South match results for Sunday February 12

Bait-Tech Viaduct Fishery Winter League (Sun)
All lakes (95 pegs)
1 Steve Nadin, Garbolino Blackmore Vale MG, 106-2-0 peg 114 Campbell bomb and 14m meat carp
2 Nick Chedzoy, Preston Innovations Thatcher’s Vets, 104-7-0 peg 127 Campbell bomb meat carp
3 T Downing, Team Keyford, 85-12-0
4 D Shipp, Preston Innovations Thatcher’s, 74-9-0
5 P Faiers, Second Time Lucky, 72-13-0
6 M Poppleton, Colmic SW, 71-8-0
Top silverfish weight: G O’Shea, Preston Innovations Thatcher’s, 19-8-0
Teams:
1 Preston Innovations Thatcher’s Vets, 79pts
2 Somerset Angling, 72
3 Frenzee SW, 64
4 Natural Talent, 57
League:
1 Preston Innovations Thatcher’s Vets, 203pts
jt2 Natural Talent, Frenzee SW and Somerset Angling, all 178

Coleman’s Cottage Fishery Spring League (Sun)
All lakes (68 pegs)
1 Jason Collins, Preston Innovations, 73-0-0 peg 4 Wood maggot and pellet 13m carp F1s
2 Mark Banks, Browning Wickford, 50-4-0 peg 12 Pathfield dobbed maggot 14.5m carp F1s
3 R Chapman, MAP, 48-0-0
4 D Mason, Bill’s Tackle, 42-0-0
5 C Kelly, Angling Direct, 31-12-0

Gillingham AA Winter Pairs (Sun)
River Stour, Highbridge & Catholics (20 pegs)
1 Dave Sealey, Gillingham AA, 10-12-0 peg 56 Dead Man’s Hole feeder bread and caster chub
2 Jack Stamp, Gillingham AA, 9-14-0 peg 5 Highbridge bomb and 13m maggot chub roach
3 J Randall, Gillingham AA, 9-9-0
4 R Cake, Gillingham AA, 6-10-0
5 P Banfield, Gillingham AA, 6-6-0
6 J Searle, Gillingham AA, 5-13-0
Pairs:
1 Jack Stamp and Joe Searle, 17pts
2 Dave Sealey and Michael Hunt, 16 (weight)
3 K Harvey and R Cake, 16

Ockendon Bait & Tackle (Sun)
Puddledock Farm, Snake Lake (25 pegs)
1 Ian Hutchinson, Ockendon Bait & Tackle, 123-8-0 peg 9 maggot 14.5m carp
2 Steve Mould, Ockendon Bait & Tackle, 50-4-0 peg 11
3 J Barham, Ockendon Bait & Tackle, 29-2-0
4 R Bishop, SSP/Gorilla Baits, 18-1-0
5 D Taffs, Ockendon Bait & Tackle, 16-8-0
6 I Nash, Ockendon Bait & Tackle, 16-0-0

Rushmoor League (Sun)
Gold Valley Lakes (50 pegs)
1 Jeb Attwood, Gold Valley, 90-7-0 peg 5 Gold Lake bomb dead red maggot carp
2 Giovani Barbato, Apollo Guildford MG, 76-0-0 peg 51 Gold Lake bomb and Method feeder pellet carp
3 J Morgan, Farnborough DAA, 64-8-0
4 N Howell, Daiwa, 51-4-0
5 P Hiller, Daiwa, 41-0-0
6 D Carter, Apollo Guildford MG, 32-10-0
Teams:
1 Farnborough DAA, 139pts
2 Gold Valley, 136-11-0
3 Daiwa, 131
League:
1 Apollo Guildford MG, 12pts
2 Gold Valley, 16
jt3 Daiwa and Farnborough DAA, both 18

Slough House Lake Winter Series (Sun)
Bulphan (30 pegs)
1 Pete Vasey, Matrix Image, 49-4-0 peg 43 pellet 14.5m bream skimmers
2 Terry Smith, Oakwood Angling N14, 29-4-0 feeder and pellet bream skimmers
3 S Barnett, Ockendon Bait & Tackle, 29-0-0
4 F Cubitt, Ockendon Bait & Tackle, 25-4-0