Midlands match results for week commencing 16.05.16

MONDAY

Daiwa Hallcroft Fishery Vets (Mon)
Bridge & Croft Pools (18 pegs)
1 R Turner, Retford, 87-1-0
2 J Hobson, Sheffield, 77-5-0
3 R Toulson, Notts AA, 77-0-0

Little John Lakes (Mon PM)
Robin Hood Lake (19 pegs)
1 Ben Holmes, Dynamite Baits, 74-10-0 peg 21 meat short carp 8lb
2 Stuart Gray, Little John, 75-6-0 peg 18 paste 10m & edge carp 10lb
3 B Dale, Little John, 69-4-0
4 C Brown, Little John, 62-5-0
5 S Dale, Little John, 55-11-0
6 S Beard, Little John, 52-1-0

Preston Innovations Boldings Pools (Mon)
Beech & Oak Pools (14 pegs)
1 C Holmes, Mid-Severn Angling, 96-3-0
2 D Boden, Oakengates Angling Centre, 86-5-0
3 C Reynolds, Bilston Angling Centre, 82-9-0

Tunnel Barn Farm (Mon)
High Pool (17 pegs)
1 Gary Makin, Miracle Baits, 162-12-0 peg 2 caster shallow 6m F1s
2 John Johnson, Notts AA, 101-2-0 peg 5
3 D Callaghan, Measham Redfins, 94-7-0
4 P Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 92-14-0


TUESDAY

Climax Wold View Fishery Veterans (Tues)
Ultimate Lake (17 pegs)
1 K Wood, Wold View, 26-12-0
2 C Thornhill, Wold View, 22-12-0
3 K Murphy, Wold View, 20-4-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Tues PM)
Moat Pool (19 pegs)
1 Steve Barraclough, Browning Ossett, 166-9-0 peg 68 meat 14m carp skimmers
2 Keith Crummey, Retford, 126-7-0 peg 73 bomb & feeder meat pellet & corn carp 12lb
3 D Boswell, Bridon AC, 104-15-0
4 J Smalley, Decoy Lakes, 96-8-0
5 C Line, Retford, 75-14-0

Janson’s Fishery (Tues)
Match & Munroes Pools (21 pegs)
1 Mark Taylor, Dynamite Baits, 169-6-0 peg 20 Munroes pellet 14m & edge carp 6lb
2 Gerry Woodcock, Gerry’s of Nottingham, 164-2-0 peg 16 Munroes pellet 14m carp 5lb
3 G Carlile, Janson’s, 161-2-0
4 D Harper, Plumtree Hog Roast Co, 153-7-0
5 N Orton, Janson’s, 149-0-0
6 A Freeman, Janson’s, 147-6-0

Moorlands Farm (Tues)
Island & Moors Pools (15 pegs)
1 Dave Highfield, Dave Highfield Academy, 135-7-0 peg 12 Island corn edge carp 8lb
2 Sid Julian, Moorlands, 83-4-0 peg 25 Island corn edge carp 10lb
3 C Pace, Colin Pace Academy, 79-4-0

Preston Innovations Woodland View (Tues)
Hay & Barley Pools (16 pegs)
1 C Senter, Shakespeare Bait-Tech, 131-14-0
2 J Stone, Peg One, 105-0-0
3 D McLaren, Peg One, 84-4-0

Sherwood Forest Fishery (Tues)
Sherwood Lake (19 pegs)
1 John Holmes, Woodhouse Angling Centre, 73-0-0 peg 47 pellet 5m & corn edge skimmers carp
2 Craig Brazier, Gateford Angling Supplies, 58-7-0 peg 49
3 S Richards, Woodhouse Angling Centre, 56-11-0
4 J Urruty, Alfreton Angling Centre, 51-14-0
5 N Cornell, Woodhouse Angling Centre, 51-10-0
6 R Marshall, Stanton AC, 49-14-0

