North match results from week ending 17.04.16

Aston Park Fishery £1,000 Super Sunday (Sun)
Stable Pond (20 pegs)
1 John Mills, Aston Park, 40-8-0 peg 10 carp ide skimmers pellet 14m and maggot 7m
2 Dave Micklethwaite, Aston Park, 37-8-0 peg 9 ide skimmers maggot
3 A Rawden, Aston Park, 36-14-0
4 J White, Aston Park, 32-12-0
5 K Parkes, Mosborough Tackle Box, 31-12-0
6 N Gray, Aston Park, 27-4-0

Blundell’s Fishery Rover (Sat)
All lakes (35 pegs)
1 Allan Howarth, Leigh Tackle & Bait, 120-5-0 peg 75 Pine pellet margins carp 10lb
2 Shaun Woodward, Trafford Tackle, 81-12-0 peg 59 Pine pellet shallow 16m carp 10lb
3 G Whalley, Bait-Tech, 72-0-0
4 P Burton, Hilton Hotels, 65-2-0
5 J Rodgers, Leigh Tackle & Bait, 65-1-0
6 D Swain, Garbolino/Dynamite Baits, 63-9-0

Blundell’s Fishery Rover (Weds)
All lakes (24 pegs)
1 Dave Howard, North West Angling Centre, 124-8-0 peg 69 Pine corn edge carp 8lb F1s 3lb
2 John Burne, North West Angling Centre, 108-0-0 peg 25 Trio pellet shallow 14m carp F1s 3lb
3 S Woodward, Trafford Tackle, 100-13-0
4 D Gerrard, North West Angling Centre, 86-15-0
5 D Williams, Cheshire Angling, 67-6-0
6 K Webster, Trafford Tackle, 65-13-0

Blundell’s Fishery Rover (Sun)
West Lodge, Ash & Trio Pools (40 pegs)
1 Dave Howard, Leigh Tackle & Bait, 95-11-0 peg 21 Trio Method feeder maggot to sunken bar carp 4lb F1s
2 Pete Roys, Leigh Tackle & Bait, 69-1-0 peg 29 West Lodge pellet 14m carp 8lb
3 K Webster, Trafford Tackle, 67-5-0
4 G Whalley, Bait-Tech, 60-13-0
5 A Howarth, Leigh Tackle & Bait, 55-15-0
6 P Simpson, Trafford Tackle, 53-6-0

Brookside Fisheries (Sun)
Snake & Willow Lakes (39 pegs)
1 Paul Jones, JW Pole Repairs, 95-4-0 peg 53 Snake 12m across worm F1s 3lb skimmers
2 Steve Boyd, Saints, 71-6-0 peg 56 Snake
3 P Farquhar, JW Pole Repairs, 66-6-0
4 P Wakefield, Brookside, 58-10-0
5 G Sullivan, Ashton Angling Supplies, 58-0-0

Brookside Fishery (Sat)
Snake Lake (25 pegs)
1 Mark Pleavin, Lionel’s Tackle, 84-0-0 peg 28 Snake meat 12m F1s
2 Steve Conroy, Drennan NW, 68-2-0 peg 8 Snake
3 T Dewhurst, Premier Driveways, 55-4-0
4 G Evans, Brookside, 55-2-0
5 N Rogerson, Ashton Angling Supplies, 48-8-0
6 M Gallimore, Atomic Baits, 41-6-0

Doncaster Fishing Centre Winter League (Sun)
Garbolino Lindholme Lakes, Bonsai Lake (25 pegs)
1 Paul Yates, Drennan, 122-9-0 peg 67 pellet 16m and waggler carp F1s
2 Reg Fern, Daiwa Dons, 118-11-0 peg 74 long pole pellet short pole maggot carp F1s
3 A Bailey, Daiwa Dons, 108-11-0
4 T Bray, Doncaster Fishing Centre, 95-2-0
5 K Stanjay, Doncaster Fishing Centre, 74-6-0
6 S Donoghue, Daiwa Dons, 69-3-0

