Midlands match results for week commencing 20.06.16

MONDAY

Daiwa Hallcroft Fishery Veterans (Mon)
Bridge Pool (18 pegs)
1 S Taylor, Rotherham, 95-2-0
2 R Teigh, Handsworth, 88-14-0
3 I Temple, Hallcroft, 66-5-0

Preston Innovations Boldings Pools (Mon)
Sycamore Pool (13 pegs)
1 C Reynolds, Bilston Angling Centre, 126-10-0
1 P Shaw, Boldings, 126-10-0
3 B Tromans, Fiery Holes, 95-8-0

Tunnel Barn Farm (Mon)
Club Pool (16 pegs)
1 G Makin, Miracle Baits, 126-13-0 peg 5 maggot shallow 6m carp 4lb F1s
2 Ash Davies, Commercial Industries, 76-15-0 peg 1 pellet 6m F1s
3 D Callaghan, Measham Redfins, 72-12-0
4 D Chapman, Swan Baits, 64-10-0
5 G Satchell, Tunnel Barn Farm, 64-2-0
6 T Hardy, Tunnel Barn Farm, 61-11-0


TUESDAY

Climax Wold View Fishery Veterans (Tues)
Gold Lake (17 pegs)
1 T Booth, Wold View, 59-0-0
2 N Fisher, Wold View, 50-4-0
3 C Withers, Wold View, 45-8-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Tues PM)
Moat Pool (15 pegs)
1 S Bargh, Leegem Angling, 147-11-0
2 P Schoof, Hallcroft, 119-6-0
3 J Smalley, Decoy Lakes, 118-12-0

Janson’s Fishery (Tues)
Match Pool (11 pegs)
1 M Taylor, Janson’s, 184-3-0
2 S Davies, Janson’s, 176-1-0
3 G Carlile, Janson’s, 154-2-0

Moorlands Farm (Tues)
Silver Pool (10 pegs)
1 M Watson, Daiwa Gordon League, 172-3-0
2 R Kings, Mosella, 171-7-0
3 B Drew, Starlets Vets, 138-8-0

RAF EMAL (Tues)
Westwood Lakes, Osprey Lake (19 pegs)
1 Baz Bright, Garbolino RAF, 195-9-0 peg 8 pellet top kit and paste edge F1s
2 Mike Dalziel, Garbolino RAF, 192-8-0 peg 7 pellet top kit and 4m F1s
3 L Brackenbury, Garbolino RAF, 166-15-0
4 M Price, RAF Waddington, 139-10-0
5 G Welsh, RAF Cranwell, 124-14-0
6 M Morris, RAF Coningsby, 107-0-0

Sherwood Forest Fishery (Tues)
Sherwood Lake (18 pegs)
1 Craig Brazier, Gateford Angling Supplies peg 57, 72-5-0 peg 57 long pole pellet shallow carp 5lb
2 Russ Brookes, Rivendell AC, 54-7-0 peg 41
3 A Collier, Cavendish AC, 51-11-0
4 A Lakey, Worksop Angling Centre, 45-11-0
5 D Sellers, Sherwood Forest Fishery, 33-5-0
 
Starlets Northfield Veterans AS (Tues)
Preston Innovations Woodland View, Front & Back Deans Pools (35 pegs)
1 Robert Allport, Dudley, 78-0-0 peg 64 Back Deans corn 3m carp 7lb
jt2 Jim Pendry, King’s Norton and Roger Palmer, Solihull, both 72-8-0

Starlets Packington Somers Vets (Tues)
Molands Mere & Siblings A & B Pools (46 pegs)
1 Allan Ellison, Packington Vets, 82-14-0 peg 10 Siblings B long pole pellet F1s carp
2 John Downing, Starlets Vets, 61-8-0 peg 17 Molands Nere paste 6m F1s crucians
3 R Savage, Lane’s Bait, 58-9-0
4 P Deeming, Packington Vets, 55-3-0

Tunnel Barn Farm Over 50’s (Tues)
Extension & New Pools (42 pegs)
1 Kev Folwell, Drennan/Bag ‘Em Baits, 130-4-0 Extension peg 23 caster and maggot shallow 6m F1s roach skimmers ide
2 Dave Purvis, Tunnel Barn Farm Vets, 109-14-0 Extension peg 25 paste top kit F1s
3 K Turner, Tunnel Barn Farm Vets, 94-15-0
4 P Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 80-12-0
5 B Duggan, Bailey’s of Warwick, 79-7-0
6 A Lynes, Banbury Gunsmiths, 79-0-0

