Midlands match results for Sunday March 25

Cross Drove Fishery (Sun)
Hockwold (14 pegs)
1 L Pratt, Shipshape Angling, 55-2-0
2 K Turner, Harlow, 43-7-0
3 K Brooks, Thetford, 30-5-0

Drennan Manor Farm Leisure (Sun)
Windmill, Ash & Island Pools (43 pegs)
1 Tony Shepherd, Banbury Gunsmiths, 76-0-0 peg 25 Windmill pellet 13m and 9m carp F1s
2 Steve Hemming, Manor Farm Leisure, 58-12-0 peg 7 Island
3 P Cassidy, Manor Farm Leisure, 36-8-0
4 C Cameron, Middy/Old Ghost, 35-12-0
5 M Bull, Frenzee, 29-12-0
6 M Wakeman, Astwood Bank, 28-12-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Oak, Sycamore & Chestnut Pools (32 pegs)
1 Mick Jameson, Boldings, 66-3-0 Sycamore peg 31 pellet 5m and edge carp 7lb skimmers
2 Dave Lloyd, Maver Midlands, 60-11-0 Oak peg 4 maggot 11m and edge carp 6lb
3 H Colley, Boldings, 52-9-0
4 M Skelton, Oakengates Angling Centre, 50-1-0 

Preston Innovations Feedermasters Superleague Qualifier (Sun)
Barston Lakes (80 pegs)
1 Scott Rispin, Marukyu Feeder Team, 50-14-0 peg 14 Method feeder pellet and wafters carp F1s skimmers
2 John Atkinson, Marukyu Feeder Team, 40-10-0 peg 111
3 J O’Driscoll, NW Match, 32-4-0
4 Graeme Dawes, Sensas Leigh Tackle & Bait, 27-0-0
5 K Forster, Suffolk Punchers, 25-11-0
6 J Wilde, Marukyu Natural, 21-0-0
Teams:
1 Marukyu Feeder Team, 21 (104-14-0)
2 NW Match, 21 (67-7-0)
3 Suffolk Punchers, 32 (51-15-0)
4 Sensas Leigh Tackle & Bait, 32 (48-7-0)
5 Dynamite Baits NE, 34 (48-7-0)
6 Maver Milton Keynes, 34 (46-5-0)
7 Marukyu Naturals, 35

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Front & Back Deans Pools (28 pegs)
1 Mark Taylor, Guru/Dynamite Baits, 56-12-0 peg 36 Front Deans pellet 14m and 6m carp skimmers
2 B Whitley Jnr, Woodlands, 51-0-0 peg 14 Front Deans
3 S Tibbits, Woodlands, 36-8-0
4 D Jarman, Sensas Lobby’s Tackle, 31-8-0

Rookery Waters Winter Final (Sat & Sun)
Raven & Magpie Lakes (36 pegs)
Raven Lake day one result:
1 Andrew Kleen, Spotted Fin, 106-14-0 peg 6 pellet 13m F1s carp
2 Wayne Shepherd, Tackle & Bates, 80-6-0
3 J Millard, Hooked Newmarket, 71-4-0
Magpie Lake day one result:
1 Simon Godfrey, Tackle & Bates, 92-12-0 peg 34 waggler and maggot 14m carp
2 Will Hadley, Tackle & Bates, 72-15-0 peg 33
3 R Ashwell, Cromwell Lake, 70-0-0
Raven Lake day two result:
1 Will Hadley, Tackle & Bates, 64-15-0 peg 28 pellet 13m F1s
2 Tony Watling, Stanjay Tackle, 58-3-0
3 S Godfrey, Tackle & Bates, 57-13-0
Magpie Lake day two result:
1 Tim Bates, Rookery Waters, 90-0-0 peg 36 shallow maggot to pads 13m carp
2 Josh Pace, Frenzee/Bag ‘Em Baits, 61-2-0
3 A Kleen, Spotted Fin, 49-5-0
Overall result:
1 Andrew Kleen, Spotted Fin, 2pts (156-3-0) 
2 Will Hadley, Tackle & Bates, 2 (137-14-0) 
3 S Godfrey, Tackle & Bates, 3 (150-9-0) 
4 J Pace, Frenzee/Bag ‘Em Baits, 3 (131-15-0)
5 D Page, Tackle & Bates, 3 (96-14-0)

Sherwood Forest Fishery (Sun)
Holmedale Lake (24 pegs)
1 Richard Carline, Sherwood Forest Fishery, 51-14-0 peg 38 pellet feeder carp 3lb
2 Andy Birkin, Phil’s Bait & Tackle, 47-6-0 peg 14 pellet 17m carp 7lb
3 N Pedelty, Black Bull AC, 46-6-0
4 M Storey, Sherwood Forest Fishery, 43-8-0
5 D Alsop, Phil’s Bait & Tackle, 43-2-0
6 D Denton, Sherwood Forest Fishery, 40-8-0

Solihull Angling Centre Silverfish League League (Sun)
Packington Somers, Geary’s Level Pool (23 pegs)
1 Dave Smith, Packington, 25-4-0 peg 39 chopped worm & caster 13m skimmers
2 M Wheatley, Packington, 19-14-0
3 B James, Packington, 13-9-0
4 I Crossman, Browning Central, 15-8-0

Packington Somers (Sun)
Little Geary’s & Annies Pools (28 pegs)
1 G Merritt, Lane’s Bait, 60-4-0
2 N Groves, Foster’s, 44-7-0
3 S Daley, Ridgemere AC, 42-6-0 

Tunnel Barn Farm (Sun)
House Pool (19 pegs)
1 C Shepherd, Tunnel Barn Farm, 73-2-0
2 S Collett, Guru, 72-2-0
3 J Kahn, Tunnel Barn Farm, 67-9-0

Westwood Lakes 5K Qualifier (Sun)
Swallow Lake (26 pegs)
1 Russ Parsons, Westwood Lakes, 97-0-0 peg 4 pellet 14m and edge carp bream F1s
2 Dave Frith, Peg One, 96-0-0 peg 5
3 J Green, Westwood Lakes, 54-10-0
4 S Pell, Decoy, 51-2-0
5 R Kinning, Westwood Lakes, 49-4-0

Wigston AS Dynamite Baits Canal League (Sun)
Grand Union Canal, Glen Parva (41 pegs)
1 Tom Pringle, Wigston AS, 16-14-0 County Arms road bridge caster and breadpunch 7m roach
2 Dave Mawby, Wellingborough AC, 12-8-0 County Arms road bridge caster and breadpunch 12m and 6m roach
3 S Pratt, Wigston AS, 11-0-0
4 P Cowern, Matrix Dynamite Baits Trentmen, 9-5-0
5 S Brooks, Wellingborough AC, 8-4-0

Wynfest Spring Festival (Fri – Sun)
Westwood Lakes, Osprey, Skylark & Falcon Lakes (63 pegs)
1 Adam Swain, Matrix/Dynamite Baits, 21pts
2 Jack Danby, Matchman Supplies, 20
3 M Stamp, Preston Innovations, 19
4 S Parry, Guru, 18 (285-14-0)
5 A Mansfield, MAP/Bait-Tech, 18 (232-3-0)
6 L Morley, Westwood Lakes, 18 (229-14-0)