Starlets Northfield Veterans AS (Tues)
Preston Innovations Woodland View, Front & Back Deans Pools (34 pegs)
1 Tony Dudley, West Bromwich, 99-8-0 peg 1 Front Deans corn 6m & edge carp 8lb
2 John Hickman, Wolverhampton, 90-12-0 peg 48 Back Deans
3 D Adcock, Northfield, 84-8-0
4 E Foster, Northfield, 84-6-0
5 M Edge, Tamworth, 81-12-0
6 D Bates, Solihull, 73-0-0

Starlets Packington Somers Vets (Tues)
Geary’s Level, Little Geary’s & Annies Pools (52 pegs)
1 Brian Overton, Packington Vets, 79-13-0 peg 21 Geary’s Level bomb pellet carp
2 John McGann, Packington Vets, 57-7-0 peg 11 Little Geary’s long pole pellet F1s
3 R Chandler, Packington Vets, 55-9-0
4 J Johnson, Packington Vets, 51-14-0
 
Tunnel Barn Farm Over 50’s (Tues)
Canal, Jenny’s & Club Pools (42 pegs)
1 Ian Saiger, Tunnel Barn Farm Vets, 99-13-0 peg 1 Canal pellet edge carp F1s
2 Steve Johnson, Acorn Angling, 87-4-0 peg 17 Club pellet & meat edge carp F1s
3 J Johnson, Notts AA, 79-10-0
4 G Makin, Miracle Baits, 67-7-0
5 P Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 57-7-0
6 R Allum, Tunnel Barn Farm Vets, 55-9-0


WEDNESDAY

Climax Wold View Fishery (Weds)
Silver Lake (15 pegs)
1 A Clark, Wold View, 133-4-0
2 A Bryant, Wold View, 90-0-0
3 F Church, Wold View, 89-8-0

Little John Lakes (Weds)
Maid Marion Lake (21 pegs)
1 Terry Turner, Little John, 127-2-0 peg 1 worm caster 11m and pellet shallow carp 6lb bream barbel
2 Richard Evans, Little John, 125-6-0 peg 3 meat 5m & edge dead maggot carp 8lb
3 S Butler, Notts AA, 116-7-0
4 R Marlow, Little John, 107-2-0
5 S Beard, Little John, 101-7-0
6 P Turner, Little John, 95-7-0
 
Middy Baggin Machine Summer Series (Weds)
Lakeview Fishery, Canal & Lagoon Pools (19 pegs)
1 Bronson Arme, Lakeview Select, 99-13-0 peg 23 Lagoon
2 Steve Haywood, Middy, 96-12-0 peg 8 Lagoon,
3 K Daws, Sensas, 95-4-0
4 B Greenbury, Leicester, 84-5-0
5 D White, Lakeview Select, 83-0-0
6 D Harper, Plumtree Hog Roast Co, 74-1-0

Nisa (Weds)
Guru Makin’s Fishery, Lake 2 (13 pegs)
1 J Adamson, Nisa Feeders, 123-10-0
2 D Hipkiss, Ridgemere AC, 101-12-0
3 D Dale, Army, 75-4-0

Preston Innovations Boldings Pools (Weds)
Larch & Chestnut Pools (16 pegs)
1 D Brown, Maver Midlands, 109-7-0
2 S Owen, Monkhall, 86-6-0
3 A Jones, Drennan, 84-14-0

Rookery Waters Over 60’s (Weds)
Jay Lake (13 pegs)
1 T Watling Snr, St Neot’s, 148-8-0
2 C Saunders, Rookery, 87-0-0
3 J Belshaw, Rookery, 83-0-0

Sherwood Forest Fishery (Weds)
Holmedale Lake (21 pegs)
1 Craig Brazier, Gateford Angling Supplies, 178-6-0 peg 20 pellet 13m & worm edge carp 7lb
2 Nigel Shipman, Sherwood Forest Fishery, 144-3-0 peg 17 pellet 6m carp 6lb
3 A Lakey, Worksop Angling Supplies, 138-15-0
4 L Parker, Phil’s Bait & Tackle, 121-15-0
5 P Unwin, Gateford Angling Supplies, 117-8-0
6 M Langton, Sherwood Forest Fishery, 112-4-0
 
