Midlands match results for Sunday November 19

Angling Trust Castle Ashby Winter League (Sun)
Scotland, Grendon & Brickyard Ponds (72 pegs)
1 Mark Moody, Royal Mail, 32-12-0 Brickyard peg 11, bomb pellet corn carp
2 Mick Wheeler, Royal Mail, 21-12-0 Scotland peg 14 Method feeder pellet bream skimmers
3 A Donnelly, Preston Innovations Black Horse, 18-8-0
4 K Garrett, Castle Ashby Youth, 17-4-0
5 K Yeowell, Maver Milton Keynes, 15-4-0
6 P Abbott, Browning Northants, 14-6-0
Teams:
1 Preston Innovations Black Horse, 46pts (section wins)
2 Maver Milton Keynes, 46
3 Royal Mail, 44
4 Castle Ashby Youth, 43
5 Browning Northants, 42
6 Drennan RAF, 40
League:
1 Preston Innovations Black Horse, 8pts
2 Royal Mail, 17
3 Maver Milton Keynes, 18
4 Sensas Oakwood Angling, 23
5 Drennan RAF, 24
6 Castle Ashby Youth, 28

Angling Trust Warwickshire Winter League (Sun)
Grand Union Canal, Loughborough (56 pegs)
1 James South, Sensas Dams & Lock, 9-10-2 peg D1 chopped worm and caster 11m perch roach
2 Simon Nickless, Sensas Black Country, 9-7-0 lobworm 9m perch
3 L Wright, Matrix Dynamite Baits Trentmen, 9-5-7
4 K Carter, Browning Central, 8-2-8
5 G Smith, Drennan Leicester Sensas, 7-15-4
6 P Spencer, Three Counties, 6-9-15
Teams:
1 Sensas Black Country, 29pts
2 Drennan Leicester Sensas, 30
3 Sensas Dams & Lock, 31
4 Matrix Dynamite Baits Trentmen, 32
5 Three Counties, 33 (section countback)
6 Shakespeare Bait-Tech, 33
League:
1 Shakespeare Bait-Tech, 10pts
2 Matrix Dynamite Baits Trentmen, 11
3 Drennan Leicester Sensas, 13
4 Sensas Dams & Lock, 16
5 Sensas Black Country, 17
6 Three Counties, 21

Bridgnorth AS Teams of Three Winter League (Sun)
River Severn, Bridgnorth (33 pegs)
1 Dave Foxall, Mosella MGM, 19-8-0 peg 79 feeder bread chub and a barbel
2 Chris Cadwallader, LSE, 16-10-0 peg 19
3 J Webb, Bridgnorth AS, 16-2-0
4 B Preece, Riverside, 11-12-0
Teams:
1 Mosella MGM, 35pts
2 Bridgnorth AS, 29
3 Riverside, 27
4 Vine Inn, 26
5 Bell & LSE, 25

Cadence Packington Somers Winter League (Sun)
Little Geary’s, Siblings, Molands Mere & Geary’s Level Pools (61 pegs)
1 Tony Taylor, Packington, 79-14-0 Little Geary’s peg 29 maggot 14m F1s
2 Duncan Clarke, Solihull Angling Centre, 74-13-0
3 J Shirley, Solihull Angling Centre, 60-0-0
4 P Canning, Frenzee, 59-14-0
5 P Fox, Foster’s, 53-12-0
6 J Landucci, Smithy’s Angling, 51-7-0
League:
1 J Shirley, 3pts
2 J Newton, 5
3 C Newton, 7

Climax Wold View Fishery Fished 25 Opens (Sun)
Gold & Silver Lakes (37 pegs)
1 P Hart, Wold View, 45-8-0 peg 24 Silver cage feeder pellet carp F1s
2 B Shepherd, Wold View, 37-4-0 peg 17 Gold bomb pellet carp 4lb
3 M Storey, Wold View, 34-4-0
4 G Burks, Wold View, 32-8-0

Colmic/Bag ‘Em Baits Larford Lakes Classic Qualifier (Sun)
Specimen & Match Lakes (39 pegs)
1 Steve Rocke, Larford, 157-11-0 Match Lake peg 49 pellet 14m and edge carp F1s
2 Neil Colcombe, Larford, 143-4-0 Match Lake peg 54 pellet 14.5m and edge carp F1s
3 N McKinnon, Preston Innovations, 122-7-0
4 R Lamb, Larford, 92-8-0
5 C Senter, Mosella, 51-0-0
6 P Solski, London, 48-11-0
Qualifiers: N Colcombe and P Solski

Cross Drove Fishery (Sun)
Hockwold (16 pegs)
1 D Pearce Jnr, Wisbech, 61-8-0
2 N Parkinson, Dynamite Baits, 41-14-0
3 T Brooks, Thetford, 22-10-0

