Midlands match results for Sunday December 3

ABC Baits Hereford DAA Winter League (Sun)
River Wye, Hereford, (72 pegs)
1 Hadrian Whittle, Woody’s Premier 62-7-0 peg 95 new road bridge bolo rod & stick float maggot chublets
2 Derron Harper, Team Cadence, 35-6-0 peg 86 6m whip maggot caster groundbait dace chublets
3 N Davies, Shakespeare Bait-Tech, 28-1-0
4 R Quinn, Shakespeare Bait-Tech, 27-8-0
5 D Roberts, Woody’s Premier, 26-4-0
6 C Branson, Sensas Nomads A, 21-4-0
Teams:
1 Shakespeare Bait-Tech, 62pts
2 Woody’s Premier, 61
3 Sensas Nomads A, 50
4 Team Cadence, 45
5 Tubertini Ludlow, 38
6 ABC Baits, 36
League: 
1 Shakespeare Bait-Tech, 48pts
2 Woody’s Premier, 38
3 Team Cadence, 35
4 Sensas Nomads A, 34
5 Wizards, 30
6 ABC Baits, 28

Angling Trust Castle Ashby Winter League (Sun)
Scotland, Grendon & Brickyard Ponds (72 pegs)
1 Mark Moody, Royal Mail, 55-6-0 Brickyard peg 11 Method feeder bread carp 14lb
2 Alan Donnelly, Preston Innovations Black Horse, 31-4-0 Scotland peg 27 groundbait feeder chopped worm and caster bream skimmers
3 B Smith, Browning Northants, 18-15-0
4 T Cassidy, Sensas Oakwood Angling, 15-5-0
5 L Hayes, The A Team, 14-14-0
6 I Pretty, Maver Milton Keynes, 14-12-0
Teams:
1 Maver Milton Keynes, 58pts
2 Preston Innovations Black Horse, 51
3 Royal Mail, 43
4 Sensas Oakwood Angling, 39
5 Browning Northants, 38
6 Drennan RAF, 33
Final league:
1 Preston Innovations Black Horse, 10pts
2 Maver Milton Keynes, 19
3 Royal Mail, 20
4 Sensas Oakwood Angling, 27
5 Drennan RAF, 28
6 Browning Northants, 38 

Angling Trust East Midlands Winter League Practice (Sun)
Factory Bank Drain & Old River Nene, Benwick (47 pegs)
1 Alex Bates, Tackle & Bates, 20-15-0 peg 1 Benwick, pinkie over groundbait 9m roach perch skimmers rudd
2 Alistair Ogilvie, Sensas Mark One, 14-14-0 Factory Bank pinkie over groundbait 6m roach perch
3 D Tebbutt, Matrix Image, 14-12-0
4 R Martin, Stanjay Tackle Gold, 14-10-0

Angling Trust Warwickshire Winter League (Sun)
Coventry Canal (64 pegs)
1 Simon Nickless, Sensas Black Country, 12-0-0 peg A4 bloodworm and joker 12m roach perch skimmers
2 Matt Hodgetts, Browning Central, 11-13-8
3 D Massey, Shakespeare Bait-Tech, 11-8-4
4 J South, Sensas Dams & Lock, 11-3-6
5 M Hatchard, Shakespeare Bait-Tech, 9-7-0
6 J Cunningham, Shakespeare Bait-Tech, 9-2-8
Teams:
1 Shakespeare Bait-Tech, 26pts
2 Sensas Dams & Lock, 29
3 Browning Central, 30
4 Matrix Dynamite Baits Trentmen, 32
5 Drennan Leicester Sensas, 33
6 Sensas Black Country, 35
League:
1 Shakespeare Bait-Tech, 11pts
2 Matrix Dynamite Baits Trentmen, 15
jt3 Drennan Leicester Sensas and Sensas Dams & Lock, both 18
5 Sensas Black Country, 23
6 Browning Central, 27

Cadence UK Winter League (Sun)
Packington Somers Molands Mere, Geary’s Level, Little Geary’s & Siblings Pools (59 pegs)
1 Martin Wood, Solihull Angling Centre, 50-0-0 Little Geary’s peg 7 pellet feeder F1s
2 Danny Tresigne, Smithy’s Angling, 46-9-0 Molands Mere peg 21 maggot 14m F1s skimmers
3 S Little, Matrix, 41-14-0
4 I Crossman, Browning Central, 40-1-0
5 M Sidwells, Packington, 38-7-0
6 P Hull, Tusse’s Tackle, 25-6-0
League:
1 Chris Newton, Smithy’s Angling, 8pts
2 Jon Newton, Smithy’s Angling, 9
3 P Canning, Frenzee, 10
4 J Shirley, Solihull Angling Centre, 11