DSP Ltd PTFE FLEX Ltd Spring league (round five)
Sankey Canal, Upper Pound (20 pegs)
1 Billy Aston, Leigh, 8-0-0 peg 4 pole maggot roach perch
2 Ian Alexander, Oldham, 7-13-8 peg 13 pole maggot roach perch
3 K Senior, Golborne, 6-12-8
4 I Wilson, Newton-le-Willows, 5-15-8

Fishing Republic Spring League (round seven)
Messingham Sands, Swan Pond (29 pegs)
1 Mick Humphreys, Fishing Republic, 117-11-0 peg 12 waggler and bomb with pellet carp 10lb
2 Mark Stainsby, Barnsley, 110-7-0 peg 18 bomb pellet carp
3 J Swindles, Fishing Republic, 69-12-0
4 M Bissel, Angel AC, 57-6-0
League:
Jt1 Russ Fowler and Mark Bissel, both 70pts
3 M Humphreys, 67
4 G Stones, 66

Fish O’Mania Qualifier (Weds)
Garbolino Lindholme Lakes (300 pegs)
1 Stu Fotheringham, Leeds, 145-5-0 peg 37 Willows maggot, pellet, corn to marginal reeds carp F1s including a 24lb 6oz mirror
2 Ryan Lidgard, Brigg, 130-3-0 peg 70 Bonsai pellet waggler carp F1s
3 L Bamford, Nottingham, 127-0-0
4 D Woodworth, Lingmere, 124-9-0
5 J Turner, Scunthorpe, 110-10-0
6 F Gianoncelli, Preston Innovations, 103-9-0

Garbolino Lindholme Lakes (Sat)
Willows, Benny’s, Beeches & Loco Lakes (60 pegs)
1 Lee Kerry, Preston Innovations/Sonubaits, 131-5-0 peg 57 Benny’s F1s pellet 5m
2 Mick Herrington, Matrix Halifax, 81-10-0
3 B Fisk, Middy, 80-9-0
4 N Fisher, Dynamite Baits/Matchman Supplies, 78-14-0

Garbolino Lindholme Lakes (Sun)
Bonsai, Beeches, Strip, Loco & Laurels Lakes (98 pegs)
1 Harry Bignall, Bag ‘Em Baits, 120-8-0 peg 7 Beeches long pole and margins pellet carp 8lb
2 Steve Rothery, Garbolino Lindholme, 115-2-0 peg 11 Strip pellet margins carp 6lb F1s
3 M Godfrey, Pole Fishing Magazine, 101-13-0
4 P Yates, Drennan, 96-9-0

Hampton Springs Fishery Over 50’s (Tues)
Rock, Meadow, Alice Springs & Long Island Pools (33 pegs)
1 Charlie Mayers, Deggy’s Tackle, 89-10-0 Long Island Pool pellet shallow 14m carp 15lb skimmers roach
2 Ray Rigby, Widnes Angling Centre, 89-8-0
3 A Pickup, Hampton Springs, 73-0-0
4 L Butler, Hampton Springs, 66-12-0

Heronbrook Fisheries Spring League (round five)
All lakes (120 pegs)
1 Matt Dawes, Drennan NW, 152-7-0 peg 26 Meadow carp 10lb F1s pellet and meat across
2 Richie Mynett, Melvin’s Mob, 120-6-0 peg 45 Meadow F1s pellet across
3 C Goldstraw, Maver Midlands/Garbolino, 99-6-0
4 T Maj, Maver Gold, 99-3-0
5 G Hulme, Team Hulme, 98-8-0
6 K Jones, Matrix Dynamite Baits Trentmen, 96-2-0
Teams:
1 Drennan NW, 9pts
2 Mosella NW, 11
3 Melvin’s Mob, 12
4 Maver Midlands/Garbolino, 13
5 Matrix Dynamite Baits Trentmen, 13
6 Maver Gold Oak, 14
League:
1 Drennan NW, 73pts
jt2 Maver Gold Oak and Mosella NW, both 81
4 Maver Midlands Mango, 85
jt5 Nathan’s Tackle and Tri-Cast Highfield, both 91

