South match results for Sunday January 22

Bait-Tech Viaduct Fishery (Sun)
Campbell Lake (13 pegs)
1 M Broomsgrove, Bait-Tech Viaduct, 72-6-0
2 B Curry, Bait-Tech Viaduct, 50-3-0
3 T Leney, Sillybait, 35-4-0
Top silverfish weight: D Bull, Yeovil, 18-11-0

Chippenham AC (Sun)
Bristol Avon, Chippenham (25 pegs)
1 Steve Keeble, Sensas A4, 29-5-0 breadpunch and maggot waggler and 13m roach chub
2 Mick Gayle, Matrix Talisman, 17-0-0
3 P Mills, Chippenham, 15-6-0
4 A Powell, Sensas Lobby’s Tackle, 9-6-0
5 S Palmer, Chippenham, 9-6-0
6 T Payne, Corsham, 7-10-0

Coleman’s Cottage Fishery Spring League (Sun)
All lakes (73 pegs)
1 Charlie Styles, Army, 66-8-0 peg 12 Copse maggot and bread 12m F1s carp
2 Dale Smith, Coleman’s Cottage, 26-4-0 peg 17 Pathfield maggot 13m carp F1s
3 J Thompson, Coleman’s Cottage, 25-12-0
4 J Collins, Preston Innovations, 22-0-0
5 K Hollick, Coleman’s Bait & Tackle, 21-0-0
6 S Clark, Matrix Image, 20-0-0

Gillingham AA Winter Championship (Sun)
River Stour, Stour Provost - Tin Shed(24 pegs)
1 Richard Fripp, Gillingham AA 9-9-0 peg 45 Catholics stick float maggot bread feeder chub
2 Mike Trevis, Gillingham AA 5-5-0 peg 44 Catholics stick float maggot chub
3 J Collings, Gillingham AA 4-4-0
4 R Cake, Gillingham AA 3-7-0
5 T West, Gillingham AA 3-2-0
6 J Stamp, Gillingham AA 2-12-0
Final league:
1 Jack Stamp, Gillingham AA, 479pts
2 Rich Fripp, Gillingham AA, 467
jt3 J Candy, Todber Manor and A West, Gillingham AA, both 463

Gold Valley Lakes (Sun)
All Lakes (27 pegs)
1 Jason Morgan, Apollo Guildford MG, 43-4-0 Bungalow Lake skimmers
2 William Raison, Daiwa/Old Ghost, 6-0-0
3 C Dicks, Maver, 0-2-0

Pewsey DAA Teams of Four (Sun)
Kennet & Avon Canal, Pewsey (36 pegs)
1 John Dewbury, Browning Andover MG, 3-11-0 breadpunch 12m roach
2 Ben Dukes, Garbolino Blackmore Vale MG Gold, 2-14-0 breadpunch on several lines roach
3 J Carty, Preston Innovations Thatcher’s, 2-10-0
4 T Boyce, Drennan Oxford, 2-7-0
Teams:
1 Garbolino Blackmore Vale MG Gold, 32pts
2 Drennan Oxford, 29
3 Preston Innovations Thatcher’s, 26
4 Homestores Mosella, 24

Sensas Commercial House Winter League (Sun)
Kennet & Avon Canal, Bathampton - Limpley Stoke (54 pegs)
1 Paul Isaacs, Mosella Bathampton A, 7-6-0 Bathampton wires breadpunch 5m and bloodworm and joker 6m and 13m skimmers perch roach ruffe
2 Kev Boltz, Stand & Deliver Promotions, 7-4-0 Bathampton swing bridge breadpunch 5m and worm 13m roach perch
3 N Hawke, Mosella Bathampton B, 6-5-0
4 C Pinker, DW Builders, 6-2-0
5 T Gilbert, Preston Innovations Thatcher’s B, 5-14-8
6 A Power, Preston Innovations Thatcher’s B, 5-13-0
A Division teams:
1 Preston Innovations Thatcher’s B, 25
2 Mosella Bathampton A, 20
3 M&N Electrical, 18
4 Mosella Bathampton B, 14
5 Preston Innovations Thatcher’s A, 8
B Division teams:
Jt1 Stand & Deliver Promotions and DW Builders, both 15
3 Maver, 14
4 Sensas Nomads, 13
A Division final league:
1 Preston Innovations Thatcher’s B, 23.5
2 Mosella Bathampton B, 18
3 Mosella Bathampton A, 17.5
jt4 Preston Innovations Thatcher’s A and M&N Electrical, both 15.5
B Division final league:
1 DW Builders, 17pts
2 Sensas Nomads, 15
3 Maver, 14.5
4 Stand & Deliver Promotions, 13.5