Colmic/Bag ‘Em Baits Larford Lakes Classic Qualifier (Sun)
Specimen Lake (22 pegs)
1 P Cook, Frenzee, 43-11-0
2 M Galaszewski, Bag ‘Em Baits Larford, 34-10-0
3 D Powell, Larford, 32-9-0
Qualifier: D Powell

Cross Drove Fishery (Sun)
Hockwold (15 pegs)
1 T Brooks, Thetford, 62-11-0
2 V Cross, Van Den Eynde, 52-12-0
3 N Parkinson, Dynamite Baits, 51-4-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Sun)
Reed Pool (12 pegs)
1 J Skipper, Gainsborough, 54-3-0
2 D Newman, Leegem Angling, 53-8-0
3 D Hopkinson, Hallcroft, 43-12-0

Daiwa Hallcroft Fishery Teams of Four Silverfish League (Sun)
Bridge, Moat & Croft Pools (40 pegs)
1 Ian Littlewood, Northern Inn, 32-8-0 peg 10 Bridge caster over groundbait 14m skimmers 2lb
2 Gary Tomlinson, Bridon AC, 31-8-0 peg 13 Bridge pellet 13m skimmers
2 Steve Clark, Mansfield, 31-8-0 peg 17 Bridge pellet 14m caster 6m roach skimmers
4 J Barningham, Marukyu, 28-12-0
5 S Barraclough, Browning, 25-13-0

Decoy Lakes (Sun)
Horseshoe Lake (12 pegs)
1 J Brooks, Middy, 47-0-0
2 W Shepson, Decoy, 44-13-0
3 S Godfrey, Decoy, 42-11-0

Drennan Manor Farm Leisure (Sun)
Island, Windmill, Boundary & Ash Pools (19 pegs)
1 S Rhodes, Clampits, 55-8-0
2 M Burgoyne, Manor Farm Leisure, 49-0-0
3 S Atkins, Manor Farm Leisure, 46-10-0

Meadowlands Fishery Individual Autumn League (Sun)
Warren & Lambsdown Lakes (45 pegs)
1 Steve Daley, Ridgemere AC, 82-14-0 peg 36 Lambsdown Method feeder pellet carp
2 Trevor Wyse, Dynamite Baits, 50-8-0 peg 43 Lambsdown Method feeder pellet carp
3 P Caton, Drennan Banbury Gunsmiths, 45-12-0
4 N Russell, Swan Baits, 45-8-0
5 L Davies, Lane’s Bait, 39-4-0
6 J Harness, Hydro, 36-4-0
Final league:
1 Wayne Sharman, 8pts
2 Glen Maxwell, 12
3 T Wyse, 15

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Front & Back Deans Pools (20 pegs)
1 P Bailey, Colmic, 48-0-0
2 M Williams, Guru, 47-8-0
3 G Clark, Mosella/ABC, 46-4-0

Sensas Canal Masters (Sun)
Loughborough Canal (47 pegs)
1 Ian Guest, Maver Midlands, 9-6-0 breadpunch 11m and chopped worm 14m perch 2lb roach
2 Perry Hubbard, Bennetts, 5-3-0 breadpunch 12m and 8m roach
3 M Eustace, Sensas, 4-14-0
4 P Jayes, Wigston, 4-3-0
Qualifiers: 1 I Guest, S Brooks, S Gardner, D Molby and P Hubbard

Sherwood Forest Fishery (Sun)
Holmedale Lake (18 pegs)
1 R Allen, Kinky Pellet Club, 82-4-0
2 L Plackett, Alfreton Angling Centre, 75-4-0
3 N Shipman, Sherwood Forest Fishery, 28-15-0

Tunnel Barn Farm (Sun)
Top & Canal Pools (28 pegs)
1 J Cork, Tunnel Barn Farm, 44-12-0
2 S Lovell, Mosella, 44-5-0
3 P Rice, Mosella, 32-10-0

Wensum Valley Angling Winter League (Sun)
Reepham Fisheries, Main, Long & Bungalow Lakes (36 pegs)
1 Matt Rowntree, No Ide Dear, 61-9-0 peg 43 Long maggot 6m and 13m carp one of 26lb
2 Wayne Anderson, Team Rodney, 46-13-0 peg 10 Main 16m pellet carp
3 B Bygraves, Norwich DAA, 43-13-0
4 G Mason, Angling Direct, 41-2-0
5 J Sillett, Dennis Rodmen, 38-15-0
Teams:
1 Team Rodney, 5pts
2 The Muppets, 7
3 Marukyu Matrix Wensum Valley Angling, 8
jt4 Dennis Rodmen, Angling Direct and Norwich DAA, all 9
League:
1 Team Rodney, 10pts
2 The Muppets, 11
3 Marukyu Matrix Wensum Valley Angling, 14
4 Dennis Rodmen, 18