s Three, 7pts
2 MAP/Old Ghost, 11
3 Maver Madness, 13

Westwood Lakes Over 50’s (Thurs) 
Skylark Lake (40 pegs)
1 Brian Thompson, Westwood Lakes, 62-4-0 peg 28 worm and paste 7m carp barbel
2 Tony Evans, Dynamite Baits, 43-10-0 peg 35
3 A Freeman, GOT Baits, 43-8-0
4 J Duggan, Westwood Lakes, 43-4-0
5 J Taylor, Sensas Mark One, 40-8-0

SHORTS

Daiwa Halllcroft Fishery Vets (Tues)
Croft & Bridge Pools (16 pegs)
1 D Oldham, Maltby, 94-1-0
2 M Hall, Tuxford, 44-9-0
3 M Fellows, Sheffield, 43-3-0

Janson’s Fishery (Tues)
Munroes Pool (12 pegs)
1 S Davies, Janson’s, 113-4-0
2 K Daws, Mansfield, 93-7-0
3 J Larder, Janson’s, 64-2-0

Lakeview Fishery (Sun)
Canal Pool (16 pegs)
1 A Lee, Lakeview Select, 69-4-0
2 D Harper, Plumtree Hog Roast Co, 61-5-0
3 I Brown, Leics, 50-12-0

Manor Farm Leisure (Thurs)
Middle Pool (13 pegs)
1 G Donachie, Arthur’s Angling Supplies, 117-14-0
2 F Donachie, Colmic, 78-0-0
3 M Ludlow, Arthur’s Angling Supplies, 77-8-0

Manor Farm Leisure (Sat)
Island Pool (10 pegs)
1 C Cameron, Middy/Old Ghost, 89-4-0
2 S Ford, Daiwa Gordon League/Old Ghost, 88-4-0
3 S Partington, Arthur’s Angling Supplies, 73-0-0

Middy Baggin’ Machine Summer Series (Sat)
Lakeview Fishery, Marina Pool (11 pegs)
1 A Searle, Lakeview Select, 56-12-0
2 B Greenbury, Dynamite Baits, 54-12-0
3 K Daws, Lakeview Select, 53-13-0

Middy Baggin’ Machine Summer Series (Weds)
Lakeview Fishery, River & Stream Pools (16 pegs)
1 A Searle, Lakeview Select, 66-13-0
2 S Haywood, Middy, 54-10-0
3 M Beckhurst, Preci-Spark Sports, 53-4-0

Monkhall Fishery (Sun)
Hawk Pool (10 pegs)
1 B Stanford, Monkhall/MH Floats, 99-2-0
2 R Powell, Phil’s Tackle, 69-9-0
3 K Hayes, Monkhall, 65-3-0

Monkhall Fishery (Sat)
Lark & Hawk Pools (11 pegs)
1 B Stanford, Monkhall/MH Floats, 85-0-0
2 N Clark, Monkhall, 80-6-0
3 R Teale, 79-10-0

Moorlands Farm (Weds)
Meadow Pool (18 pegs)
1 M Watson, Daiwa Gordon League, 108-2-0
2 S Wright, Miracle Baits, 73-11-0
3 K Roderick, Colin Pace Academy 70-12-0

Moorlands Farm (Thurs)
Silver Pool (12 pegs)
1 M Watson, Daiwa Gordon League, 120-3-0
2 J Hudson, Moorlands, 118-13-0
3 R Knowles, Shakespeare, 103-8-0

Moorlands Farm (Fri PM)
Bank & Moors Pools (15 pegs)
1 D Williams, Halesowen RBL, 100-5-0
2 C Newton, Smithy’s Angling, 94-4-0
3 P Mace, Autism Birmingham, 93-15-0

Nisa (Weds)
Guru Makin’s Fishery, Lake 2 (14 pegs)
1 A Findlay, Preston Innovations, 143-4-0
2 J Adamson, Nisa Feeders, 99-8-0
3 G Ringer, Ringer Baits, 79-12-0

Packington Somers (Sat)
Geary’s Level Pool (17 pegs)
1 P Hull, Lane’s Bait, 34-11-0
2 T Sanderson, Angling Man, 21-8-0
3 M Drew, Packington, 21-2-0

Preston Innovations Boldings Pools (Mon)
Sycamore Pool (14 pegs)
1 D Brown, Maver Midlands, 130-7-0
2 C Reynolds, Bilston Angling Centre, 80-8-0
3 T Foster, Boldings, 68-0-0    

Preston Innovations Boldings Pools (Weds)
Oak Pool (12 pegs)
1 A Williams, Colmic/Vespe, 154-14-0
2 N Spain, Tri-Cast Weston, 120-12-0
3 P Evans, Boldings, 73-10-0    

Preston Innovations Boldings Pools (Thurs)
Sycamore & Chestnut Pools (18 pegs)
1 D Brown, Maver Midlands, 162-11-0
2 E Bancroft, Rod & Gun, 122-10-0
3 A Williams, Colmic/Vespe, 113-8-0    

Preston Innovations Woodland View (Sat)
Front Deans Pool (15 pegs)
1 A Powell, Gloucester, 55-0-0
2 C Vallender, Gloucester, 36-12-0
3 A Pollard, Daiwa Gordon League, 32-8-0

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Back Deans Pool (16 pegs)
1 M Blackmore, Garbolino/Dynamite Baits, 102-6-0
2 T Whitcher, St Stephen’s, 90-8-0
3 N Franks, Allen’s Tackle, 85-4-0

Rookery Waters £1,000 Qualifier
Magpie Lake (16 pegs)
1 B Townsend, ABC Bait Co, 123-4-0
2 M Cross, Hooked Newmarket, 88-6-0
3 T Dawson, Bait-Tech, 88-4-0

Rookery Waters Over 60’s (Weds)
Magpie Lake (15 pegs)
1 T Dawson, Bait-Tech, 109-12-0
2 J Belshaw, Rookery, 96-8-0
3 K Peacock, Rookery, 94-10-0

Tunnel Barn Farm (Mon)
New Pool (18 pegs)
1 G Young, Young’s MG, 103-6-0
2 R Biggs, OHMS, 95-12-0
3 G Makin, Miracle Baits, 75-10-0 

Tunnel Barn Farm (Weds)
Jenny’s Pool (16 pegs)
1 P Rice, Mosella, 281-13-0
2 A Harper, Mosella, 214-1-0
3 L Whetton, Mosella/Tunnel Barn Farm, 130-13-0

Tunnel Barn Farm (Fri)
Bottom Pool (16 pegs)
1 A Harper, Mosella, 88-8-0
2 D James, Mosella, 81-4-0
3 D Wooding, Solihull Angling Centre, 60-10-0

Willow Lakes (Sat)
Match Lakes (18 pegs)
Jt1 T Marshall, Dynamite Baits/Matchman Supplies and A Birkin, Phil’s Bait & Tackle, both 105-8-0
3 M Riley, Dynamite Baits/Matchman Supplies, 80-0-0 

Westwood Lakes (Tues)
Hawk Lake (14 pegs)
1 A Freeman, GOT Baits, 80-0-0
2 C Stokes, Johnson Matthey, 49-2-0
3 S Parker, Daiwa Angling Direct, 47-4-0