Solihull Angling Centre (Weds PM)
Packington Somers, Molands Mere Pool (15 pegs)
1 P Canning, Solihull Angling Centre, 137-9-0
2 B Duggan, Bailey’s of Warwick, 118-8-0
3 D Tresigne, Alvechurch Fisheries, 95-0-0
 
Tunnel Barn Farm (Weds)
New Pool (18 pegs)
1 Dave James, Mosella, 140-6-0 peg 13 caster shallow 6m & edge over slop F1s
2 Steve Harwood, Drennan Banbury Gunsmiths, 135-15-0 peg 31 meat & caster 6m & edge F1s
3 R Kings, Mosella, 128-14-0
4 A Williams, Marukyu, 124-6-0
5 R Biggs, OHMS, 114-3-0
6 P Archer, Drennan Bordon Angling, 113-10-0


THURSDAY

Daiwa Hallcroft Fishery Veterans (Thurs)
Moat Pool (39 pegs)
1 Dave Downes, Killamarsh, 77-3-0 peg 6 pellet meat 13m carp 9lb
1 Ian Donaldson, Notts, 77-3-0 peg 92 pellet 14m carp 8lb skimmers
3 M Hall, Tuxford, 76-13-0
4 A Sellars, R&R Sports, 72-10-0
5 P Schoof, Hallcroft, 62-8-0

Janson’s Fishery (Thurs)
Match & Munroes Pools (17 pegs)
1 Andy Stepney, Janson’s, 181-10-0 peg 2 Match Pool pellet edge corn 6m carp 8lb
2 Colin Spencer, GOT Baits, 160-3-0 peg 8 Munroes Pool
3 D Farrall, Janson’s, 151-10-0
4 G Wright, Janson’s, 139-4-0
5 N Edwards, Janson’s, 133-3-0
6 R Taylor, Janson’s, 120-3-0

Manor Farm Leisure (Thurs)
Middle Pool (12 pegs)
1 J Clegg, Browning West Midlands, 105-10-0
2 J Waston, Old Ghost, 71-10-0
3 M Keen, Throckmorton AC, 62-12-0

Moorlands Farm (Thurs)
Bank, Moors & Island Pools (17 pegs)
1 Sid Julian, Dave Highfield Academy, 127-15-0 Bank peg 12 corn 5m & edge carp skimmers
2 Mal Watson, Daiwa Gordon League, 123-4-0 Moors peg 5 pellet 13m carp F1s
3 L Boden, Central Trains AC, 106-7-0

Nisa (Thurs)
Guru Makin’s Fishery, Crater & Reptile Pools (22 pegs)
1 Ben Lockwood, Nuneaton, 78-0-0 Crater peg 5 long pole pellet shallow 14m carp 8lb
2 Gary Sadler, Cooper’s Tackle, 71-14-0 Reptile peg 17 pellet shallow 13m carp 5lb
3 S Skelton, Maver/Dynamite Baits, 61-2-0
4 S Huggins, Dynamite Baits, 52-2-0
5 G Cook, Mosella, 43-12-0
6 G Wood, Swan Baits/Sconezone Floats, 31-6-0

Packington Somers Vets (Thurs)
Molands Mere Pool (29 pegs)
1 Ron Savage, Lane’s Bait, 73-15-0 peg 44 carp F1s candle & pellet
2 Brian Overton, Packington Vets, 55-9-0 peg 27 carp pellet waggler
3 K Deaner, Packington Vets, 45-5-0
4 P Clark, Lime Tree Social, 42-1-0

