Midlands match results for Saturday November 25

Barford AA (Sat)
Warks Avon, Barford (25 pegs)
1 Tony Marshall, Shakespeare Bait-Tech, 13-6-0 maggot and breadpunch 14m dace roach
2 Dave Hollands, Portway, 11-13-0 bolo rod maggot chub
3 J Wiltshire, Maver, 11-3-0
4 I Winter, Sensas Smithy’s, 11-0-0
5 T Hitchman, Lane’s Bait, 7-14-0
6 S Maher, Sensas Smithy’s, 6-14-0

Barford Lakes (Sat)
Match Lake (14 pegs)
1 N Parkinson, Dynamite Baits, 64-4-0
2 S Spinks, Spalding, 46-3-0
3 B Bygrave, Norwich DAA, 34-10-0

Catch More Media Tunnel Barn Farm Winter Championship (Sat)
Extension, New, High & House Pools (70 pegs)
1 Adam Rumble, Dynamite Baits Maver Midlands, 97-9-0 peg 48 High bread and maggot 13m F1s
2 Jamie Hughes, MAP/Bag ‘Em Baits, 63-9-0 peg 3 High
3 J Smith 59-7-0
4 L Capewell, Maver Gold, 58-8-0
5 M Godfrey, Guru, 58-2-0
6 A Hulme, Maver Gold, 52-15-0

Climax Wold View Fishery (Sat)
Gold Lake (16 pegs)
1 M Storey, Wold View, 18-12-0
2 D Ringwood, Wold View, 18-8-0
3 M Wakefield, Wold View, 9-12-0

Colmic/Bag ‘Em Baits Larford Lakes Classic Qualifier (Sat)
Match Lake (15 pegs)
1 S Harris, Little Dawley, 86-3-0
2 P Edwards, Larford, 73-7-0
3 A Sheridan, Leigh Tackle & Bait, 69-11-0
Qualifier: P Edwards

Daiwa Hallcroft Fishery (Sat)
Moat Pool (30 pegs)
1 Tom Clark, Mansfield, 49-4-0 peg 65 maggot over groundbait 7m carp skimmers
2 Dave Boswell, Retford, 44-4-0 peg 54 bomb and feeder pellet and corn carp skimmers
3 D Dare, Blidworth, 43-2-0
4 J Kelly, Doncaster, 40-4-0
5 T Butt, Sheffield, 31-12-0

Kidderminster DAA (Sat)
River Severn, Bewdley (11 pegs)
1 A Tate, Kidderminster DAA, 7-7-0
2 D Hickling, Kidderminster DAA, 3-3-0
3 J Rivers, Tubertini, 1-6-0

Drennan Silverfish Winter League (Sat)
Rycroft Fishery (40 pegs)
1 John Nichols, Royal Ordnance Factory AS, 24-9-0 New Canal Lake chopped worm and caster 13m tench hybrids roach
2 Chris Jenkinson, Notts, 23-4-0
3 C Hughes, Daiwa, 17-10-0
jt4 R Reynolds, Diawa Dorking and K Rutter, Coors AC, both 15-10-0

Little John Lakes Winter League (Sat)
Maid Marion Lake (21 pegs)
1 S Keywood, Little John, 107-15-0
2 D Crewe, Little John, 97-12-0
3 R Redwood, Little John, 62-2-0
League:
1 D Crewe, 6pts (superior weight)
2 S Keywood, 6 (superior weight)
3 P Tatley, 6

Packington Somers (Sat)
Geary’s Level Pool (10 pegs)
1 D Hartshorn, Swan Baits, 19-4-0
2 J Newton, Smithy’s Angling, 16-2-0
3 D Tresigne, Smithy’s Angling, 9-6-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sat)   
Willow & Chestnut Pools (18 pegs)
1 M Stevens, Steven’s Tackle, 47-14-0
2 C Reynolds, Bilston Angling Centre, 37-2-0
3 A Naylor, Oakengates Angling Centre, 35-5-0 

Rookery Waters Winter Qualifier (Sat)
Magpie & Raven Lakes (28 pegs)
1 Tony McGregor, Tackle & Bates, 70-13-0 peg 7 Magpie bread 16m carp 4lb
2 Richard Bond, Image/Matrix Image, 53-2-0 peg 2 Raven pellet and maggot 14m F1s
3 D Page, Tackle & Bates, 46-5-0
4 J Millard, Hooked Newmarket, 52-6-0

Tunnel Barn Farm (Sat)
Club Pool (16 pegs)
1 S Lovell, Mosella, 79-6-0
2 C Sheppard, Mosella MGM, 63-10-0
3 W McCranor, Guru, 53-10-0