Heronbrook Fisheries (Sat)
Canal & Bridge Pools (24 pegs)
1 Mel Kearns, Stoke, 111-0-0 peg 22 Bridge F1s meat across
2 Barry Bush, Birkenhead, 102-1-0 peg 28 Bridge F1s pellet across
3 D Coleman Jnr, Heronbrook, 101-6-0
4 C O’Connor, Smith’s Bait & Tackle, 99-8-0
5 A Hulme, Maver Gold, 87-10-0
6 J Hannah, Browning Lifestyle, 83-4-0

Highfield Fisheries Over 60’s (Fri)
Beech Lake (20 pegs)
1 Dave Day, Highfield, 18-4-0 peg 16 pellet corn 14m carp F1s
2 Paul Devoys, Blackpool & Layton AC, 13-4-0 peg 19 pellet 13m barbel F1s
3 R Jackson, Ingol AC, 13-0-0
4 J Sumner, Highfield, 11-10-0
5 A Hargreaves, Ted Carter Preston, 11-4-0

Highfield Fisheries (Sat)
Oak & Beech Lakes (18 pegs)
1 Stu Kennedy, Ted Carter Preston, 41-0-0 peg 9 Beech pellet 11m brown goldfish
2 Mick Reed, Garbolino Elton, 31-0-0 peg 18 Oak
3 G Simms, Highfield, 19-4-0

Highfield Fisheries Over 60’s (Weds)
Oak Lake (19 pegs)
1 Sandy Barker, Gerry’s of Morecambe 25-10-0 peg 21 pellet corn 12m, carp
2 Paul Devoys, Blackpool & Layton AC, 24-6-0 peg 36 bomb and 13m pole pellet corn carp skimmers
3 M Ashcroft, Disaster Squad, 21-4-0
4 K Anderton, Highfield, 19-0-0

JT Rodgers Spring Series (Sun)
Moor Monkton Pools (39 pegs)
1 Andy Middleton, Bradford, 64-11-0 peg 7 Cyprio Pool bomb and pellet waggler carp 8lb
2 Steve Mazza, Leeds, 37-2-0 Cyprio Pool long pole banded pellet carp 6lb
3 K Priestley, Leeds, 36-9-0
4 L Smith, Leeds, 35-13-0
5 A Barker, Leeds, 34-8-0

Lingmere Fishery Over 50’s (Weds)
Both lakes (27 pegs)
1 Derek Warren, Egremont Ferry, 57-6-0 peg 20 Main Lake chopped worm caster 13m F1s skimmers
2 Sid Robinson, Lobol AC, 55-9-0
3 D Jones, Egremont Ferry, 54-12-0
4 B Carlson, Lobol AC, 49-15-0

Lingmere Fishery (Sat)
Match Lake (20 pegs)
1 Jamie Hughes, MAP/Bag ‘Em Baits, 73-0-0 peg 5 Method feeder pellet carp F1s
2 James Howson, Lingmere, 51-5-0
3 A Dewhurst, Lingmere, 50-0-0
4 B Griffiths, Connah’s Quay, 48-0-0

Liverpool DAA Top Team (round four)
Leeds-Liverpool Canal, Maghull (40 pegs)
1 Gareth Charnock, Liverpool AS Blue, 10-14-0 Walkover Bridge roach hemp 12m
2 Jeff Stirratt, MCA, 8-3-0
3 A Marsden, Four Skins, 7-1-0
4 M Grimshaw, Lancs MG, 6-7-5
Teams:
1 Liverpool AS Blue, 11pts
2 Ted Carter Southport and Lancs MG, both 14
4 Liverpool AS Black, 15
League:
1 Liverpool AS Blue, 31pts
2 Four Skins, 45
3 Liverpool AS Black, 49

Meadow View Fisheries OAP & Disabled (Tues)
Lark Pool (19 pegs)
1 Dennis Ockwell, Leigh Tackle & Bait, 37-0-0 peg 4 13m shallow corn carp 8lb
2 Dave Hancox, Warrington Tackle & Guns, 29-8-0 peg 6
3 R Hignett, Shaw’s Tackle, 20-0-0
4 J Spencer, Altrincham Anglers, 12-10-0