Preston Innovations Boldings Pools (Thurs)
Sycamore & Chestnut Pools (18 pegs)
1 Dave Brown, Maver Midlands, 212-2-0 Sycamore peg 8 pellet 14m & edge carp 9lb skimmers    
2 Darren Warden, King’s, 150-11-0 Chestnut peg 7 pellet 5m carp 8lb barbel bream
3 Graham Roberts, Boldings, 108-14-0
4 Eric Bancroft, Rod & Gun, 103-6-0    

Rookery Waters £1,000 Qualifier (Thurs)
Magpie Lake (16 pegs)
1 B Townsend, ABC Bait Company, 158-10-0
2 V Easey, Stanjay Tackle, 139-14-0
3 T Cole, JL Tackle, 131-10-0

Tunnel Barn Farm Vets (Thurs)
High, Canal & Club Pools (65 pegs)
1 Steve Johnson, Tunnel Barn Farm Vets, 133-5-0 High peg 30 maggot shallow 6m F1s
2 Pete Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 88-2-0 High peg 15 pellet paste top kit & edge F1s
3 D Leaversley, Tunnel Barn Farm Vets, 75-11-0
4 R Allum, Tunnel Barn Farm Vets, 75-7-0
5 D Kingerlee, Tunnel Barn Farm Vets, 74-0-0
6 D Chapman, Tunnel Barn Farm Vets, 70-8-0

Westwood Lakes Over 50’s (Thurs)
Falcon Lake (38 pegs)
1 Gavin Brown, Enniskillen AC, 110-4-0 peg 5 pellet 5m & edge F1s
2 Roy Taylor, Westwood Lakes, 93-2-0 peg 13 pellet short F1s
3 D Robinson, Westwood Lakes, 92-8-0
4 R Asher, Westwood Lakes, 77-8-0
5 J Duggan, Westwood Lakes, 77-0-0


FRIDAY

Daiwa Hallcroft Fishery (Fri PM)
Moat Pool (27 pegs)
1 Steve Clark, Mansfield, 133-7-0 peg 56 worm maggot edge carp 12lb
2 Paul Schoof, Hallcroft, 110-8-0 peg 55 paste 13m carp 10lb
3 N Hirst, Ackworth AC, 108-12-0
4 A Cordall, Bryden AC, 106-9-0
5 C Eves, Worksop, 78-12-0

Tunnel Barn Farm (Fri)
Bottom Pool (15 pegs)
1 P Hughes, Mosella, 129-1-0    
2 D James, Mosella, 79-10-0    
3 P Hancocks, Tunnel Barn Farm Vets, 78-6-0


SATURDAY

All-England Junior Pole Championships (Sat)
Westwood Lakes, Falcon Lake (40 pegs)
1 Matt Batham, Worksop A, 75-6-0 peg 4 pellet 5m F1s
2 James Allen, Match Aid Blue, 69-6-0 peg 24 pellet 4m F1s
3 A Williams, Match Aid Blue, 68-8-0
Teams:
1 Match Aid Blue, 9pts
2 Worksop A, 12
jt3 Sensas A4 and Worksop B, both 13

Barford AA Summer League (Sat)
Grand Union Canal, Knowle (30 pegs)
1 Darren Massey, Shakespeare Bait-Tech, 6-10-11 peg 26 skimmers roach long pole maggot
2 Pete Lewis, SPP, 5-13-2 peg 30 skimmers roach long pole caster
3 S Tivley, Matchbox, 4-8-2
4 J Evans, Browning West Midlands, 4-6-6
5 A Curless, Jets, 4-6-2
6 A Round, Browning Lifestyle, 2-14-8
Teams:
1 Shakespeare Bait-Tech, 5pts
2 Browning Lifestyle, 10
3 Matchbox, 13
jt4 SPP and Jets, both 15                                               
6 Sensas Black Country, 17    

Climax Wold View Fishery (Sat)
Gold Lake (15 pegs)
1 C Turnbull, Wold View, 79-4-0
2 N Hewiss, Wold View, 76-12-0
3 G Garrod, Wold View, 53-12-0

