South match results for Sunday January 15

Bait-Tech Viaduct Fishery Teams of Five Winter League (Sun)
All lakes (95 pegs)
1 Colin Dyer, Balti Boys, 154-11-0 Cary peg 102 bomb popped-up bread carp 8lb
2 Tim Clarke, Future Networks, 150-6-0 Campbell peg 113 bomb meat carp 9lb
3 P Greenwood, M5 Angling, 111-9-0
4 C Collins, Somerset Angling, 96-0-0
5 T Rixon, Future Networks, 94-2-0
6 M Wynne, Colmic South West, 67-12-0
Top silverfish weight: S Powell, Tackle UK, 18-0-0
Teams:
1 Future Networks, 76pts
2 Garbolino Blackmore Vale MG, 75
3 Somerset Angling, 65-0-0
4 Preston Innovations Thatcher’s, 61
5 South West Nomads, 60
6 Colmic South West, 59

Coleman’s Cottage Fishery Spring League (Sun)
All lakes (73 pegs)
1 Pemb Wrighting, Guru/Bag ‘Em Baits, 68-8-0 peg 25 Pathfield dobbed maggot 14m and 16m carp F1s
2 Chris Kelly, Angling Direct, 54-8-0 peg 15 Copse maggot 12m carp F1s
3 R Grimes, Drennan Bordon Angling Centre, 47-0-0
4 A King, Bill’s Tackle, 43-8-0
5 R Heath, Chestnut Pool, 42-0-0
6 K Hollick, Coleman’s Cottage, 41-0-0

Drennan Lake John Winter League (Sun)
Top lake (28 pegs)
1 Ken Farrell, Oakwood Angling, 16-12-0 peg 33 waggler and 13m pellet skimmers
2 Geoff Penny, Lake John, 16-8-0 peg 8 maggot and pellet 14.5m skimmers roach
3 C Vandervliet, Drennan/Bait-Tech, 13-12-0
4 S Willsmore, Drennan/D&A Tackle/Spotted Fin, 12-8-0
4 R Dean, Lake John, 12-8-0
6 T Stanley, Lake John, 10-0-0 

Ockendon Bait & Tackle (Sun)
Puddledock Farm, Snake Lake (32 pegs)
1 Martin Andrews, SSP Baits, 110-0-0 peg 11 maggot 14m carp 6lb
2 Albert Bowers, Ockendon Bait & Tackle, 65-11-0 peg 7 maggot 12m carp 5lb
3 J Dean, Ockendon Bait & Tackle, 60-8-0
4 P Sene, Maver Cardinals, 55-8-0
5 T Scinhiou, Ockendon Bait & Tackle, 32-12-0
5 G Dack, Maver/SSP Baits, 32-12-0

Rushmoor League (Sun)
Gold Valley Lakes, Gold, Syndicate, Bat & Bungalow Lakes (60 pegs)
1 Shaun Solski, Blackwater, 68-12-0 Gold peg 57 bomb meat carp
2 Chris Fields, Apollo Guildford MG, 50-8-0 Syndicate peg 118 bomb pellet carp
3 C Meadows, Gold Valley, 48-8-0
4 D Guntrip, Spring Lakes, 41-0-0
5 G Barbato, Apollo Guildford MG, 37-8-0
6 L Vallance, Spring Lakes, 31-12-0
Teams:
1 Apollo Guildford MG, 157-5-0
2 Blackwater, 153-12-0
3 Gold Valley, 133-2-0
League:
1 Apollo Guildford MG, 4pts
2 Farnborough DAA, 6