Westwood Lakes (Tues)
Skylark Lake (19 pegs)
1 Mick Stamp, Preston Innovations, 159-8-0 peg 28 long pole pellet and maggot F1s carp barbel
2 Adam Swain, Dynamite Baits, 147-10-0 peg 34
3 J Kedzierski, Westwood Lakes, 143-14-0
4 S Lane, Westwood Lakes, 135-8-0


WEDNESDAY

Evesham Championship Qualifier (Weds)
Warks Avon, Evesham (50 pegs)
1 Joe Oakes, Middy, 14-4-0 peg 78 roach long pole hemp
2 Pete Jayes, Wigston AS, 12-6-0 peg 10 roach on long pole hemp and a 4lb tench on worm
3 A Bruton, WB Clarke, 11-13-0
4 A Higginbottom, Matrix Dynamite Baits Trentmen, 11-0-0

Climax Wold View Fishery Pole Only (Weds)
Silver Lake (13 pegs)
1 A Clark, Wold View, 156-0-0
2 D Marshall, Wold View, 117-12-0
3 K Easton, Wold View, 116-4-0

Cross Drove Fishery (Weds)
Hockwold (15 pegs)
1 J Gill, Norwich, 88-4-0
2 D Pearce Jnr, Wisbech, 67-10-0
3 S Payne, Daiwa Angling Direct, 62-5-0]

Middy Baggin’ Machine Summer Series (Weds)
Lakeview Fishery, River & Stream Pools (13 pegs)
1 S Huggins, Drennan/Dynamite Baits, 103-2-0
2 S Haywood, Middy, 94-1-0
3 D Bamford, Lakeview Select, 94-0-0

Moorlands Farm (Weds)
Meadow Pool (19 pegs)
1 Mark Whitchurch, Dave Highfield Academy, 84-9-0 peg 10 long pole pellet carp F1s skimmers
2 Andy Newton, Sensas Strike, 61-15-0 peg 52
3 J Baggaley, Steven’s Tackle, 58-8-0

Old Ghost UK Angling Championships (Weds)
The Glebe Fishery (80 pegs)
1 Dave Brown, Maver Midlands, 208-2-0 peg 76 Pool 5
2 Pemb Wrighting, Guru/Bag ‘Em Baits, 179-5-0 peg 26 Pool 1
3 A Kinder, Maver/Marukyu, 172-8-0
Section winners
4 C Barley, Dynamite Baits, 144-10-0
Section winners:
P Canning, 143-0-0
D Squire, 129-13-0
D Roberts, 88-4-0
A Kinder, 172-8-0
P Wrighting, 179-5-0
P Bailey, 137-12-0
D Brown, 208-2-0
C Barley, 144-10-0

Preston Innovations Boldings Pools (Weds)
Oak & Ash Pools (16 pegs)
1 P Evans, Boldings, 184-6-0
2 T Foster, Boldings, 162-8-0
3 P Shaw, Boldings, 124-15-0 

Rookery Waters Over 60’s (Weds)
Jay Lake (12 pegs)
1 D Lack, Rookery, 139-10-0
2 J Belshaw, Rookery, 106-2-0
3 C Saunders, Rookery, 81-10-0

Sherwood Forest Fishery (Weds)
Holmedale Lake (19 pegs)
1 Nigel Shipman, Sherwood Forest Fishery, 88-3-0 peg 45 pellet 13m and 5m shallow carp 7lb
2 Mick Langton, Sherwood Forest Fishery, 73-0-0 peg 27
3 D Wilde, Sherwood Forest Fishery, 62-14-0
4 S Shepherd, Gateford Angling Supplies, 61-12-0
5 P Hodgetts, Sherwood Forest Fishery, 61-5-0

Solihull Angling Centre (Weds PM)
Packington Somers, Molands Mere Pool (17 pegs)
1 Ian Coxon, Solihull Angling Centre, 117-8-0 peg 4 pellet waggler carp F1s
2 John Burchell, Packington, 113-4-0 peg 17 bomb and long pole pellet carp F1s
3 P Black, King’s Heath Angling, 75-5-0
4 L Richards, Packington, 75-0-0

Tunnel Barn Farm (Weds)
House Pool (17 pegs)
1 Alex Harper, Mosella, 143-1-0 peg 4 pellet shallow 6m and deck 14m carp F1s
2 Trevor Price, GOT Baits, 97-10-0 peg 16 pellet and paste 5m carp F1s
3 D James, Mosella, 94-4-0
4 B Greenbury, Leicester, 81-15-0
5 T Lancaster, GOT Baits, 75-7-0
6 G Cook, Mosella, 70-4-0