Cross Drove Fishery (Sat)
Hockwold (22 pegs)
1 Rodney Finch, Deben, 92-14-0 peg 1 Method feeder pellet carp 15lb F1s 4lb
2 Dave Pearce Snr, Wisbech, 59-14-0 peg 16 cat meat pellet 13m carp 15lb F1s 3lb
3 C Nicholls, Cross Drove, 59-11-0
4 S Wheeler, Daiwa/Van Den Eynde, 54-14-0
5 S Kindleysides, Diss, 49-12-0
6 A Tuck, Van Den Eynde/Angling Direct, 46-6-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Sat)
Moat Pool (18 pegs)
1 A Whitehouse, Scunthorpe, 194-10-0
2 A Sellars, R&R Sports, 148-12-0
3 D Dare, Hallcroft, 110-12-0

Decoy Lakes (Sat)
Cedar Lake (11 pegs)
1 S Coaten, Decoy, 225-3-0
2 S Pell, Spalding, 103-12-0
3 D Carlton, Decoy, 155-9-0

Fish O’Mania Qualifier (Sat)
Preston Innovations Woodland View (130 pegs)
1 Krysztof Frackoiwak, The Willows, 90-8-0 pellet feeder banded pellet carp 8lb F1s
2 D Squires, Frenzee, 82-8-0, pellet 6m carp F1s skimmers
3 M Rodgers, Mosella, 81-4-0
5 J Arthur, Drennan, 76-8-0
5 A Geldart, Matrix/Dynamite Baits, 74-12-0

Little John Lakes (Sat)
Friar Tuck Lake (22 pegs)
1 G Bennett, MAP Mansfield, 94-1-0
2 S Beard, Little John, 74-12-0
3 R Evans, Little John, 72-4-0

Middy Baggin’ Machine Summer Series (Sat)
River Pool (12 pegs)
1 B Greenbury, Leicester, 89-4-0
2 S Pretty, Grantham, 80-13-0
3 R Parnell, Lakeview Select, 79-4-0

Mill Road Lakes (Sat)
Horseshoe Lake (19 pegs)
1 S Ferrand, Worksop, 82-11-0
2 S Smith, Waterside AC, 82-0-0
3 K Twigg, Mill Road Lakes, 70-3-0

Moorlands Farm (Sat)
Meadow & Bank Pools (24 pegs)
1 D Parry, DECCA AC, 117-5-0
2 I Wood, Moorlands, 98-11-0
3 P Bailey, Dave Highfield Academy, 89-6-0

Packington Somers (Sat)
Geary’s Level Pool (22 pegs)
1 M Ball, Frenzee, 56-10-0
2 D Elliott, Packington, 54-9-0
3 D Hull, Packington, 47-7-0

Peterborough DAA (Sat)
Ferry Meadows Country Park (37 pegs)
1 Paul Rayner, Peterborough, 63-15-0 peg 11 Overton Lake groundbait feeder worm bream 8lb
2 P Wood, Leicester, 58-13-0
3 N Bayler, 55-15-0
4 R Hewison, Sensas Mark One, 55-9-0
5 B Howes, 48-2-0
6 G Warren, 45-13-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sat)
Larch & Sycamore Pools (16 pegs)
1 M Jameson, Boldings, 103-15-0
2 N Spain, Oswestry, 72-8-0
3 S Christian, Sedgeley, 65-2-0

Preston Innovations Woodland View (Sat)
Arles Pool (14 pegs)
1 M Cox, Fiery Holes, 67-5-0
2 A Esprey, Woodlands, 43-5-0
3 P Edmunds, Starlets Vets, 40-12-0

Redditch Federation of Anglers (Sat)
Arrow Valley Lake (19 pegs)
1 J Bushall, Hymatic AC, 67-7-0
2 P Burgess, Arrow Valley, 57-14-0
3 M Hodges, Worcester, 52-8-0