Daiwa Hallcroft Fishery Teams of Four Silverfish League (Sun)
Moat, Bridge & Croft Pools (40 pegs)
1 Chris Greensides, Dynamite Baits, 25-10-0 peg 52 Bridge caster and maggot over groundbait 14m skimmers
2 Steve Clark, Mansfield, 23-8-0 peg 17 Bridge pellet 14m skimmers
3 S Shepherd, Worksop, 21-5-0
4 N Wheatcroft, Bridon AC, 20-9-0
5 S Barraclough, Browning, 19-9-0

Decoy Lakes (Sun)
Beastie Lake (23 pegs)
1 J Whincup, Frenzee/Bait-Tech, 63-5-0
2 J Minter, Decoy, 61-1-0
3 A Leathers, Browning Hot Rods, 55-14-0

Drennan Manor Farm Leisure Winter League (Sun)
Ash, Windmill, Middle & Beech Pools (26 pegs)
1 Ben Sutor, Astwood Bank, 69-14-0 peg 7 Ash pellet 14m F1s carp
2 Neil McKinnon, Preston Innovations, 65-14-0 peg 9 Middle
3 T Winstone, Bonehill Mill, 65-10-0
4 S Atkins, Manor Farm Leisure, 63-12-0
5 C Rust, Manor Farm Leisure, 59-4-0
6 S Rich, Moaning Sods, 58-0-0

Leamington AA (Sun)
Grand Union Canal (16 pegs)
1 A Curless, Preston Innovations Black Horse, 1-9-3
2 A Wheeldon, Leamington AA, 1-6-13
3 M Chambers, Rugby Tackle, 1-6-6

March DAA (Sun)
Old River Nene (73 pegs)
1 Rob Hubbard, Daiwa Angling Direct, 23-1-0 peg 40 Health Centre Bridge punch 5m pinkie and groundbait 10m roach perch rudd hybrids
2 Tony Watling, Stanjay Tackle, 20-15-0 peg 39 Health Centre Bridge waggler and 4m whip pinkie roach perch rudd
3 K Jerrom, Browning Hot Rods, 19-10-0
4 J Taylor, Sensas Mark One, 17-2-0
5 H Murphy, Marukyu, 16-8-0
jt6 A Ogilvie, Sensas Mark One and T Marshall, Shakespeare Bait-Tech, both 15-10-0

Meadowlands Fishery Autumn Individual League (Sun)
Warren & Lambsdown Lakes (45 pegs)
1 Wayne Sharman, Matrix/Lane’s Bait, 73-12-0 peg 43 Lambsdown Method feeder pellet carp
2 Glen Maxwell, Foster’s, 65-10-0 peg 20 Lambsdown bomb pellet carp
3 M Griffiths, Guru, 54-4-0
4 D Young, Tornadoes AC and P Cook, Lane’s Bait, both 44-12-0
6 P Caton Drennan Banbury Gunsmiths, 40-2-0
League: 
1 Wayne Sharman, 4pts
jt2 Glen Maxwell, Pete Caton and Mark Griffiths, all 6

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Sycamore, Ash & Oak Pools (25 pegs)
1 Alun Jones, Wrexham, 80-3-0 Sycamore peg 8 maggot 12m carp 5lb
2 Andy Kyte, Mid-Severn Angling, 66-10-0 Ash peg 16 maggot 13m carp 6lb
3 C Lane, Boldings, 57-1-0
4 C Wynn, Tri-Cast Weston, 49-11-0 

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Arles Pool (21 pegs)
1 R Wilson, St Stevens, 49-9-0 peg 10
2 O Boswell, Mosella, 38-11-0 peg 4
3 A Morrison, Fisherman’s Friend, 33-0-0

Tunnel Barn Farm (Sun)
House Pool (22 pegs)
1 A Wakelin, Ringer Baits, 50-0-0
2 J Cork, Tunnel Barn Farm, 41-7-0
3 M Bingham, Mosella/Spotted Fin, 40-10-0

Wensum Valley Angling Winter League (Sun)
Reepham Fisheries, Main, Bungalow & Long Lakes (36 pegs)
1 Mark Harmer, Mark Three, 56-7-0 peg 19 Bungalow maggot 13m carp
2 Steve Kindleysides, The Muppets, 51-14-0 peg 10 Main bread dobbed in reeds edge carp
3 A Major, Matrix, Wensum Valley Angling, 39-5-0
4 D Brydon, Matrix Wensum Valley Angling, 31-10-0
5 R Finch, Team Rodney, 30-9-0
6 M Charlwood, Mark Three, 29-4-0
Teams:
1 The Muppets, 4pts
2 Team Rodney, 5
jt3 Mark Three, Matrix Wensum Valley Angling, No Idea and Dennis Rodman, all 9

Westwood Lakes (Sun)
Skylark Lake (25 pegs)
1 Adam Swain, Dynamite Baits, 31-12-0 peg 31 maggot 13m carp F1s
2 Steve Lane, Marukyu/Westwood Lakes, 28-0-0 peg 27
3 B Harding, Westwood Lakes, 23-12-0
4 J Bates, Westwood Lakes, 22-8-0