Westwood Lakes (Weds)
Swallow Lake (14 pegs)
1 E Heseltine, Westwood Lakes, 71-10-0
2 R Wells, Westwood Lakes, 60-4-0
3 M Kirk, Westwood Lakes, 50-4-0


THURSDAY

Daiwa Hallcroft Fishery Veterans (Thurs)
Bridge & Croft Pools (30 pegs)
1 Andy Sellars, R&R Sports, 219-3-0 Bridge peg 37 waggler and meat shallow carp 10lb
2 Pete Bagshaw, Barnsley Blacks, 97-6-0 Croft peg 25 meat and pellet 6m carp skimmers tench
3 R Toulson, Notts, 70-15-0
4 K Pacey, Gainsborough, 64-12-0
5 D Whiting, Buttonhole AC, 57-11-0

Moorlands Farm (Thurs)
Bank Pool (10 pegs)
1 C Newton, Smithy’s Angling, 87-7-0
2 I Mills, Robin’s Timber, 68-11-0
3 L Evans, Moorlands, 60-0-0
 
Packington Somers Vets (Thurs)
Little Geary’s, Siblings A & Grats Pools (36 pegs)
1 Ray Quinney, Packington Vets, 74-1-0 peg 5 Little Geary’s long pole pellet shallow F1s
2 David Wood, Packington Vets, 65-13-0 peg 23 Little Geary’s long pole corn F1s
3 A Ellison, Packington Vets, 62-0-0
4 J McGann, Packington Vets, 58-12-0
 

Preston Innovations Boldings Pools (Thurs)
Sycamore Pool (14 pegs)
1 E Bancroft, Rod & Gun, 148-13-0
2 S Owen, Monkhall, 148-7-0
3 A Williams, Vespe, 124-4-0

Rookery Waters £1,000 Qualifier (Thurs)
Magpie Lake (14 pegs)
1 M Pollard, Matrix/Dynamite Baits, 224-10-0
2 G Welton, Stanjay Tackle, 138-10-0
3 B Mason, Guru/Bag ‘Em Baits, 116-4-0

Tunnel Barn Farm Vets (Thurs)
New, Extension, Club & Canal Pools (68 pegs)
1 Steve Johnson, Tunnel Barn Farm Vets, 120-10-0 Extension peg 13 pellet shallow 6m F1s
2 Dave Chapman, Tunnel Barn Farm Vets, 90-15-0 Extension peg 5 paste top kit and edge F1s
3 D Atkins, Tunnel Barn Farm Vets, 83-13-0
4 D Purvis, Tunnel Barn Farm Vets, 82-3-0
5 I Mills, Tunnel Barn Farm Vets, 78-13-0


FRIDAY

Daiwa Hallcroft Fishery (Fri PM)
Moat Pool (25 pegs)
1 Andy Whitehouse, Scunthorpe, 201-8-0 peg 67 long pole pellet shallow carp 9lb
2 P Schoof, Hallcroft, 81-8-0 peg 35 paste 11m carp 10lb
3 A Cordall, Retford, 76-13-0
4 K Pacey, Gainsborough, 71-4-0
5 A Oldham, Frenzee, 64-12-0

Tunnel Barn Farm (Fri)
Club Pool (17 pegs)
1 D James, Mosella, 126-7-0
2 M Bingham, Mosella, 113-11-0
3 D Hicken, Tunnel Barn Farm, 89-4-0


SATURDAY

Barford AA (Sat)
Warks Avon, Barford (30 pegs)
1 Paul Caswell, Sensas WB Clarke, 29-8-0 peg 70 stick float and maggot chub and dace
jt2 Ian Winter and Adrian Narbeth, both  Sensas WB Clarke, both 24-4-0 pegs 96 and 65 waggler and maggot chub and dace and feeder and waggler barbel and dace
4 D Barrett, Sensas Portway, 19-10-0
5 P King, Sensas Portway, 18-12-0
6 P Millard, Barford AA, 18-11-0

Climax Wold View Fishery (Sat)
Silver Lake (14 pegs)
1 P Hart, Wold View, 186-4-0
2 D Marshall, Wold View, 170-4-0
3 M Gibney, Wold View, 42-12-0

