North match results for Sunday January 14

AJ Jewson Silverfish Only (Sun)
Sunrise Lakes (17 pegs)
1 B Davies, Tri-Cast Calder, 10-6-0
2 A Simpson, Lowhills AC, 7-13-0
3 S Allinson, Tri-Cast Calder, 6-8-0

Blundell’s Fishery Rover (Sun)
All lakes (29 pegs)
1 Lee Gibbon, Matrix Leigh Tackle & Bait, 58-4-0 peg 55 Trio pellet 10m carp 4lb F1s
2 Ant Sheridan, Leigh Tackle & Bait, 57-5-0 peg 59 Trio bomb bread corn 13m carp 4lb F1s
3 L Clancy, Leigh Tackle & Bait, 39-4-0
4 D Walton, Dave’s Tackle, 39-0-0
5 S Giblin, Widnes Angling Centre, 37-0-0
6 G Moore, Advanced Batteries, 32-5-0

Bradford No 1 AA (Sun)
River Swale (24 pegs)
1 I Parker, York, 8-14-0
2 A Bradley, Mirfield AC, 5-12-0
3 H Foster, Bradford, 4-15-0

Mosella Quaker Silverfish Series (Sun)
Woodland Lakes, Partridge, Kestrel, Skylark, Curlew, Dragonfly & Mallard Lakes (58 pegs)
1 Dave Smiddy, Maver NE, 30-9-0 peg 3 Curlew maggot 12m roach skimmers
2 Mark Calvert, Daiwa Cleveland Angling Centre, 21-0-0 peg 20 Dragonfly maggot 9m roach
3 L McIntosh, Mosella Quaker, 20-14-0
4 G Webb, Daiwa Cleveland Angling Centre, 20-5-0
5 S Fearn, Daiwa Cleveland Angling Centre, 19-15-0
6 E Bridon, Maver/Dynamite Baits, 19-10-0

None Go Bye Farm Silverfish Series (Sun)
Middle Lake (17 pegs)
1 S Webster, Tri-Cast Calder, 8-8-0
2 G Bennett, Tackle 2U, 3-10-0
3 C Ellis, Tri-Cast Calder, 3-5-0

Northallerton DAC (Sun)
River Swale (37 pegs)
1 Kevin Weighell, DH Angling 35-14-0 Horseshoe Bend bolo rod and waggler maggot nine chub
2 Terry Morgan, Aireborough, 28-4-0 Scruton waggler maggot chub
3 A Richards, Browning, 12-8-0
4 F Hardcastle, Colmic Woodlands/DH Angling, 6-15-0
5 P Bottomworth, Northallerton, 4-9-0

Oaks Lakes (Sun)
Ash, Beech & Sycamore Lakes (27 pegs)
1 A Newton, Mosella Quaker, 73-3-0
2 G Pyke, The Oaks, 67-11-0
3 J Irons, The Oaks, 61-0-0

Old Hough Fishery Teams of Four Winter League (Sun)
Upper & Lower Benbo, Prospect, Big Max & Lucky Dip Lakes (44 pegs)
1 Paul Carnwell, Ted Carter/Bait-Tech, 51-10-0 peg 4 Upper Benbo pellet and breadpunch 13m carp 5lb
2 Mick Longshaw, Old Hough Black, 38-0-0 peg 21 Big Max
3 P Scott, Fishing Republic, 25-0-0
4 B Tompkinson, Crewe A, 21-13-0
5 M Sykes, Old Hough Black, 20-11-0
6 K Brooks, Ted Carter/Bait-Tech, 17-14-0
Teams:
1 Ted Carter/Bait-Tech, 7pts
2 Crewe A, 10 (70-0-0)
3 Old Hough Black, 10 (44-13-0)
4 Old Hough Red, 11
5 Old Hough Gold, 12 (24-11-0)
6 Marchstream, 12
League:
1 Ted Carter/Bait-Tech, 23pts
2 Old Hough Gold, 32
3 Old Hough Red, 33
4 Marchstream, 35
5 Old Hough Black, 37
6 Limehurst AC, 40

Partridge Lakes (Sun)
Covey Canal Lakes (47 pegs)
1 Shaun Berry, Ray’s Tackle, 55-14-0 peg 50 Canal 3 maggot and breadpunch 14m F1s
2 Dave Pimlott, Garbolino Elton, 64-11-0 peg 73 Canal 3
3 M Senior, Warrington Tackle & Guns, 41-5-0
4 D Shaw, Maver NW, 30-12-0
5 G Wills, Leigh Tackle & Bait, 24-13-0
6 G Sayer, Tri-Cast Rochdale, 21-1-0

Scunthorpe DAA Spring League (Sun)
River Ancholme (40 pegs)
1 Mick Balls, Brigg, 20-4-0 peg 30 groundbait feeder worm and caster bream perch
2 Wayne Easter, Scunthorpe Tackle, 15-8-0
3 J Turner, Scunthorpe Dynamite Baits, 13-12-0
4 S Baker, Brigg, 11-14-0
5 H Dagnall, Cheshire Angling, 11-12-0
6 S Lamming, Grimsby, 11-9-0

Yarm Angling (Sun)
River Tees, Yarm (18 pegs)
1 P Noble, Yarm, 17-3-0
2 R Hodgeson, Yarm, 15-8-0
3 D Hanson, Yarm, 13-6-0