Meadow View Fisheries OAP & Disabled (Thurs)
Linnet Pool (18 pegs)
1 Don Bruce, Edgeley Sports, 46-12-0 peg 11 corn worm 12m carp 9lb F1s
2 Dennis Ockwell, Leigh Tackle & Bait, 39-10-0 peg 5
3 G Osbourne, Meadow View, 21-6-0
4 D Williams, Warrington Tackle & Guns, 21-4-0

Meadow View Fisheries (Sun)
Linnet & Lark Pool (18 pegs)
1 Dave Horan, Gidlow Angling, 82-8-0 peg 5 pellet margins carp 12lb F1s
2 Barry Davies, Deeside Tackle, 37-4-0 peg 11
3 D Hancox, Warrington Tackle & Guns, 33-8-0
4 I Hancox, Meadow View, 17-8-0

Mill House Fishery (Sun)
Mistral Lake (20 pegs)
1 Andy Molyneux, Mill House, 80-10-0 peg 16 bomb and pellet carp 5lb
2 Jimmy Dewhurst, Lingmere, 61-10-0 peg 24 pellet 13m carp
3 M Halliwell, Bag ‘Em Baits, 55-8-0
4 D Tierney, Tackle Tart, 51-0-0

Mirfield AC Spring Series (round one)
Aire & Calder Canal (45 pegs)
1 Denis White, Maver/Drennan Barnsley Blacks, 9-6-0 Whitley Lock groundbait feeder maggot a 4lb bream plus skimmers
2 Paul Yates, Drennan, 7-12-0 long pole maggot roach
3 K Hobson, Drennan Barnsley Blacks, 6-14-0
4 G Lawrence, Drennan Barnsley Blacks, 6-12-0
5 B Bell, Barnsley, 6-7-0
6 S Crossley, Maver NW, 5-15-0.

Mirfield AC Huddersfield Broad Canal Teams of Four (round one)
Huddersfield Broad Canal (64 pegs)
1 Graham Manby, Odds & Sods, 6-2-0 Incinerator length two bream and five perch long pole worm
2 Peter Barron, Mirfield AC, 4-4-0 Match length a bream and three perch long pole caster
3 P McMillan, Matrix Halifax Gold, 4-0-0
4 N Storr, Matrix Halifax Red, 3-8-0
5 M Taylor, Matrix Halifax Gold, 3-4-0
Teams:
1 Matrix Halifax Gold, 51pts
2 Drennan Barnsley Blacks, 46
3 Maver NW, 44

Moorfields Farm (Sat)
Match Lake (21 pegs)
1 Lee Wherritt, AJ Tackle, 109-6-0 corn 13m carp skimmers
2 Steve Hoyle, Moorfields, 88-8-0
3 A Johnson, Majestic Garage, 64-10-0
4 G Crane, Harehills, 64-4-0
5 M Beardsmore, AW Floats, 53-12-0
6 S Holmes, Majestic Garage, 49-14-0

Newton-le-Willows AA Disabled & Over 60’s (Thurs)
Vulcan Reservoir (28 pegs)
1 Paul Hill, Widnes, 14-11-0 peg 25 feeder worm F1s
2 Stuart Morley, Newton-le-Willows, 11-14-0 peg 24 bomb caster F1s
3 J Corkish, St Helen’s, 11-11-0

Oaks Lakes (Sun)
Ash, Beech & Sycamore Lakes (38 pegs)
1 Ryan Bennett, The Oaks, 127-0-0 Ash peg 20 carp 3lb maggot edge
2 Chris Watson, The Oaks, 98-15-0 Sycamore peg 12 carp 4lb pellet edge and long pole
3 A Barker, The Oaks, 97-8-0
4 L Hawksworth, Colmic Woodlands, 89-8-0
5 B Poole, The Oaks, 88-14-0
6 J Taylor, The Oaks, 78-8-0

Oaks Lakes (Sat)
Cedar Lake (22 pegs)
1 Chris Hall, The Oaks, 110-10-0 peg 26 meat margins F1s 3lb
2 Chris Kendall, Middy, 104-6-0
3 M Bailey, The Oaks, 103-15-0
4 D Smith, Bait-Tech, 99-14-0
5 L Hawksworth, Colmic Woodlands, 86-8-0
6 A Stock, Colmic Woodlands, 65-10-0