Cross Drove Fishery (Sat)
Hockwold (18 pegs)
1 D Smith, Coleman’s Bait & Tackle, 72-12-0
2 C Vandervleit, Drennan/Bait-Tech, 71-0-0
3 C Nicholls, Grunty Fen, 70-4-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Sat)
Moat Pool (10 pegs)
1 G Gibson, Worksop, 148-11-0
2 N Hirst, Ackworth AC, 74-14-0
3 L Marshall, Barnsley Bait Co, 66-13-0

Decoy Lakes (Sat)
Six Islands Lake (11 pegs)
1 J Brooks, Middy, 261-9-0
2 J Whincup, Frenzee/Bait-Tech, 188-10-0
3 S Godfrey, Decoy, 188-2-0

Drennan Coors AC Trent Masters Qualifier (Sat)
River Trent, Burton-on-Trent (33 pegs)
1 Steve Hardwidge, Coors AC, 12-4-0 peg 23 Bailey’s stick float and maggot chub and roach
2 Harvey Clapham, Coors AC, 10-10-0 waggler and maggot roach
3 R Quinn, Shakespeare Bait-Tech, 10-6-0
4 R Winfield, Sensas, 8-4-0

Evesham Championship Qualifier (Sat)
Warks Avon, Evesham (62 pegs)
1 Mark Lindsey, Weybridge, 12-8-0 peg 35 waggler and maggot chub
2 Steve Hemingray, Drennan, 12-0-0 peg 54 long pole maggot mixed bag
3 P Morris, Sensas WB Clarke, 11-4-0
4 M Derry, Sensas/Kamasan Starlets, 10-13-0
5 M Buchwalder, Preston Innovations, 10-4-0
Qualifiers: M Derry, M Lindsey and J Freeborn

Kidderminster DAA Pete Williams Memorial (Sat)
River Severn, Bewdley (54 pegs)
1 Dave Williams, Tenbury, 22-7-0 peg 86 pellet feeder barbel roach
2 Gary Weaver, Halesowen RBL, 20-9-0 peg 94 maggot feeder barbel
3 T Noke, Worcester, 19-8-0
4 D Dean, Billinghurst, 19-7-0
5 G Farmer, Tipton, 17-8-0
6 J Rivers, Tubertini Ludlow, 15-7-0

Little John Lakes (Sat)
Friar Tuck Lake (24 pegs)
1 R Evans, Little John, 107-6-0
2 L Hardwick, Mosborough Tackle Box, 91-15-0
3 S Beard, Little John, 91-13-0

Long Eaton Federation Summer League (Sat)
Erewash Canal, Langley Mill (20 pegs)
1 Dave Fowler, Matlock AC, 18-15-0 Eastwood Lock long pole worm tench perch
2 Will Sully, Long Eaton Fed, 7-2-0 Eastwood Lock long pole worm perch
3 A Wright, Long Eaton Fed, 6-2-0
4 S Posiak, Long Eaton Fed, 4-4-0
5 A Cooper, Matlock AC, 4-2-0  
6 P Madeley, Derby, 3-12-0

Middy Baggin’ Machine Summer Series (Sat)
Lakeview Fishery, Canal Pool (15 pegs)
1 Brian Greenbury, Leicester, 111-0-0
2 K Daws, Sensas, 82-6-0
3 Bob Greeenbury, Leicester, 72-9-0

Moorlands Farm (Sat)
Bank, Moors & Island Pools (25 pegs)
1 C Pace, Colin Pace Academy, 203-5-0
2 D Hill, Foster’s, 101-12-0
3 A Esprey, Dave Highfield Academy, 87-7-0

Nisa Feedermasters Series (Sat)
River Yare, Langley - Claxton (75 pegs)
1 Wayne Anderson, Daiwa Angling Direct, 25-2-0 peg 61 Boards long pole caster and groundbait feeder maggot roach 1lb
2 Dave Richardson, Daiwa Angling Direct, 18-8-0 peg 144 Langley long pole caster roach
3 T Gibbons, Norwich DAA, 17-12-0
4 D Reeve, Preston Innovations, 17-10-0
5 M Haverson, Daiwa Angling Direct, 15-6-0
6 C Hunt, Littleport 14-12-0

Packington Somers (Sat)
Molands Mere Pool (24 pegs)
1 D Maxfield, Foster’s of Birmingham, 89-10-0
2 R Beasley, Packington, 87-2-0
3 J Arthur, Drennan, 84-15-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sat)
Sycamore & Chestnut Pools (18 pegs)
1 H Colley, Boldings, 235-3-0
2 D Warden, King’s, 134-2-0
3 S Christian, Sedgeley, 104-5-0 

