South match results for Sunday Febuary 5

Bait-Tech Viaduct Fishery (Sun)
Campbell Lake (12 pegs)
1 P Curry, Balti Boys, 132-5-0
2 C Dyer, Bait-Tech Viaduct, 72-4-0
3 M Hayman, Exeter, 49-0-0
Top silverfish weight: R Lucas, Wiltshire Angling, 32-13-0

Coleman’s Cottage Fishery Spring League (Sun)
All lakes (85 pegs)
1 Gary Cooper, Bag ‘Em Baits, 72-8-0 peg Copse dobbed bread 13m carp F1s
2 Russell Grimes, Drennan Bordon Angling Centre, 62-0-0 peg 32 Pathfield maggot and pellet 14m carp F1s
3 M Brown, Browning Wickford, 53-4-0
4 B Townsend, Matrix/ABC, 50-8-0
5 D Turner, Coleman’s Cottage, 47-8-0
6 J Collins, Preston Innovations, 47-0-0

Drennan Lake John Winter League (Sun)
Top Lake (28 pegs)
1 Chris Vandervliet, Drennan/Bait-Tech, 29-8-0 peg 41 pellet and maggot 13m skimmers bream roach
2 Dave Bates, Lake John, 26-4-0 peg 14
3 P Hyde, Browning Wickford, 24-12-0
4 K Farrell, Oakwood Angling, 23-8-0
5 B Jarvis, Lake John, 23-4-0
5 T Mayers, Lake John, 23-4-0

Dynamite Baits Oakfield Fishery (Sun)
Brook & Red Kite Lakes (15 pegs)
1 J Rogers, Frenzee/GOT Baits, 36-14-0
2 M Stickley, Ernest Turner, 24-1-0
3 D Stratfull, Dynamite Oakfield, 19-2-0

Ockendon Bait & Tackle (Sun)
Puddledock Farm, Snake Lake (35 pegs)
1 Colin Luff, Ockendon Bait & Tackle, 171-11-0 peg 99 maggot 14m and 6m carp 7lb
2 Paul Wiltshire, Maver Cardinals, 109-12-0 peg 7
3 T Todd, Ockendon Bait & Tackle, 81-14-0
4 I Hutchinson, Ockendon Bait & Tackle, 63-8-0
5 M Hood, Ockendon Bait & Tackle, 38-0-0
6 S Mould, Ockendon Bait & Tackle, 23-8-0

Pewsey AA Winter League Teams of Four (Sun)
Kennet & Avon Canal, Pewsey (36 pegs)
1 Lee Trivett, Preston Innovation Thatcher’s, 5-11-0 Paines Bridge breadpunch 5m and lobworm 8m roach and two big perch
2 Kevin Chubb, Homestores Mosella, 3-10-8
3 J Dewberry, Browning Andover MG, 3-3-0
4 I Spanwick, Garbolino Blackmore Vale MG Marine, 3-1-8
5 M Kay, Garbolino Blackmore Vale MG Marine, 3-1-0.
Teams:
1 Preston Innovation Thatcher’s, 31pts
2 Garbolino Blackmore Vale MG Marine, 26
3 Drennan Oxford, 26
4 Garbolino Blackmore Vale MG Gold, 26
League:
1 Garbolino Blackmore Vale MG Gold, 58pts
2 Preston Innovation Thatcher’s, 57
3 Drennan Oxford, 55
4 Homestores Mosella, 45

Rushmoor League (Sun)
Gold Valley Lakes, Gold, Middle & Syndicate Lakes (50 pegs)
1 William Raison, Daiwa, 79-4-0 peg 57 Gold bomb and big waggler pellet carp
2 Mark Goddard, Springlakes, 47-0-0
3 M Eves, Daiwa, 40-4-0
4 O Tilley, Gold Valley, 39-0-0
5 G Green, Gold Valley, 38-0-0
6 P Solski, Gold Valley, 34-0-0
Teams:
1 Daiwa, 180-8-0
2 Gold Valley, 159-10-0
3 Apollo Guildford MG, 117-10-0
League:
1 Apollo Guildford MG, 8pts
2 Daiwa, 11
3 Gold Valley, 14