Partridge Lakes (Sun)
Covey & Ribbon Canal Lakes (95 pegs)
1 Paul Balmforth, Maver NW, 103-3-0 peg 83 Canal 4 chopped worm caster 11m down to next platform carp F1s
2 Steve Burgess, Garbolino Elton, 90-0-0 peg 73 Canal 3 chopped worm caster 4m down edge F1s ide
3 P Keenan, Mersey Dockers, 84-15-0
4 M Darbyshire, Partridge Lakes, 84-2-0
5 A Crook, Maver NW, 82-5-0
6 H Billing, Garbolino, 74-10-0

Partridge Lakes (Sat)
Covey Canal Lakes (85 pegs)
1 Daz Shaw, Maver NW, 111-7-0 peg 34 Canal 2 chopped worm caster margins F1s ide
2 Kev Gallagher, Highfield, 89-3-0 peg 75 Canal 3 pellet 13m and margins carp F1s
3 A Bennett, Daiwa/Guru/Bait-Tech, 80-3-0
4 P Tickle, St Helen’s Angling, 73-12-0
5 D Martin, Sam’s Tackle, 69-6-0
6 C Weeder Jnr, St Helen’s Angling, 67-11-0

Partridge Lakes (Thurs)
Covey Canal Lakes (44 pegs)
1 Steve Openshaw, Lingmere, 104-13-0 peg 54 Canal 3 chopped worm caster margins and caster shallow 6m F1s ide
2 Andy Bennett, Daiwa/Guru/Bait-Tech, 93-14-0 peg 73 Canal 3
3 D Whitehouse, Trafford, 91-10-0
4 K Webster, Trafford Tackle, 88-7-0
5 D Shaw, Maver NW, 87-7-0
6 M Reed, Garbolino Elton, 84-8-0

Partridge Lakes OAP & Disabled (Weds)
Covey Canal Lakes (63 pegs)
1 Dave Olly, Olly Motors, 59-0-0 peg 115 Canal pellet top kit F1s
2 Kenny Ogden, Partridge Lakes, 56-7-0 peg 73 Canal 3
3 E Battersby, Leigh Tackle & Bait, 55-1-0
4 D Timmins, Gilder’s Tackle, 50-6-0
5 A Talbot, Dave’s Tackle, 47-13-0
6 B Whittle, Dave’s Tackle, 46-11-0

Partridge Lakes (Tues)
Covey Canal Lakes (35 pegs)
1 Ste Burgess, Garbolino Elton, 95-7-0 peg 131 Canal 5 chopped worm caster margins F1s
2 Kev Gallagher, Highfield, 81-15-0 peg 156 Canal 6
3 K Webster, Partridge Lakes, 73-15-0
4 P Jones, Brookside, 73-8-0
5 C Weeder Snr, St Helen’s Angling, 73-7-0
6 D Shaw, Maver NW, 72-13-0

Partridge Lakes OAP & Disabled (Mon)
Spey, Marsh & Ribbon Canal Lakes (25 pegs)
1 Eddie Battersby, Leigh Tackle & Bait, 79-10-0 peg 4 Ribbon chopped worm caster margins F1s skimmers ide
2 Les Steel, Partridge Lakes, 67-6-0 peg 15 Marsh
3 M Kershaw, Oldham Owls, 65-14-0
4 M Bown, Partridge Lakes, 64-11-0
5 E Pilkington, Ted Carter Preston, 60-14-0
6 S Bryan, Partridge Lakes, 56-1-0

St Helen’s AA (Sun)
Carr Mill Dam (32 pegs)
1 Kevin Hall, Champion Feed, 13-6-0 peg 5 a bream and 10 skimmers groundbait feeder maggot and worm
2 Paul Swift, Leigh Tackle & Bait, 6-12-0 peg 88 12 skimmers pellet feeder
3 J Farrell, Liverpool AA, 6-8-0
4 J Fletcher, Fisherman’s Way Bury, 5-10-0