Preston Innovations Woodland View (Sat)
Arles Pool (14 pegs)
1 M Newbold, London, 117-14-0
2 A Rayment, London, 73-2-0
3 C Vallender, Lobby’s Tackle, 64-10-0

Rookery Waters £1,000 Qualifier (Sat)
Jay Lake (16 pegs)
1 B Townsend, ABC Bait Company, 156-10-0
2 L Thornton, Middy, 121-12-0
3 G Welton, Stanjay Tackle, 108-14-0

Tidal Trent Teams of Four (Sat)
River Trent, Torksey & Laughterton (96 pegs)
1 Wayne Bartholomew, Roy Trueman Select, 25-10-0, peg 11 Torksey groundbait feeder worm and maggot skimmers
2 Al Dyer, Lincs County OAP, 21-2-0 peg 2 Torksey groundbait feeder worm and maggot skimmers
3 K Palmer, Ferry Boat, 20-15-0
4 S Rampling, Worksop DAA, 20-13-0
5 E Bridon, Drennan Barnsley Blacks, 20-3-0
Teams:
1 Roy Trueman Select, 23pts
2 Leegem Angling, 24
3 Worksop DAA, 30

Tunnel Barn Farm (Sat)
New Pool (21 pegs)
1 P Rice, Mosella, 135-12-0
2 A Jackson, Rockland AC, 110-13-0
3 M Jacques, Tunnel Barn Farm, 97-7-0

Willow Lakes (Sat)
Match Lakes (22 pegs)
1 H Bossman, Stanton Hill, 84-0-0
2 D Booker, Mansfield, 75-0-0
3 T Marshall, Phil’s Bait & Tackle, 70-8-0


SUNDAY

Browning Lifestyle Summer League (Sun)
Staffs/Worcester Canal (70 pegs)
1 Kevin Perry, Maver Midlands, 8-7-4 Deep Moor Bend chopped worm & caster 12m perch
2 B Leatherberry, Browning Lifestyle, 8-3-10
3 P Murray, Browning Lifestyle Red, 7-11-0
4 N Clayton, Browning Lifestyle Red, 7-9-10
5 J South, Maver Midlands, 6-3-0
6 D Martin, Wigan MG, 5-4-4
League:
1 Maver Midlands, 10pts
2 Wolves AA, 25
3 Browning Lifestyle Red, 29

Climax Wold View Fishery (Sun)
Ultimate Lake (10 pegs)
1 S Fields, Drennan Barnsley Blacks, 98-4-0
2 J Golding, Wold View, 78-12-0
3 F Church, Wold View, 77-0-0

Cross Drove Fishery (Sun)
Hockwold (31 pegs)
1 Karen Brooks, Thetford, 61-6-0 peg 69 carp 12lb F1s skimmers 13m cat meat and pellet
2 Ady Moore, Avenue Angling, 50-4-0 peg 23 carp 5lb 13m cat meat and corn
3 G Miller, Maver Image, 50-2-0
4 N Parkinson, Dynamite Baits, 49-6-0
5 D Jarvis, Daiwa Angling Direct, 42-4-0
6 D Pearce Jnr, Wisbech, 41-3-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Sun)
Moat Pool (41 pegs)
1 Neil Stones, Doncaster, 216-10-0 peg 43 long pole pellet shallow carp 12lb
2 Andy Whitehouse, Scunthorpe, 170-10-0 peg 11 long pole pellet shallow carp 11lb
3 D Oldham, Maltby, 123-11-0
4 P Wright, Leegem Angling, 111-14-0
5 M Brownell, Leegem Angling, 109-3-0

Decoy Lakes (Sun)
Beastie Lake (25 pegs)
1 J Whincup, Frenzee/Bait-Tech, 194-7-0
2 J Pace, Sensas Mark One, 192-2-0
3 J Brooks, Middy, 187-5-0

Evesham Championship Qualifier (Sun)
Warks Avon, Evesham (76 pegs)
1 Lee Gardner, Shakespeare Bait-Tech, 8-13-0 peg 5 long pole maggot and pinkie roach perch chublets
2 T Chalk, Sensas WB Clarke, 8-5-0
3 E Warren, Preston Innovations, 6-9-0
4 J Price, Drennan Banbury Gunsmiths, 6-8-0
5 T Woodhouse, 5-11-0
6 A Cleveland, Alcester Sports, 5-8-0
Qualifiers: T Chalk, E Warren and T Woodhouse

