North match results for Sunday September 3

Bannister House Fishery (Sun)
New Match Canal Lake (14 pegs)
1 M Halliwell, Bag ‘Em Baits, 171-8-0
2 P Fletcher, Bannister House, 133-4-0
3 H McGill, Bannister House, 128-8-0

Blundell’s Fishery Rover (Sun)
East Lodge, Ash, Pine & Trio Pools (39 pegs)
1 Harry Billing, Garbolino, 186-4-0 peg 41 Trio caster shallow 7m carp 6lb F1s
2 Mitch Rawlinson, Fishing Republic, 167-6-0 peg 47 Trio caster shallow 10m carp 5lb F1s
3 D Brown Jnr, Browning, 119-0-0
4 A Howarth, Leigh Tackle & Bait, 115-15-0
5 A Musgrove, Edgeley Sports, 107-8-0
6 S Langley, B&K Baits, 102-2-0

Calder League (Sun)
River Calder, Mirfield (64 pegs)
1 Mark Webb, Punkies 8, 33-0- Sands Lane stick float caster chub grayling
2 Denis White, Drennan/Sensas Barnsley Blacks, 24-0-0 Calder Bank Road caster 13m chub dace
3 P Clark, Mirfield AC, 18-4-0
4 D Pollitt, Mirfield AC, 15-12-0
5 D Taylor, Knaresborough, 14-14-0
6 G Lawrence, Drennan/Sensas Barnsley Blacks, 13-15-0
Teams:
1 Drennan/Sensas Barnsley Blacks, 50pts
2 Mirfield AC, 43

Happy League (Sun)
Aire & Calder Canal, Rawcliffe - Heck (72 pegs)
1 Paul Goulding, Daiwa Dons, 29-750 Rawcliffe groundbait feeder worm bream 5lb skimmers
2 Steve Addy, Mosella Selby, 27-580 Rawcliffe groundbait feeder worm bream 5lb skimmers
3 C Singleton, Sensas North, 21-150
4 A Gregory, Scunthorpe Dynamite Baits, 13-900
5 B Davies, Tri-Cast Calder, 10-770
6 D Hiley, Sensas North, 9-950
Division one teams:
1 Sensas North, 49pts
jt2 Mosella Selby and Daiwa Dons, both 48
Division two teams:
1 Normanton, 42pts
2 Tri-Cast Calder, 41
3 Scunthorpe Dynamite Baits, 37
Division one league:
1 Browning Ossett, 441pts
2 Hull, 422
3 Daiwa Dons, 420
Division two league:
1 Normanton, 358pts
2 Scunthorpe Dynamite Baits, 305
3 Tri-Cast Calder, 303

Heronbrook Fisheries (Sun)
Canal, Bridge, Meadow & Island Pools (50 pegs)
1 Mark Lloyd, Newport, 168-10-0 Island peg 9 corn 14m and edge carp F1s
2 Mick Keene, Oakengates Angling Centre, 159-15-0
3 R Griffiths, Preston Innovations, 137-2-0
4 P Daniels, Heronbrook, 135-5-0
5 N Spain, Total Angling, 123-12-0
6 D White, Maver Midlands, 117-14-0

Huddersfield Broad Canal Champs (Sun)
Huddersfield Broad Canal (48 pegs)
1 Andy Bradley, Mirfield Willy Worms, 9-6-0 Sainsbury’s section pinkie 10m caster 13m roach
2 Paul Hughes, Saints, 7-6-0
3 S Clegg, Saints, 7-5-0
4 S Webster, Tri-Cast Calder, 7-1-0
5 S Haigh, Angler’s World Holidays, 5-15-0
6 A Crook, Maver NW, 5-14-0

Mill House Fisheries (Sun)
Mistral Lake (34 pegs)
1 Simon Pollard, Southport, 114-12-0 peg 38 pellet feeder carp 6lb
2 Phil Henry, Lingmere, 102-6-0 peg 14 paste 9m carp 5lb
3 M Flannigan, Wirral, 98-4-0
4 C Doran, Widnes Angling Centre, 95-12-0
5 A Molyneux, Mescar, 91-12-0
6 M Reed, Garbolino Elton, 87-14-0

Newton-le-Willows AA (Sun)
Sankey Canal, Upper Pound (25 pegs)
1 John Mallett, Bolton, 12-10-0 peg 2 maggot 14m ide bream
2 Billy Aston, Golborne, 10-11-0 peg 44 maggot 13m bream tench roach
3 G Sixsmith, St Helen’s, 8-1-8

Oaks Lakes (Sun)
Ash, Sycamore & Beech Lakes (36 pegs)
1 Les Sylvester, The Oaks, 298-13-0 Beech peg 5 meat and pellet 4m carp 6lb
2 Phil Sellars, The Oaks, 261-14-0
3 D Bennett, The Oaks, 245-3-0
4 R Harbour, Mosella Quaker, 231-3-0
5 C Kendall, Garbolino, 217-11-0
6 T Watson, Mosella Quaker, 203-15-0

Partridge Lakes (Sun)
Covey Canal Lakes (78 pegs)
1 James Howarth, Tri-Cast, 130-8-0 peg 149 Canal 6 pellet 12m and edge F1s
2 Pete Tickle, Garbolino Elton, 103-10-0 peg 86 Canal 4 maggot shallow 7m pellet and groundbait edge carp F1s
3 M Senior, Warrington Tackle & Guns, 100-9-0
4 S Rodgers, Partridge Lakes, 99-9-0
5 M Derbyshire, Partridge Lakes, 99-4-0
6 J Gamble, Partridge Lakes, 78-15-0

Woodland Lakes (Sun)
Kestrel Lake (27 pegs)
1 Ted Kane, Woodland Tackle, 86-4-0 peg 13 pellet 13m and edge carp 9lb skimmers
2 S Brown, Woodland Tackle, 83-8-0 peg 11
3 K Pentland, Woodland Tackle, 81-12-0
4 T Neesam, Woodland Tackle, 70-12-0

Yarm AL River Tees Championships (Sun)
River Tees, Yarm (37 pegs)
1 Scott Lister, Mosella Quaker, 10-2-0 peg 125 groundbait feeder worm and maggot 13m skimmers perch
2 Dave Smiddy, Maver NE, 8-11-0 peg 163 6m maggot skimmers
3 R Emery, Shotton, 8-0-0
4 P Close, Mosella Quaker, 7-3-0
5 P Stevenson, Yarm, 6-11-0
6 M Arrowsmith, Maver NE, 6-7-0