North match results for Sunday February 26

Blundell’s Fishery Rover (Sun)
All lakes (38 pegs)
1 Mark Hassall, Stalybridge Angling Supplies, 80-0-0 peg 63 Pine meat and pellet 6m carp 8lb
2 Cliff Noble, Stalybridge Angling Supplies, 71-0-0 peg 45 Trio Method feeder corn carp 4lb F1s
3 A Howarth, Leigh Tackle & Bait, 41-8-0
4 S Giblin, Widnes Angling Centre, 39-0-0
5 D Hancox, Cheshire Angling, 37-8-0
6 G Scott, Rochdale Angling Centre, 33-12-0

Hampton Springs Fishery Silverfish Only (Sun)
Rock, Long Island & Alice Springs Pools (17 pegs)
1 Steve Boyd, Saints, 37-0-0 Alice Springs Pool pellet 13m skimmers
2 Ken Humphreys, Hampton Springs, 29-4-0
3 S Davies, Chester Tackle Locker, 28-4-0
4 L Bolton, Rod ‘n Reel, 25-12-0

Heronbrook Fisheries Individual Winter League (Sun)
Match, Meadow, Bridge & Canal Pools (57 pegs)
1 Steve Norris, Edgeley Sports, 143-8-0 Match Lake peg 9 pellet 14m F1s
2 Harry Rushden, Maver Midlands, 123-13-0
3 S Hughes, Preston Innovations, 121-12-0
4 A Davis, Maver Gold, 121-8-0
5 P Gibson, Nathan’s Tackle, 115-14-0
6 A Hulme, Maver Gold, 114-15-0
League:
1 Paul Gibson, 15pts
2 Alex Hulme, 16

Mosella Quaker Silverfish Winter Series (Sun)
Woodland Lakes (46 pegs)
1 Jonny Maddison, Mosella Quaker, 38-12-0 Kestrel Lake pellet 14m skimmers
2 Col Metcalfe, Mosella Quaker, 30-2-0
3 J McGarrell, Daiwa Cleveland Angling Centre, 28-13-0
4 C Gowling, Mosella Quaker, 28-12-0
5 M Lovelass, Mosella Quaker, 27-12-0
6 J Dent, MAP/Sensas, 27-6-0
Final league:
1 Steve Fern, 48pts
2 Jonny Maddison, 46
3 T Wilson, 45

Oaks Lakes (Sun)
Ash, Beech & Sycamore Lakes (24 pegs)
1 B Zimmerman, Frenzee, 133-11-0
2 A Barker, The Oaks, 106-7-0
3 P Sellars, Colmic Woodlands, 84-10-0

Partridge Lakes (Sun)
Covey Canal Lakes (54 pegs)
1 Colin Dumpy, Partridge Lakes, 125-13-0 peg 87 Canal 4 pelelt 6m F1s
2 John Hayes, Castle Construction, 104-5-0
3 R Rigby, Partridge Lakes, 74-8-0
4 S Openshaw, Lingmere, 72-5-0
5 P Humphries, Rochdale Angling, 70-1-0
6 G Eccles, Fisherman’s Way, 69-15-0

Woodland Lakes (Sun)
Skylark & Partridge Lakes (18 pegs)
1 D Webster, Robin Hood, 74-2-0
2 D Foster, Woodland Tackle, 67-2-0
3 C Pickard, Woodland Tackle, 64-10-0

Yarm AL (Sun)
River Tees, Yarm (17 pegs)
1 D Hanson, Darlington Angling Centre, 6-2-0
2 P Rambow Jnr, Darlington Angling Centre, 6-0-0
3 C Stockton, Yarm, 5-2-0

York Tackle York DAA Winter League (Sun)
Yorkshire Ouse (48 pegs)
1 Tim Harrison, Angler’s World Holidays, 28-0-0 groundbait feeder worm and maggot bream
2 Roger Darling, Angler’s World Holidays, 15-6-0
3 R Morris, Angler’s World Holidays, 13-13-0
4 S Haigh, Angler’s World Holidays, 12-9-0
Teams:
1 Angler’s World Holidays, 74-13-0
2 X Men, 31-0-0
3 Tackle Traders, 27-10-0
League winners: Tackle Traders