Lakeview Fishery (Sun)
River & Lagoon Pools (14 pegs)
1 S Haywood, Middy, 124-9-0
2 J Sahall, Lakeview Select, 95-13-0
3 D Harper, Plumtree Hog Roast Co, 90-1-0

Larford Lakes (Sun)
Specimen Lake (32 pegs)
1 Chris Senter, Shakespeare Bait-Tech, 249-14-0 peg 66 pellet waggler and pellet edge carp 17lb
2 Glyn Reynolds, Frenzee, 212-13-0
3 M Harrell, Larford Lakes, 199-8-0
4 M Gee, Maver, 185-7-0
5 R Lamb, Maver, 159-8-0
6 R Lawson, Matrix Total Angling, 154-3-0

Manor Farm Leisure (Sun)
Island Pool (19 pegs)
1 N McKinnon, Preston Innovations, 112-0-0
2 J Morris, Stratford Fishing & Outdoors, 76-8-0
3 L Wainwright, Leigh Tackle & Bait, 71-12-0
4 M Hemming, Lodge Park, 65-4-0
5 L Harrison, Leigh Tackle & Bait, 59-0-0
6 G Morris, Stratford Fishing & Outdoors, 52-8-0

Matrix Commercial Championships (Sun)
Packington Somers, Molands Mere & Geary’s Level Pools (50 pegs)
1 Jon Arthur, Drennan, 100-7-0 peg 33 Molands Mere pellet feeder carp F1s
2 Andy Leathers, Browning Hot Rods, 73-13-0 peg 46 Molands Mere long pole pellet F1s
3 R Brennan, Maver Midlands, 64-0-0
4 J Brown Maver Midlands, 63-13-0
5 W Sharman, Matrix Lane’s Bait, 62-2-0

Moorlands Farm (Sun)
Silver Pool (20 pegs)
1 C Hill, Mosella, 180-3-0
2 M Watson, Daiwa Gordon League, 163-0-0
3 J Hudson, Marie Curie, 159-0-0

Packington Somers (Sun)
Siblings A & B Pools (20 pegs)
1 A Mansfield, MAP, 75-5-0
2 C Newton, Smithy’s Angling, 71-4-0
3 D Eaton, Packington, 63-12-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Larch, Stock & Day Ticket Pools (18 pegs)
1 A Williams, Vespe, 135-9-0
2 G Emlyn, Oakengates Angling Centre, 99-6-0
3 H Colley, Boldings, 94-0-0

Preston Innovations Feedermasters Qualifier (Sun)
Ferry Meadows Country Park (58 pegs)
1 Brian Clark, Colmic, 93-10-0 peg 113 Overton Lake groundbait feeder red maggot bream skimmers
2 Tommy Pickering, Preston Innovations, 71-8-0 peg 110 Overton Lake groundbait feeder worm maggot bream skimmers
3 P Ringer, Ringer Baits, 47-10-0
4 B Ashley, Telford, 46-14-0
Qualifiers: M Buchwalder, B Clark and K Hammond

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Hay & Barley Pools (16 pegs)
1 M Pritchard, Bilston Angling Centre, 149-10-0
2 K Slade, Woodlands, 141-8-0
3 R Street, Smithy’s Angling, 133-10-0

Sensas Saor Masters (Sun)
River Soar (57 pegs)
1 Sam Merry, Shakespeare/Bait-Tech, 13-14-0 peg 24 long pole worm caster bream perch
2 Dave Kimber, Loughborough Soar, 9-13-0 peg 29 long pole worm tench perch
3 C Hughes, Rive/Nathan’s of Derby, 9-11-0
4 S Ashby, Sensas, 8-3-0
5 D Bickerton, Sensas, 7-4-0

Tunnel Barn Farm (Sun)
Leeds-Liverpool Canal, Extension Pool (18 pegs)
1 MBingham, Mosella, 146-13-0
2 D James, Mosella, 131-9-0
3 G Foley, Oxford Carp League, 118-4-0

Westwood Lakes (Sun)
Swallow Lake (16 pegs)
1 M Stamp, Preston Innovations, 82-8-0
2 A Beasley, Garbolino RAF, 65-8-0
3 S Lane, Westwood Lakes/Marukyu, 50-8-0

6 M Cleaver, Tunnel Barn Farm Vets, 68-12-0