Rookery Waters £1,000 Qualifier (Sat)
Magpie Lake (28 pegs)
1 Martyn Freeman, JVAC, 133-4-0 peg 38 pellet shallow 14m & edge carp 5lb
2 Mark Pollard, Matrix/Dynamite Baits, 130-6-0 peg 27 long pole pellet shallow carp 6lb
3 S Higginbottom, Tackle & Bates, 81-11-0
4 R Gowler, JVAC, 74-9-0
5 T Edwards, Dynamite Baits, 74-3-0

Tunnel Barn Farm (Sat)
Extension Pool (36 pegs)
1 Steve Harwood, Drennan Banbury Gunsmiths, 103-1-0 peg 22 chopped worm & caster edge F1s
2 Mark Taylor, Shakespeare/Dynamite Baits, 85-8-0 peg 3 caster 14.5m & edge F1s
3 C Hurd, Scotland, 84-2-0
4 P Rice, Mosella, 78-2-0
5 D James, Mosella, 77-8-0
6 J Woodrow, Colmic, 73-5-0

Willow Lakes (Sat)
Match Lakes (16 pegs)
1 M Riley, Dynamite Baits/Matchman Supplies, 119-0-0
2 B Arme, Gateford, 110-12-0
3 T Marshall, Dynamite Baits/Matchman Supplies, 80-0-0


SUNDAY

Climax Wold View Fishery (Sun)
Gold Lake (16 pegs)
1 S Fields, Drennan Barnsley Blacks, 86-4-0
2 N Young, Wold View, 60-4-0
3 J Whiteley, Wold View, 51-0-0

Cross Drove Fishery (Sun)
Hockwold (18 pegs)
1 Simon Wheeler, Daiwa/Van Den Eynde, 72-12-0
2 Craig Nicholls, Cross Drove, 54-8-0
3 S Bracey, Shimano/Dynamite Baits, 54-4-0
4 C Vandervleit, Drennan/Bait-Tech, 52-8-0
5 N Swallow, Cross Drove, 50-2-0
6 D Pearce Jnr, Wisbech, 49-12-0

Daiwa Hallcroft Fishery (Sun)
Moat Pool (20 pegs)
1 Ian Marshall, Leegem Angling, 66-4-0 peg 2 pellet corn edge carp
2 Shaun Stockley, Colmic, 58-14-0 peg 47 meat 13m carp
3 R Teigh, Handsworth, 55-8-0
4 J Skipper, Gainsborough, 54-13-0
5 D Oldham, Maltby, 50-9-0

Decoy Lakes (Sun)
Beastie Lake (27 pegs)
1 L Marlow, Bag ‘Em Baits, 182-11-0
2 W Shepherd, Ringer Baits, 174-2-0
3 S Clark, Maver Image, 155-3-0

Lakeview Fishery (Sun)
River & Stream Pools (17 pegs)
1 S Huggins, Drennan/Dynamite Baits, 95-9-0
2 A Searle, Lakeview Select, 91-14-0
3 S Haywood, Middy, 87-13-0
4 K Daws, Lakeview Select, 84-1-0
5 S Butler, Lakeview Select, 69-13-0
6 M Beckhurst, Preci-Spark Sports, 62-10-0

Leegem Angling League (Sun)
Daiwa Hallcroft Fishery, Moat Pool (30 pegs)
1 Chris Greensides, Dynamite Baits, 121-6-0 peg 6 meat shallow 14m carp skimmers
2 Lee Hewison, Leegem Angling, 118-12-0 peg 74 meat pellet shallow 14m carp
3 Steve Twigg, Leegem Angling, 108-10-0
4 A Sellars, R&R Sports, 98-10-0
5 J Simms, Hallcroft, 85-13-0

Manor Farm Leisure (Sun)
Island & Middle Pools (17 pegs)
1 C Cameron, Middy/Old Ghost, 188-4-0
2 S Waters, Drennan Oxford, 120-12-0
3 S Partington, Arthur’s Angling Supplies, 115-0-0