St Helen’s AA (Mon)
Carr Mill Dam (23 pegs)
1 Carl Whalley, Wigan, 12-3-0 peg 31 six bream groundbait feeder double pinkie
2 Dave Rigby, St Helen’s, 9-12-0 peg 24 skimmers groundbait feeder maggot
3 G Rigby, St Helen’s, 9-1-0
4 P Swift, Leigh Tackle & Bait, 7-14-0

Thornhill AC (Tues)
Greaves End Fishery (18 pegs)
1 Keith Marshall, Tri-Cast Calder, 40-4-0 peg 12 maggot 12m carp bream skimmers
2 Peter Wilson, Tri-Cast Calder, 33-8-0 peg 21 worm pellet 12m bream skimmers
3 T Hooson, Ryburn AC, 31-4-0
4 G Bateman, Tri-Cast Calder, 22-12-0
5 T Marsh, Tri-Cast Calder, 18-4-0
6 W Redfearn, Old Bank AC, 17-2-0

Wigan DAA (Weds)
Leeds-Liverpool Canal, Arley (22 pegs)
1 Les Ryding, Chorley, 5-4-8 golf club section breadpunch 14m skimmers
2 S Wilson, Lancs MG, 4-14-0
3 K Holland, Bolton, 3-9-8
4 J Walker, Bolton, 3-7-12
5 K Sharples, Hindley, 3-4-0
6 T Stothers, Gidlow Angling, 3-2-0

Wigan DAA (Sat)
Leeds-Liverpool Canal, Saracen’s Head (22 pegs)
1 Kev Stothers, Gidlow Angling, 4-2-8 breadpunch to rushes 13m skimmers roach
2 Ian Fewtrell, Sensas NW, 3-4-4
3 L Addy, Drennan NW/Bait-Tech, 2-4-12
4 J Easton, Liverpool AS, 2-4-4
5 J Clayton, Hindley, 2-2-0
6 L Ryding, Chorley, 1-12-12

SHORTS

Aston Park Fishery Over 50’s (Tues)
Split Pond (16 pegs)
1 J Mills, Aston Park, 81-8-0
2 M Ward, Aston Park, 70-12-0
3 A Havenhand, Aston Park, 70-4-0

Aston Park Fishery (Weds)
Butts Lake (16 pegs)
1 M Ward, Aston Park, 59-13-0
2 R Jagger, Aston Park, 50-8-0
3 J Mills, Aston Park, 44-0-0

Aston Park Fishery (Sat)
Lanta Pond (15 pegs)
1 D Glaves, Aston Park, 81-0-0
2 J Cotterill, Aston Park, 71-4-0
3 S Micklethwaite, Aston Park, 56-2-0

Cudmore Fisheries (Sun)
Suez & Edward’s Canal Lakes (12 pegs)
1 P Holmes, Whitmore Leisure, 68-3-0
2 B Gilchrist, Whitmore Leisure, 64-13-0
3 R Davis, Liverpool, 56-1-0

Cudmore Fisheries (Sat)
Moors Pool (12 pegs)
1 R Seaton, Whitmore Leisure, 46-10-0
2 G Skerritt, Nathan’s Tackle, 45-15-0
3 S Tong, Whitmore Leisure, 43-6-0

Cunneries Fishery (Thurs)
S Canal Lake (22 pegs)
1 B Farnworth, Cunneries, 106-11-0
2 A Bennett, Cunneries, 73-4-0
3 S Cudworth, Cunneries, 70-9-0

Firswood Fishery (Weds)
Both lakes (17 pegs)
1 D Peterson, Ted Carter Southport, 92-12-0
2 I Burley, NW Baits, 88-12-0
3 M Dixon, St Helen’s Angling, 84-10-0

Golborne Ex-Miners Charity (Sat)
Cunneries Fishery, Old & S Canal Lakes (54 pegs)
1 C Bryan, Cunneries, 60-11-0
2 J Naylor, Cunneries, 40-13-0
3 M Bullcock, Ted Carter Preston, 37-10-0

High Heyes Fishery (Sat)
Lake 3 (16 pegs)
1 P Wharton, High Heyes, 33-8-0
2 I Brogden, St Anthony’s AC, 32-0-0
3 J Brooks, St Anthony’s AC, 25-8-0

