North match results for Sunday May 21

Bannister House Fishery (Sun)
New Match Canal Lake (30 pegs)
1 Rick Yates, Ted Carter Preston, 166-8-0 peg 64 pellet 14m and maggot edge carp 7lb
2 Paul Coyle, Preston Innovations, 159-10-0
3 S Duffy, Bannister House, 136-12-0
4 R Salmon, Burt Baits, 134-8-0
5 S Hall, Coppull Angling, 130-0-0
6 A Feeney, Wayne’s Tackle, 129-6-0

Blundell’s Fishery Rover (Sun)
Trio Pool & West Lodge (38 pegs)
1 Chris Weeder Jnr, Maver NW, 107-13-0 peg 5 Trio maggot shallow 8m carp 4lb F1s ide
2 Tom Bowler, Team Daiwa Adlington Angling Centre, 107-3-0 peg 29 Trio corn 4m carp 6lb F1s
3 M Tregear, Garbolino, 104-8-0
4 C Hendry, Fisherman’s Way, 95-2-0
5 K Webster, Trafford Tackle, 78-9-0
6 J Swarbrick, Bamber Bridge Angling, 74-2-0

Brookside Fisheries (Sun)
Snake & Willow Lakes (28 pegs)
1 Mike Smith, Tri-Cast Highfield, 62-14-0 peg 43 Snake pellet 14.5m F1s
2 Ian Reade, Brookside, 62-0-0 peg 12 Willow
3 C Ruscoe, Parkfield Angling, 60-8-0
4 K Padmore, Brookside, 58-2-0
5 S Berry, Ray’s Tackle, 57-2-0
6 M Pleavin, Lionel’s Tackle, 52-6-0 

Cudmore Fisheries (Sun)
Suez Canal (21 pegs)
1 Gary Skerritt, Nathan’s Tackle, 59-3-0 peg 3 pellet 4m and caster shallow 6m carp F1s
2 Andy Moors, Maver Midlands, 55-3-0 peg 7
3 D Brooks Jnr, Drennan/Sensas Barnsley Blacks, 41-5-0
4 J Glover Jnr, Nathan’s Tackle, 40-8-0
5 P Holmes, Team Cudmore, 33-0-0
6 W Heath, Cudmore Greats, 32-14-0

Fish O’Mania Qualifier (Sun)
Garbolino Lindholme Lakes (125 pegs)
1 Lee Kerry, Preston Innovations, 200-2-0 Willows peg 2 margins maggot on the deck and shallow F1s barbel
2 Paul Burton, Hilton Hotels, 180-0-0 Loco peg 3 caster shallow 14m carp F1s
3 M Dawes, Drennan NW, 172-10-0
4 I Ridgeway, Rochdale Angling, 168-15-0
5 R Law, Banrburgh, 168-14-0
6 P Wright, Halkon Hunt, 168-13-0

Heronbrook Fisheries (Sun)
Meadow, Canal & Bridge Pools (53 pegs)
1 Jason Brown, Maver Midlands, 136-4-0 Meadow peg 12 pellet 14m carp F1s
2 Dan Deacon, Stafford, 132-12-0 Bridge peg 23 pellet shallow 13m F1s
3 P Brandrick, Mosella, 131-10-0
4 M Senior, Heronbrook, 120-8-0
5 L Chapman, Maver Gold, 120-6-0
6 S Edwards, Heronbrook, 114-12-0

Mill House Fisheries (Sun)
Mistral Lake (34 pegs)
1 Jamie Hughes, MAP/Bag ‘Em Baits, 105-2-0 peg 52 pellet 14m carp 6lb
2 Colin Craven, Bob’s Tackle, 89-12-0 peg 55 dead maggot edge carp 5lb
3 J Raby, Elton Tackle, 79-4-0
4 A Molyneux, Mescar, 59-8-0

Newton-le-Willows AA (Sun)
Sankey Canal, Upper Pound (15 pegs)
1 C Grehan, Warrington, 8-3-0
2 E Cook, Warrington, 4-1-0
3 E Hankinson, St Helen’s, 3-15-0

Oaks Lakes (Sun)
Ash, Beech & Sycamore Lakes (33 pegs)
1 Dean Smith, Bait-Tech, 232-7-0 Ash peg 8 Method feeder and 6m pellet carp 5lb
2 Chris Hall, The Oaks, 209-7-0
3 M Calvert, Garbolino Elton, 192-3-0
4 A Barker, The Oaks, 182-15-0
5 J Irons, The Oaks, 162-13-0
6 L Sylvester, The Oaks, 161-15-0

Partridge Lakes (Sun)
Covey Canal Lakes (79 pegs)
1 Peter Tickle, St Helen’s Angling, 85-1-0 peg 100 Canal 4 groundbait and maggot 14m carp F1s ide
2 Adie Twist, Matrix Leigh Tackle & Bait, 82-7-0 peg 83 Canal 4 maggot 13m and edge carp F1s
3 S Openshaw, Mosella, 74-12-0
4 S Rogers, Bob-Co, 73-8-0
5 S Burgess, Garbolino Elton, 70-2-0
6 A Martin, St Helen’s Angling, 69-2-0

Woodland Lakes (Sun)
Partridge Lake (23 pegs)
1 D Myers, Frenzee, 186-0-0
2 R Pickles, Woodland Tackle, 156-0-0
3 M Pearson, Maver/Dynamite Baits, 140-0-0