Middlewich Individual Spring League (Sun)
Trent & Mersey Canal (36 pegs)
1 Geoff Shaw, Team Guinness, 8-9-0 peg 22 long pole hemp & breadpunch roach
2 J Martin, Tri-Cast Highfield, 6-5-8
3 M Manson, Browning Lifestyle, 5-15-0
4 L Kenyon, Browning Lifestyle, 5-13-10
5 P Johnson, Browning Lifestyle, 5-5-15
6 A Marsden, Wigan MG, 5-5-8
League:
1 Simon Preece, 21pts
2 Ant Marsden, 20 (weight)
3 S Padden, 20

Monkhall Fishery (Sun)
Hawk Pool (11 pegs)
1 M Davidson, Oakengates Angling Centre/Monkhall, 99-11-0
2 M Cope, Bilston Angling Centre, 63-14-0
3 J Schofield, Hooked On Fishing, 52-3-0

Moorlands Farm (Sun)
Bank, Moors & Meadow Pools (24 pegs)
1 M Watson, Daiwa Gordon League, 122-7-0
2 R Kings, Mosella, 106-6-0
3 C Hill, Mosella, 92-13-0

Packington Somers (Sun)
Molands Mere Pool (25 pegs)
1 S Hemingray, Drennan/Sensas, 70-0-0
2 D Hartshorn, Swan Baits, 62-10-0
3 D Weston, Greyhound AC, 53-9-0

Preston Innovations Boldings Pools (Sun)
Beech & Hawthorn Pools (32 pegs)
1 Harry Colley, Boldings, 98-11-0 Beech peg 5 meat pellet & corn edge carp 8lb
2 Dave Emlyn, Oakengates Angling Centre, 79-10-0 Hawthorn peg 3 maggot shallow 13m carp 6lb
3 A Williams, Colmic/Vespe, 72-6-0    
4 C Reynolds, Bilston Angling Centre, 71-0-0    

Preston Innovations Woodland View (Sun)
Back Deans Pool (15 pegs)
1 A Christie, Peg One, 141-4-0
2 S Tibbetts, Golden Maggot AC, 109-8-0
3 M Harrell, Maver Midlands, 102-8-0

Sherwood Forest Fishery (Sun)
Holmedale Lake (25 pegs)  
1 Mick Langton, Sherwood Forest Fishery, 95-15-0 peg 13 long pole pellet & corn edge carp 7lb
2 Kev Chaplin, Radcliffe on Trent AC, 92-10-0 peg 24 corn edge carp 10lb
3 M Wright, Nathan’s of Derby, 90-15-0
4 T Hayes, Blue Bell AC, 87-5-0
5 C Roberts, Bag up Angling, 85-9-0
6 T Batham, Sherwood Forest Fishery, 83-9-0

Tunnel Barn Farm (Sun)
New Pool (26 pegs)
1 D James, Mosella, 130-15-0
2 J Woodrow, Colmic, 90-9-0
3 J Brown, Maver, 84-3-0

Westwood Lakes Teams of Three (Sun)
Skylark & Hawk Lakes (38 pegs)
1 Jimmy Brooks, Norfolk’s Finest, 184-8-0 peg 1 Skylark pellet 14m & edge carp F1s
2 Adam Swain, MAP/Old Ghost, 175-8-0 peg 10 Skylark caster shallow 8m barbel carp
3 T Edwards, Westwood Lakes Blue, 157-3-0
4 M Pillay, MAP/Old Ghost, 156-11-0
5 R Bond, Norfolk’s Finest, 156-0-0
Teams:
Jt1 MAP/Old Ghost and Westwood Lakes Blue, both 12pts
3 Miracle Baits, 14
4 Matrix Dynamite Baits Trentmen, 15
5 Norfolk’s Finest, 16
6 Westwood Lakes B, 19