Leeds DASA (Sat)
Kippax Park Fishery, Lapwing Lake (10 pegs)
1 T Hewson, Leeds, 94-0-0
2 S Cromie, Leeds, 75 -4-0
3 J Wake, Leeds, 65-12-0

Messingham Sands Silverfish Only (Sat)
Tripp Lake (15 pegs)
1 D Taylor, Crowle, 105-14-0
2 C Sweetnam, Rotherham, 93-1-0
3 D Mountford, Grimsby, 81-9-0

Messingham Sands (Sun)
Hollywood Lake (18 pegs)
1 S Gayle, Grimsby, 49-1-0
2 M Lidgard, Brigg, 45-12-0
3 G Collins, Hull, 43-14-0

Messingham Sands (Sat)
Islands Lake (14 pegs)
1 N Winters, Bawtry, 67-5-0
2 C Williams, Doncaster, 63-15-0
3 M Lidgard, Brigg, 52-2-0

Messingham Sands (Fri)
Islands Lake (12 pegs)
1 K Easton, Grimsby, 120-8-0
2 D Pidd, Scunthorpe, 91-9-0
3 P Maddinson, Winterton, 79-0-0

Messingham Sands (Thurs)
Swan Pond (15 pegs)
1 G Buckley, Scunthorpe, 76-1-0
2 T Hepburn, Grimsby, 63-14-0
3 S Buckley, Scunthorpe, 63-13-0

Messingham Sands (Weds)
Islands Lake (15 pegs)
1 K Hartley, Scunthorpe, 83-7-0
2 S Burns, Grimsby, 78-13-0
3 K Pacey, Gainsborough, 71-12-0

Messingham Sands (Tues)
Tripp Lake (12 pegs)
1 K Maddinson, Winterton, 108-12-0
2 G Buckley, Scunthorpe, 89-10-0
3 B Duncan, Hull, 50-1-0

Moorfields Farm (Fri PM)
Small Lake (12 pegs)
1 D Wain, Moorfields, 45-8-0
2 M Wilding, Moorfields, 39-0-0
3 P Cannon, Mosella, 33-10-0

Oaks Lakes (Weds)
Ash & Beech Lakes (12 pegs)
1 C Watson, The Oaks, 157-9-0
2 B Poole, The Oaks, 151-10-0
3 C Hall, The Oaks, 146-3-0

Oaks Lakes (Thurs)
Cedar Lake (14 pegs)
1 M Calvert, Garbolino Elton, 132-4-0
2 C Hall, The Oaks, 130-1-0
3 P Whale, The Oaks, 112-7-0

Old Hough Fishery (Tues)
Lucky Dip & Prospect Lakes (12 pegs)
1 K Knight, Old Hough, 34-15-0
2 R Rawsthorne, Manchester, 34-0-0
3 D Richardson, Old Hough, 33-7-0

Old Hough Fishery (Thurs)
Boulders & Goose Lakes (13 pegs)
1 K Richards, Old Hough, 57-12-0
2 D Brookshaw, Old Hough, 55-15-0
3 D Holman, Old Hough, 41-10-0

Old Hough Fishery (Sat)
Upper & Lower Benbo Lakes (24 pegs)
1 K Potts, Tri-Cast, 81-14-0
2 K Brooks, Ted Carter Southport, 51-11-0
3 L Breeze, Sensas, 49-0-0

Southfield Reservoir (Sat)
Rotherham (10 pegs)
1 S Whitfield, Bag ‘Em Baits, 48-7-0
2 J Goodwin, Champion Feed/Tri-Cast Calder, 46-2-0
3 D Thompson, Sheffield, 27-14-0

Thornhill AC (Sat)
Calder & Hebble Canal, Dewsbury (12 pegs)
1 B Kellett, Thornhill AC, 3-14-0
2 J Needham, Pudsey Angling Centre, 2-5-0
3 K Marshall, Tri-Cast Calder, 2-4-0

Viking Fishery (Sat)
Hawk Pond (14 pegs)
1 D Nicklass, Hull, 43-0-0
2 G Thornton, Leeds, 29-4-0
3 P Morris, Knottingley, 26-15-0