North match results for Sunday December 10

Angling Trust Ancholme Winter League (Sun)
River Ancholme (56 pegs)
1 Nathan Watson, Lincs Tide Chasers, 6-3-0 Springs peg 9 breadpunch 10m chopped worm 13m roach perch
2 Rob Thompson, Pelham, 6-0-0,Springs peg 29 breadpunch 12m roach
3 G Green, Lincs Tide Chasers, 5-3-0
4 W Easter, Scunthorpe Tackle, 4-5-0
jt5 D Smith, Lincs Tide Chasers and M Ball, Brigg, both 4-0-0
Teams:
1 Scunthorpe Tackle, 41pts
2 Lincs Tide Chasers, 40
3 Pelham, 36
League:
1 Scunthorpe Tackle, 5pts
2 Lincs Tide Chasers, 13
3 Pelham, 20

Angling Trust Wigan Winter League (Sun)
Leeds-Liverpool Canal (96 pegs)
1 Roger Priestley, Maver NW, 10-10-0 breadpunch 13m skimmers roach
2 John Walker, Hindley MG 10-0-12 breadpunch 10m and 13m skimmers roach
3 K North, Lancs MG, 7-15-8
4 J Gilbert, Tri-Cast Rochdale, 7-3-0
5 S Crossley, Maver NW, 6-10-8
6 D Martin, Wigan MG, 6-2-14
Teams:
1 Wigan MG, 27pts
2 Saints, 39
jt3 Ted Carter Preston and Sensas NW, both 40
5 Maver NW, 43
6 Liverpool AS, 47
Final league: 
Jt1 Saints and Maver NW, both 16pts
3 Wigan MG, 18
4 Sensas NW, 19
5 Tri-Cast Rochdale, 21

Blundell’s Fishery Rover (Sun)
All lakes (18 pegs)
1 Gary Morgan, JPS Construction, 42-2-0 peg 51 Ash bread 14.5m and 16m carp 10lb
2 Allan Howarth, Leigh Tackle & Bait, 38-0-0 peg 55 Ash bread 14.5m carp 10lb
3 M Hassall, Stalybridge Angling Supplies, 37-12-0
4 S Woodward, Leigh Tackle & Bait, 23-3-0
5 M Harrison, TRAC MG, 20-1-0
6 P Nelson, Irlam Royal British Legion, 19-14-0

Bradford No 1 AA (Sun)
River Nidd (30 pegs)
1 Howard Foster, Stafford Moor, 14-1-0 stick float maggot five chub
2 John Leyland, Tackle 2U, 12-0-0
3 A Lewis, Bradford No 1 AA, 9-8-0
4 D Robson, Selby, 7-2-0
5 A Bradley, Mirfield AC, 6-13-0

Heronbrook Fisheries Winter League (Sun)
Canal, Bridge & Match Lakes (62 pegs)
1 Richard O’Connor, MAP, 69-4-0 Canal peg 23 pellet and maggot 14.5m F1s
2 Graham Bowers, Heronbrook Red, 67-2-0 Match peg 12 breadpunch 13m and 16m carp F1s
3 M Kearns, Browning Lifestyle Red, 61-12-0
4 J Chapman, Maver Gold Oak, 54-12-0
5 P Haynes, Ultimate Pellet, 53-0-0
6 K Oldham, Nathan’s Youth, 46-0–0
Teams:
1 Maver Gold Oak, 10pts
2 Smith’s Bait & Tackle, 12
jt3 MAP, Ultimate Pellet and Nathan’s Youth, all 13
6 Maver Midlands Mango, 14
Final League:
1 Tri-Cast/Guru, 69pts
2 Maver Midlands White, 79
3 MAP, 81
4 Nathan’s Youth, 83
5 Maver Gold Oak, 84
6 Maver Midlands Mango, 99

Mill House Fisheries (Sun)
Mistral Lake (19 pegs)
1 Andy Molyneux, Mescar, 76-14-0 peg 4 maggot 16m carp 8lb
2 Andy Whitney, Mescar, 51-4-0 peg 14 pellet 16m carp 4lb
3 J Hughes, MAP/Bag Em Baits, 48-12-0
4 B Lloyd, Liverpool AS, 41-14-0
5 K Wilson, Elton Tackle, 35-12-0

Old Hough Fishery (Sun)
Big Max Lake (10 pegs)
1 D Howard, Leigh Tackle & Bait, 64-10-0
2 G Melling, Old Hough, 15-4-0
3 J Baxter, Tackle Saver, 15-3-0

Partridge Lakes (Sun)
Covey Canal Lakes (30 pegs)
1 Paul Coyle, Preston Innovations, 49-10-0 peg 93 Canal 4 maggot 12m and 6m F1s ide
2 John Conway, Elton Tackle, 37-2-0
3 S Conroy, Drennan NW, 28-4-0
4 T Worrall, St Helen’s Angling, 27-1-0
5 C Mulholland, Burt Baits, 26-11-0
6 C Mayor, Drennan NW, 26-0-0