Midlands match results for Sunday June 3

Barford Lakes (Sun)
Match Lake (11 pegs)
1 A Dearing, Barford Lakes, 173-15-0
2 P Gardner, Barford Lakes, 127-10-0
3 R King, Cresta 114-5-0

Bottesford DAA Ted Stokes Memorial (Sun)
Grantham Canal, Bottesford (30 pegs)
1 Glynn Hallowes, Bottesford, 5-1-0 maggot 13m and 5m to hand rudd roach
2 Ian Sharratt, Long Bennington, 2-14-0
3 J Brockway, Bottesford, 2-11-0
4 B Watchorn, Bottesford, 2-7-0
5 B Priestley, Bottesford, 2-0-0

Colmic Golden Reel Angling Championships Qualifier (Sun)
Barston Lakes (95 pegs)
1 Jack Danby, Matchman Supplies/Dynamite Baits, 120-4-0 peg 69 pellet shallow 16m carp F1s
2 Andy Power, Preston Innovations, 119-8-0 peg 55 pellet waggler carp F1s
3 M Skidmore, Larford, 79-4-0
4 S Willsmore, Rive/Spotted Fin/D&A Tackle, 70-8-0
5 A Playford, Dersingham AC, 67-10-0
6 G Vallance, Preston Innovations Delcac, 56-14-0

Cross Drove Fishery (Sun)
Hockwold (35 pegs)
1 Richard Bond, Tri-Cast/Van Den Eynde, 95-10-0 peg 13 pellet 14m to pads and 5m carp 10lb brown goldfish
2 Stewart Bracey, Dynamite Baits, 64-15-0 peg 47
3 A Morrow, matchfloat.com, 46-4-0

Decoy Lakes (Sun)
Willow Lake (18 pegs)
1 B Manor, Decoy, 215-0-0
2 B Townsend, Matrix, 179-1-0
3 I Kent, Trabucco/Spotted Fin, 149-1-0

Drennan Manor Farm Leisure (Sun)
Island Pool (23 pegs)
1 J Morris, Stratford Fishing & Outdoors, 102-12-0
2 T Rust, Manor Farm Leisure, 59-2-0
3 M Sheppard, Manor Farm Leisure, 55-0-0

Packington Somers (Sun)
Geary’s Level & Annies Pools (26 pegs)
1 M Leadbitter, Packington, 101-9-0
2 L Richards, Packington, 86-13-0
3 B James, Packington, 50-4-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Oak, Beech & Ash Pools (22 pegs)
1 S Harding, Manchester, 117-11-0
2 B Hill, Boldings, 93-4-0
3 N Spain, Tri-Cast Weston, 86-15-0 

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Back Deans & Arles Pools (35 pegs)
1 Mark Taylor, Guru/Dynamite Baits, 137-8-0 Arles peg 10 pellet shallow 11m carp 15lb F1s
2 Pete Taylor, Team Peg One, 104-14-0 Back Deans peg 48
3 L Cole, Team Peg One, 95-12-0
4 D Wellavize, Mosella, 95-12-0

Sherwood Forest Fishery (Sun PM)
Holmedale Lake (15 pegs)
1 J Peet, Sherwood Forest Fishery, 146-11-0
2 M Brown, Eastwood Angling Centre, 145-4-0
3 R Brooks, Rivendell AC, 117-13-0

SonuBaits Feedermasters Superleague (Sun)
Colmic/Bag ‘Em Baits Larford Lakes (60 pegs)
1 Terry Davies, Maver Milton Keynes 129-10-0 peg 2 Specimen Lake Method feeder pellet carp 16lb skimmers
2 Steve Ringer, Ringer Baits, 98-14-0 peg 20 Match Lake 20 Hybrid feeder wafters or pellet short and tight across carp F1s
3 R Vaughan, SonuBaits NuFish North, 94-2-0
4 M Buchwalder, Preston Innovations, 89-9-0
5 L Thompson, Dambusters, 84-0-0
6 C Simpson, Marukyu Naturals, 83-8-0
Teams:
1 SonuBaits NuFish North, 14pts
2 Ringer Baits, 17
3 Dynamite Baits NE, 18
4 Preston Innovations, 23
5 Marukyu Naturals, 25
6 Marukyu Feeder Team, 31
League:
1 Ringer Baits, 62pts
2 SonuBaits NuFish North, 68
3 Dynamite Baits NE, 75
4 Dambusters, 77
5 Drennan Barnsley Blacks, 89 (section countback)
6 Preston Innovations, 89

Tunnel Barn Farm (Sun)
New & Canal Pools (28 pegs)
1 A Scotthorne, Drennan/Sensas, 59-13-0
2 S Conway, Tackle UK, 54-10-0
3 R Biggs, OHMS, 52-1-0

Westwood Lakes (Sun)
Falcon Lake (36 pegs)
1 Paul Oglesbee, Marukyu, 135-6-0 peg 6 maggot shallow 5m F1s carp
2 Carl-Lee Hopps, Westwood Lakes, 126-13-0 peg 26 pellet edge carp F1s
3 S Reid, Marukyu, 110-8-0
4 S Pell, Westwood Lakes, 106-3-0