South match results for Sunday November 18

Angling Trust Avon Valley Winter League (Sun)
Gold Valley Lakes, Syndicate & Middle Lakes & Basingstoke Canal, Ash Lock - Green Sheds (90 pegs)
1 Roger Beale, Sensas Oakwood Angling, 73-2-0 peg 109 Syndicate Lake bomb pellet and corn edge carp 12lb
2 Zac Brown, Daiwa Dorking, 70-0-0 peg 120 Syndicate Lake bomb and waggler pellet carp 9lb
3 D Rowland, Rive Homestores 63-12-0
4 I Dixon, Drennan Bordon Angling Centre 58-0-0
5 P Garrett, Bordon Shop 52-8-0
6 M Aldis, Rive Homestores 51-0-0
Teams:
1 Daiwa Dorking, 67pts
2 Sensas Oakwood Angling, 60
3 Rive Homestores, 58
4 Sensas West Sussex, 56
5 Drennan Bordon Angling, 54
6 Tubertini South, 46
League:
1 Daiwa Dorking, 10pts
2 Sensas Oakwood Angling, 12
3 Drennan Bordon Angling, 14
4 Sensas West Sussex, 21
5 Rive Homestores, 25
6 Browning Crowsports, 33

Angling Trust Upper Thames Winter League Practice (Sun)
Kennet & Avon Canal, Marlborough (50 pegs)
1 Derek Jarman, Sensas Lobby’s Tackle, 14-8-8 Brimslade maggot and worm 12m five perch to 2lb 8oz and roach
2 Kev Rowles, Devizes MG, 8-11-0 chopped worm and caster 8m pinkie 13m roach and a 2lb perch
2 Gary Williamson, Devizes MG, 8-11-0 chopped worm and caster 11m perch
4 N Chedzoy, Preston Innovations Thatcher’s, 8-0-0
5 A Ottaway, Preston Innovations Thatcher’s, 7-10-0
6 M Marsden, Devizes MG, 7-4-0

Bait-Tech Viaduct Fishery Silverfish Winter League (Sun)
Campbell, Cary & Lodge Lakes (52 pegs)
1 Sam Powell, Spotted Fin, 24-5-0 Lodge peg 61 pinkie over groundbait 14m skimmers perch
2 Martin Tizard, Bait-Tech Viaduct, 17-13-0 Cary peg 103 maggot 14m skimmers
3 J Fuidge, Mosella, 17-6-0
4 S Tucker, Garbolino/Bait-Tech, 14-14-0
5 G O’Shea, Bait-Tech, 14-3-0
6 P Greenwood, Bait-Tech Viaduct, 14-0-0
League:
1 John Fuidge, 3pts (dropping one point)
2 Sam Powell, 3 (dropping two points)
3 C Edmunds, 3 (dropping four points)

Coleman’s Cottage Fishery League Teams of Four Winter League (Sun)
Pathfield & Wood Lakes (52 pegs)
1 Jason Collins, MAP, 86-0-0 peg 36 Wood maggot 14m carp F1s
2 Adam Southgate, Bishop’s Stortford 77-8-0 peg 7 Pathfield maggot 6m carp F1s
3 J Collop, Bill’s Tackle Black, 77-0-0
4 M Banks, Bill’s Tackle White, 63-2-0
5 L Fensom, Harlow Angling, 59-8-0
6 R Bibbey, Coleman’s Bait & Tackle, 53-8-0
Teams:
1 Harlow Angling, 44pts
jt2 MAP and Bishop’s Stortford, both 38
League:
1 MAP, 76pts
2 Coleman’s Bait & Tackle, 72.5
3 Browning Wickford Blue, 72 (section countback)
4 Browning Wickford Red, 72

Ockendon Bait & Tackle (Sun)
Puddledock Farm, Snake Lake (47 pegs)
1 Tony Smith, Ockendon Bait & Tackle, 98-8-0 peg 62 meat 14m and 5m carp 8lb
2 Tony Layton, Preston Innovations Delcac, 95-10-0 peg 99
3 I Nash, Ockendon Bait & Tackle, 86-1-0
4 J Penhaligon, Ockendon Bait & Tackle, 84-4-0
5 T Gudge, Ockendon Bait & Tackle, 78-12-0