Midlands match results for Saturday March 25

Bag ‘Em Baits Larford Lakes (Sat)
Match Lake (15 pegs)
1 B Clark, Vespe, 50-7-0
2 B Cochrane, Redditch, 48-6-0
3 B Jones, Colmic, 45-4-0

Barford Lakes (Sat)
Match Lake (17 pegs)
1 A Major, Wensum Valley Angling, 65-5-0
2 P Gardner, Barford Tackle, 38-6-0
3 M Wiles, Dynamite Baits, 36-10-0

Climax Wold View Fishery (Sat)
Gold Lake (19 pegs)
1 Simon Fields, Drennan Barnsley Blacks, 95-0-0 peg 37 pellet 10m carp 8lb
2 Richard Kerridge, Wold View, 72-8-0 peg 10
3 G Porter, Wold View, 65-4-0

Cross Drove Fishery (Sat)
Hockwold (25 pegs)
1 Neil Parkinson, Dynamite Baits, 60-11-0 peg 23 pellet and corn 16m carp F1s skimmers
2 Nigel Swallow, Cross Drove, 49-0-0 peg 41
3 A Kleen, Bag ‘Em Baits, 47-6-0
4 K Brooks, Thetford, 46-0-0
5 V Cross, Van Den Eynde, 45-3-0
6 S Clark, Matrix Image, 37-7-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Sat)
Moat Pool (20 pegs)
1 Dave Downes, Killamarsh, 108-3-0 peg 22 waggler pellet and pellet edge carp 10lb
2 Andy Sellars, R&R Sports, 85-6-0 peg 31 waggler and bomb pellet carp 10lb
3 J Wilde, Colmic/ Marukyu, 62-7-0
4 K Crummey, Retford, 57-11-0
5 B Conroy, Hallcroft, 48-14-0

Drennan Manor Farm Leisure (Sat)
Island & Middle Pools (26 pegs)
1 Chris Rust, Manor Farm Leisure, 112-12-0 peg 29 Middle pellet 14.5m carp F1s
2 Steve Partington, Marukyu, 108-2-0 peg 23 Middle
3 J Hudson, Manor Farm Leisure, 105-14-0
4 D Howard, Leigh Tackle & Bait, 87-4-0
5 A Fisher, Phil’s Tackle, 78-12-0
6 S Poynton, Old Ghost, 76-0-0

Fish O’Mania Qualifier (Sat)
Tunnel Barn Farm (150 pegs)
1 Paul Blinkhorn, Culcheth, 182-9-0 peg 21 Jenny’s caster shallow 11m F1s
2 Jamie Hughes, MAP/Bag ‘Em Baits, 151-8-0 peg 13 Top pellet shallow and deck 11m and 6m F1s skimmers
3 M Dawes, Drennan NW, 137-1-0

Garbolino Silver Fish Winter League (Sat)
Meadowlands Fishery, Warren & Lambsdown Lakes (48 pegs)
1 Simon Willsmore, Riven/D&A Tackle/Spotted Fin, 36-0-0 Lambsdown peg 36 pellet 14m skimmers
2 Glen Maxwell, Meadowlands, 35-14-0
3 S Walters, Drennan Oxford, 34-12-0
4 D Cox, Garbolino, 33-4-0
5 S Sanders, Preston Innovations, 31-4-0
Final league:
1 Darren Cox, 6pts
2 Steve Hemingray, 8
3 N Bull, 9
4 L Farmer, 10

Little John Lakes (Sat)
Robin Hood & Maid Marion Lakes (28 pegs)
1 B Dales, Little John, 119-2-0
2 P Tatley, Little John, 113-6-0
3 G Bennett, MAP Mansfield, 110-10-0

Packington Somers (Sat)
Geary’s Level Pool (14 pegs)
1 L Richards, Packington, 74-9-0
2 P Alder, Solihull Angling Centre, 55-7-0
3 D Hartshorn, Swan Baits, 52-8-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sat)
Chestnut & Willow Pools (30 pegs)
1 Clive Wynn, Tri-Cast Weston, 89-12-0 Chestnut peg 30 maggot and bread 12m and edge carp 7lb bream
2 Jason Atwell, Kingswinford, 77-7-0 Willow peg 16 pellet and maggot 6m and edge carp 6lb barbel
3 D Pritchard, Boldings, 77-4-0
4 M Egerton, Oakengates Angling Centre, 69-5-0 

Preston Innovations Woodland View (Sat)
Ghost Pool (18 pegs)
1 Phil Edmonds, Woodlands, 52-4-0 peg 2 maggot and pellet edge carp 6lb
2 Tim Guise, Starlets Vets, 46-12-0 peg 6
3 H Taylor, Woodlands, 41-0-0
4 D Hicken, Peg One, 30-0-0

Tunnel Barn Farm (Sat)
Bottom Pool (16 pegs)
1 I Taylor, York Tackle, 49-5-0
2 P Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 44-8-0
3 J Khan, Tunnel Barn Farm, 34-7-0

Willow Lakes (Sat)
Match Lakes (17 pegs)
1 T Booker, Sutton-in-Ashfield, 99-8-0
2 M Wyatt, Notts, 77-0-0
3 D Booker, Sutton-in-Ashfield, 59-0-0