Midlands match results for Sunday April 22

Barford Lakes (Sun)
Colton Lake (18 pegs)
1 D Jarvis, Daiwa Angling Direct Suffolk, 107-0-0
2 S Elmar, Wensum Valley Angling, 90-5-0
3 A Major, Wensum Valley Angling, 85-3-0

Colmic/Bag ‘Em Baits Larford Lakes Pairs (Sun)
Specimen Lake (26 pegs)
1 Neil Colcombe, Larford, 230-10-0
2 Ray Lamb, Larford, 199-6-0
3 P Cook, Frenzee, 186-14-0
Pairs:
1 Ray Lamb and Paul Cook, 23pts
2 N Colcombe and S Rock, 24
3 S Harris and P Bucknall, 27

Climax Wold View Fishery (Sun)
Gold Lake (18 pegs)
1 M Rodger, Mosella, 122-8-0
2 S Fields, Drennan/Sensas Barnsley Blacks, 67-12-0
3 D Lee, Gizmo Angling, 59-0-0

Cross Drove Fishery Two-Dayer (Sat & Sun)
Hockwold (40 pegs)
Day one result:
1 Simon Parker, Daiwa Angling Direct/Marukyu, 201-8-0 peg 22 pellet 14m maggot and groundbait edge carp 12lb F1s skimmers brown goldfish
2 Vinny Easey, Stanjay Tackle, 107-6-0 peg 35
3 D Reeve, Daiwa Angling Direct, 91-12-0
Day two result:
1 Kev Turner, Harlow Angling, 85-10-0 peg 33 pellet and corn 13m and edge carp F1s brown goldfish
2 Steve Kindlysides, Deben, 79-7-0 peg 23
3 R Bond, Van Den Eynde, 77-11-0
Overall result:
1 Simon Parker, Daiwa Angling Direct/Marukyu, 222-6-0
2 Kev Turner, Harlow Angling, 171-12-0
3 D Reeve, Daiwa Angling Direct, 162-10-0  

Decoy Lakes (Sun)
Oak & Yew Lakes (30 pegs)
1 Danny Carlton, Decoy, 263-15-0 peg 18 Oak pellet & paste edge carp 12lb
2 Nigel Clark, Decoy, 260-15-0 peg 16 Oak
3 K Humphries, Weston Pools, 220-12-0

Drennan Manor Farm Leisure (Sun)
Windmill & Ash Pools (27 pegs)
1 Gary Watts, Manor Farm Leisure, 110-6-0 peg 26 Windmill pellet 13m and edge carp F1 skimmers
2 Carl Mulford, Hungerford AA, 70-8-0 peg 9 Ash
3 C Harrison, Bailey’s of Warwick, 69-2-0
4 M Howard, Ringer Baits, 61-2-0
5 M Kimber, Swindon, 55-6-0
6 A Stone, Manor Farm Leisure, 54-8-0

Packington Somers (Sun)
Siblings A & B Pools (17 pegs)
1 D Lightowlers, Packington, 72-8-0
2 S Edwards, Packington, 70-3-0
3 R Hopkins, Packington, 68-13-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Oak, Larch & Beech Pools (32 pegs)
1 Eric Bancroft, Boldings, 149-4-0 Oak peg 16 paste edge carp 8lb
2 Simon Healey, Boldings, 117-11-0 Larch peg 4 bread and maggot shallow 13m carp 7lb
3 C Wynn, Tri-Cast Weston, 109-12-0
4 K Emlyn, Oakengates Angling Centre, 102-8-0 

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Arles Pool (25 pegs)
1 Jordan Holloway, Catch More Media, 126-14-0 peg 36 pellet waggler carp 10lb
2 Mark Taylor, Guru/Dynamite Baits, 102-2-0 peg 4
3 I Wheeldon, Maver Harescombe, 79-4-0
4 B Duggan, Bailey’s of Warwick, 55-0-0

SonuBaits Feedermasters Super League (Sun)
Ferry Meadows Lakes (60 pegs)
1 Will Freeman, Preston Telford, 55-15-0 peg 91 Gunwade groundbait feeder maggot worm bream
2 Steve Ringer, Ringer Baits, 38-13-0 peg 2 Overton Hybrid feeder maggot bream
3 R Packwood, Ringers Unlikely Lads, 32-8-8
4 S Fleming, Dambusters, 31-2-0
5 J Place, Dambusters, 20-15-8
6 D Berry, Marukyu Feeder, 20-3-0
Teams:
1 Drennan/Sensas Barnsley Blacks, 22pts
2 North West Match, 24
3 Dambusters, 25
4 Ringer Baits, 26 (section countback)
5 Dynamite NE, 26
6 Sensas Leigh Tackle & Bait, 30

Tunnel Barn Farm (Sun)
New Pool (26 pegs)
1 J Danby, Matchman Supplies, 149-7-0
2 R Biggs, OHMS, 127-6-0
3 J Khan, Tunnel Barn Farm, 118-13-0

Westwood Lakes 5K qualifier (Sun)
Skylark Lake (36 pegs)
1 Adam Swain, Matrix/Dynamite Baits, 154-4-0 peg 12 pellet edge carp F1s
2 Janusz Kedzierski, Westwood Lakes, 148-8-0 peg 1
2 Tom Edwards, Frenzee/Dynamite Baits, 148-8-0 peg 35
4 M Taylor, Westwood Lakes, 147-2-0
5 R Kinnersley, Westwood Lakes, 147-0-0
6 S Reid, Marukyu, 139-2-0